reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Fotelik samochodowy -jaki najlepszy???

już odpowiadam - napis homologacji fotelika universal znaczy, że fotelik pasuje do większości aut. Nie ma tu żadnego znaczenia marka, obojętnie czy to cybex, maxi cosi, recaro i inne może zdarzyć się, że foteli będzie źle leżał na kanapie - dobrze zamontowany fotelik musi stabilnie przylegać do siedziska oraz oparcia, jeżeli nie będzie przylegał lub będzie latał tzn, że nie jest kompatybilny z Twoim autem...
Na wszelki wypadek powtórzę - producent fotelika tutaj nic nie znaczy - są to kwestie indywidualne i nie da się ich przewidzieć.
 
reklama
już odpowiadam - napis homologacji fotelika universal znaczy, że fotelik pasuje do większości aut. Nie ma tu żadnego znaczenia marka, obojętnie czy to cybex, maxi cosi, recaro i inne może zdarzyć się, że foteli będzie źle leżał na kanapie - dobrze zamontowany fotelik musi stabilnie przylegać do siedziska oraz oparcia, jeżeli nie będzie przylegał lub będzie latał tzn, że nie jest kompatybilny z Twoim autem...
Na wszelki wypadek powtórzę - producent fotelika tutaj nic nie znaczy - są to kwestie indywidualne i nie da się ich przewidzieć.

dzieki wielkie za odpowiedz..na wszelki wypadek jutro pojade do sklepu i zobacze tego cybexa na zywo i moze da sie go odrazu przypadowac do auta..:-)
 
Oba moim zdaniem są do siebie bardzo podobne. Tylko z tego co pamiętam Romer ma tak skonstruowane mocowanie pasów, że nie ma potrzeby wyjmowania ich i przekładania w "dziurki" wyżej jak dziecko rośnie, a w priori jest właśnie takie rozwiązanie. Najlepiej jakbyś miał możliwość przejechać się i przymierzyć dziecko do obu. Ja osobiście dużych różnic między nimi nie widzę.
Pozdrawiam

PrioriFix to dobry wybór, a DUO Plus to zły :) tzn może niebardzo zły, ale niewłaściwy gdyż brakuje mu ważnego elementu jakim jest stabilizacja zabezpieczająca przed bardzo groźnym zjawiskiem rotacji fotelika... PriofiFix ma takie zabezpieczenie zwane podpórką stabilizującą, ale jak już mój przedmówca mądrze wspomniał ma on mało komfortowy system regulacji pasów, ale reszta jest ok.

Zawsze będę polecał firmę Romer, więc inaczej nie będzie i tym razem - w zależności od tego jakie masz auto polecę C:

Romer SafeFix Plus (z podpórką stabilizującą) pod warunkiem, że w aucie nie masz pod nogami pasażerów schowków gdyż w razie kolizji noga przebija je na wylot i fotel wpada w rotacje.
lub
Romer SafeFix Plus TT (Top Tether czyli górny pas mocujący - super sprawa pod warunkiem, że masz uchwyty TT w samochodzie)

Jak będziesz miał jakieś dalsze pytania to pisz - chętnie Ci podpowiem.

Dzieki Panowie za rady, przydały sie :)

Paulinka siadla w jedym i w drugim, okazalo sie ze Maxi Cosi jej bardziej pasuje, plus Wasze rady i kupilismy Priorifixa w kolorze Bubble Dream plus poszewka Summer Cover.

Fotelik bardzo jej spasowal, jest wygodny, nie wierci sie w nim, jedyne co to chyba prtzypomina jej nocnik bo za kazdym razem jak gdzies jedziemy robie po 15min jazdy kupe... :-D

Auto mam Avensisa II kombi, troche ciezko bylo wcisnąc te żółte podkładki do isofixa ale jakios poszło i fotelik zamocowany.
Przypiąłem go tez pasami za radą Szwagra.
 
Dzieki Panowie za rady, przydały sie :)

Paulinka siadla w jedym i w drugim, okazalo sie ze Maxi Cosi jej bardziej pasuje, plus Wasze rady i kupilismy Priorifixa w kolorze Bubble Dream plus poszewka Summer Cover.

Fotelik bardzo jej spasowal, jest wygodny, nie wierci sie w nim, jedyne co to chyba prtzypomina jej nocnik bo za kazdym razem jak gdzies jedziemy robie po 15min jazdy kupe... :-D

Auto mam Avensisa II kombi, troche ciezko bylo wcisnąc te żółte podkładki do isofixa ale jakios poszło i fotelik zamocowany.
Przypiąłem go tez pasami za radą Szwagra.

Gratuluję wyboru.

Co do rad szwagra to niestety nie są zbyt dobre... Jeżeli mi nie wierzysz to zapytaj producenta czy również taki system poleca...

Jeżeli strażak musi natychmiast uwolnić dziecko np wyjąć je z fotelikiem to nigdy nie będzie przygotowany na patent Twojego szwagra - strażak zawsze zacznie rozpinać fotelik wg. sposobu jego montażu - u Ciebie 2 sposoby zastosowane równolegle mogą mocno go zdezorientować co z kolei może bardzo niekorzystnie wpłynąć na czas uwolnienia dlatego też takim patentom mówię stanowcze nie :)
 
Niestety Romer king plus nie pasuje do mojego samochodu, wiec zostaje kiddy energy pro lub maxi cosi, tylko nie wiem ktory model czy priori xp czy tobi
? prosze o pomoc
 
Ja wybrałam Romer King w opcji trend line, kolor micky. Jak dla mnie to fotelik idealny. Wspaniale się sprawdzil w drodze do Chorwacji :tak:
 
reklama
Zastanawialiśmy sie jeszcze nad maxi cosi Tobi ale córce się nie podobał :-) Nie chciała w nim siedzieć.
 
Do góry