reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Fotelik samochodowy -jaki najlepszy???

Oba moim zdaniem są do siebie bardzo podobne. Tylko z tego co pamiętam Romer ma tak skonstruowane mocowanie pasów, że nie ma potrzeby wyjmowania ich i przekładania w "dziurki" wyżej jak dziecko rośnie, a w priori jest właśnie takie rozwiązanie. Najlepiej jakbyś miał możliwość przejechać się i przymierzyć dziecko do obu. Ja osobiście dużych różnic między nimi nie widzę.
Pozdrawiam
 
reklama
Czy ktoś zamierza się do zakupu fotelika kiddy energy pro, ktory dobrze wypadl w tegorocznych testach?? mam zamiar właśnie ten model kupić i zastanawiam sie jeszcze nad roemerem king plus 9-18 oba, nie mam isofix więc wybór fotelika jest troche ograniczony
 
Bezpieczne foteliki samochodowe dla dzieci
( jeżeli bezpieczeństwo Twojego dziecka nie jest Ci obojętne to poświęć minutę na obejrzenie poniższych materiałów )

Zamiast czytać lepiej zobacz...

Zderzenie czołowe bez użycia fotelika samochodowego:

[video=youtube;HZFMmNqCvbc]http://www.youtube.com/watch?v=HZFMmNqCvbc&feature=player_embedded[/video]

Wnioski ? Brak fotelika = świadome narażenie swojego dziecka na śmierć lub trwałe kalectwo...

Zderzenie czołowe z użyciem taniego fotelika, który wypadł niepomyślnie w testach zderzeniowych ADAC:

[video=youtube;aMeVHyVEaI4]http://www.youtube.com/watch?v=aMeVHyVEaI4&feature=player_embedded[/video]

Czy naprawdę trzeba wyciągać wnioski ?

Zderzenie czołowe z użyciem bezpiecznego fotelika, który pomyślnie wypadł w testach zderzeniowych ADAC:

[video=youtube;3VtT3G4pn0o]http://www.youtube.com/watch?v=3VtT3G4pn0o&feature=player_embedded[/video]

Wnioski ? Bezpieczny, dobrze zamontowany fotelik samochodowy skutecznie chroni zdrowie oraz życie dzieci nawet w najpoważniejszych wypadkach drogowych.

Podkreślam raz jeszcze! "dobrze zamontowany" - nawet najbezpieczniejszy fotelik samochodowy na świecie źle zamontowany może stać się przyczyną tragedii dlatego też proszę zawsze stosować się do instrukcji oraz zaleceń producenta.

Zanim zapytasz o dobry i tani fotelik odpowiadam - takie nie istnieją i proponuje zadać inne pytanie:

BEZPIECZNY czy TANI ?

Niezależnie od tego co słyszałeś/aś - zawsze zapinaj pasy gdyż możesz zabić lub trwale okaleczyć nie tylko siebie...

Nie wierzysz ? Sam zobacz...

[video=youtube;gYpuPZYrd2M]http://www.youtube.com/watch?v=gYpuPZYrd2M&feature=player_embedded[/video]



 
Czy ktoś zamierza się do zakupu fotelika kiddy energy pro, ktory dobrze wypadl w tegorocznych testach?? mam zamiar właśnie ten model kupić i zastanawiam sie jeszcze nad roemerem king plus 9-18 oba, nie mam isofix więc wybór fotelika jest troche ograniczony

Cześć - najlepiej przymierz oba do swojego samochodu i wybierz ten, który będzie lepiej pasował czytaj będzie większą powierzchnią przylegał do oparcia i siedziska Twojego auta. Ostatnio sprawdzałem King Plusa w Astrze II i totalnie tam nie pasował czytaj był mało stabilny a to podstawa.
Osobiście będę zawsze polecał Romera - King Plus to fotel jak bajka - bezpieczny, praktyczny, obsługa jest bardzo prosta dzięki czemu ciężko jest popełnić błędy przy montażu.

Co do energy pro to jest ok, ale różnie dzieci reagują na ten system impact shield ;) dla dzieci z adhd odapa...
 
Ostatnia edycja:
ja mam pytanie o britaxa 123- na fotelik.info ma ocenę 3 bezp.
nie moge nigdzie jednak odnaleźc filmu CT

szkoda... bo nie stać mnie na fotelik do 18 za 800 zł:baffled:

Miałem wiele razy do czynienia z evolvą 1-2-3 plus i od razu Ci powiem, że jeżeli ktoś dobrze Cie nie przeszkoli z zakresu obsługi tego fotela to będziesz miała później spore problemy gdyż jest on mocno skomplikowany...
Mam do czynienia codziennie z fotelikami samochodowymi a mimo to spędziłem dwie godziny nad evolvą :)

A poza tym najważniejsze:

żaden producent, żaden rodzic nie wspomina o jednej podstawowej rzeczy :)

Spróbuj wsadzić dziecko które waży 30kg do fotela 9-36 a dam Ci medal...

Te fotele tylko w teorii pasują do tak dużego zakresu, więc miej to na uwadze - jeżeli jeszcze nie podjęłaś decyzji to napisz coś więcej to CI chętnie podpowiem.
 
prosze o rade

mamy dylemat między Maxi Cosi Priorifix, a Roemerem DuoPlus

jako podstawowe cechy postawilem sobie mocowanie isofix i oczywiscie dobre wyniki w testach adac

który wybrac?

a moze jeszcze jakis barc pod uwage?

PrioriFix to dobry wybór, a DUO Plus to zły :) tzn może niebardzo zły, ale niewłaściwy gdyż brakuje mu ważnego elementu jakim jest stabilizacja zabezpieczająca przed bardzo groźnym zjawiskiem rotacji fotelika... PriofiFix ma takie zabezpieczenie zwane podpórką stabilizującą, ale jak już mój przedmówca mądrze wspomniał ma on mało komfortowy system regulacji pasów, ale reszta jest ok.

Zawsze będę polecał firmę Romer, więc inaczej nie będzie i tym razem - w zależności od tego jakie masz auto polecę C:

Romer SafeFix Plus (z podpórką stabilizującą) pod warunkiem, że w aucie nie masz pod nogami pasażerów schowków gdyż w razie kolizji noga przebija je na wylot i fotel wpada w rotacje.
lub
Romer SafeFix Plus TT (Top Tether czyli górny pas mocujący - super sprawa pod warunkiem, że masz uchwyty TT w samochodzie)

Jak będziesz miał jakieś dalsze pytania to pisz - chętnie Ci podpowiem.
 
[video=youtube;h-8PBx7isoM]http://www.youtube.com/watch?v=h-8PBx7isoM&feature=player_embedded[/video]

Komentarz jest chyba zbędny...
 
cześć,

Maxi Cosi Rodi XR dostał 4 gwiazdki w ADAC (niestety ty wskazałaś Rodi stary model bez XR), więc niestety go nie polecę.

Mimo iż Cybex Solution to nie najnowsza konstrukcja to dostał w teście ADAC 4 gwiazdki - jego starszy brat to Cybex Solution X, więc automatycznie jego bym wolał pod warunkiem, że będzie dobrze dopasowany do kanapy w Twoim samochodzie, ale to niestety możesz sprawdzić dopiero podczas montażu...

Zawsze polecam spojrzeć w: foteliki samochodowe testy i zorientować się, który fotelik jak wypadł w teście...
 
reklama
cześć,

Maxi Cosi Rodi XR dostał 4 gwiazdki w ADAC (niestety ty wskazałaś Rodi stary model bez XR), więc niestety go nie polecę.

Mimo iż Cybex Solution to nie najnowsza konstrukcja to dostał w teście ADAC 4 gwiazdki - jego starszy brat to Cybex Solution X, więc automatycznie jego bym wolał pod warunkiem, że będzie dobrze dopasowany do kanapy w Twoim samochodzie, ale to niestety możesz sprawdzić dopiero podczas montażu...

Zawsze polecam spojrzeć w: foteliki samochodowe testy i zorientować się, który fotelik jak wypadł w teście...
a co masz na mysli piszac ze "masz nadzieje ze bedzie dobrze dopasowany do kanapy w twoim aucie" to ten fotelik cybex nie do kazdego auta pasuje??ja mam obecnie dosc stare sportowe 2drzwiowe auto ale za pare mcy chce zmienic..natopmiast foteik musze juz kupic...i nie nareke mi ze cybex moze nie pasowac...daj znac bo jutro chcialam kupowac...
 
Do góry