reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Fotelik samochodowy -jaki najlepszy???

reklama
( słusznie 4 gwiazdki w crash teście ADAC oraz 5 na bazie EasyFix to jest coś )

a są jakieś konkretne powody dla których polecasz ten fotelik ? myślę że warto napisać dlaczego go polecasz bo sam fakt, że go polecasz nie wiele wnosi ;-)
 
Dla Małego mamy MC Tobi. Dość dobrze wypadł w testach ADAC, a my nie mamy iso-fixa w aucie. Dziecku jest wygodnie, rozkłada się do spania, tapicerka jest przewiewna, można ją wyprać. Sam plusy. Wg mnie to był dobry wybór
 
Dla Małego mamy MC Tobi. Dość dobrze wypadł w testach ADAC, a my nie mamy iso-fixa w aucie. Dziecku jest wygodnie, rozkłada się do spania, tapicerka jest przewiewna, można ją wyprać. Sam plusy. Wg mnie to był dobry wybór

Dziękujemy za cenną opinię. W mc Tobi jest ciekawe rozwiązanie związane z uprzężami - jeżeli je rozepniemy to automatycznie unoszą się do góry ułatwiając w ten sposób montaż dziecka w foteliku :)

Sam montaż Tobiego w aucie jest trochę słabszy ( bardziej upierdliwy mówiąc dosłownie ) niż w King Plusie ale ogółem MC Tobi w kategorii 9-18 bez isofix jest u mnie na 2 miejscu.

pzdr
 
Sam montaż Tobiego w aucie jest trochę słabszy ( bardziej upierdliwy mówiąc dosłownie ) niż w King Plusie ale ogółem MC Tobi w kategorii 9-18 bez isofix jest u mnie na 2 miejscu.

pzdr
Montaż może nie jest jego najmocniejszą stroną. Trzeba się nieźle napocić ;). Ale poprawnie zamontowany świetnie się trzyma. Niejednokrotnie sprawdzaliśmy w naszym aucie i próba poruszenia fotelika kończyła się na tym, że auto się "leciutko ruszało" a fotelik nieruchomy - pochlebiam sobie, ale dobrze dopasowaliśmy fotelik do auta ;) ). Z drugiej strony taki fotelik montuje się raz na jakiś czas więc warto poświęcić dłuższą chwilę.
Dla mnie jednak (oprócz bezpieczeństwa - bo to podstawa) ważna jest wygodna dziecka. I to Tobi zapewnia.
Dla Starszego mamy jeden z modeli cybex-a (15-36 kg) i to rozczarowanie na całego. Większemu nie jest wygodnie. Jedyny plus - bezpieczeństwo. Gdy kupowaliśmy ten model był nr 1 dla fotelików bez iso-fixa. Ale nie do końca jesteśmy z niego zadowoleni. Może jeszcze z czasem to się zmieni.
 
Podpowiem tylko jedną ważną rzecz - tapicerka pod wpływem fotelika, dziecka, dobrego montażu ugniata się, wyrabia i odkształca przez co nawet po kilku dniach fotel wyłapuje luzy - warto co kilka dni kontrolować ten stan.

Co do Solutiona to generalnie cały przedział wagowy 15-36 nie należy do najwygodniejszych gdyż praktycznie dzieciaki muszą siedzieć w nich wyprostowane...

Z opinii naszych klientów bardzo dobrze jeżeli chodzi o komfort sprawdza się najtańszy fotelik czyli Sunshine Kids Monterey Boster ( 4 gwiazdy ADAC, złącza ISOFAST, regulacja szerokości), ale oczywiście tutaj również padają zarzuty pod kątem małego komfortu spowodowanego brakiem opcji odchylania ( tak czy siak mega wygodnie nie będzie bo wszystkie foteliki 15-36 muszą przylegać do oparcia jeżeli mają spełniać swoją rolę )

Solution np nie ma regulacji szerokości, ale szczerze to prawie żaden fotelik jej nie ma ( romer, recaro nie ma, maxi cosi też nie - np concord ma i sunshine też )
 
Witam serdecznie,
przymierzamy się z mężem do zakupu fotelika Kiddy Energy Pro, jednak w żadnym sklepie w naszym mieście nie jest na stanie. Chcieliśmy go przymierzyć do naszego auta, jednak nie ma takiej możliwośći. Czy istnieje wykaz, gdzie podane są modele samochodów, do których pasują foteliki?
 
Witam serdecznie,
przymierzamy się z mężem do zakupu fotelika Kiddy Energy Pro, jednak w żadnym sklepie w naszym mieście nie jest na stanie. Chcieliśmy go przymierzyć do naszego auta, jednak nie ma takiej możliwośći. Czy istnieje wykaz, gdzie podane są modele samochodów, do których pasują foteliki?

Przy fotelikach z isofix z reguły tak, przy fotelikach bez isofix z reguły nie.

pozdrawiam
 
reklama
Witam serdecznie,
przymierzamy się z mężem do zakupu fotelika Kiddy Energy Pro, jednak w żadnym sklepie w naszym mieście nie jest na stanie. Chcieliśmy go przymierzyć do naszego auta, jednak nie ma takiej możliwośći. Czy istnieje wykaz, gdzie podane są modele samochodów, do których pasują foteliki?

Witam, jestem świeżo po zakupie fotelika i proponuje jednak przymierzyć fotelik do auta, jak również dziecko do fotelika;) gdyż to co nam się wydaje odpowiednie, wcale nie musi sie takim okazać. My mieliśmy 2 wyprawy 50 km, zanim się zdecydowaliśmy i wszystko sprawdziliśmy, gdyz w naszym mieście nie było wyboru. W fotelikach Maxi Cosi i Recaro synek wyraźnie nie czuł się najlepiej, było mu ciasno, jeszcze to sciąganie pasów w MC Tobi, masakra! Polecam też wpiąć fotelik do auta i oprócz tego, czy dobrze pasuje do kanapy i jest stabilny sprawdzić, jaka zastaje odległość do siedzenia z przodu na nóżki dziecka, tak aby dziecko i pasażer mieli wygodnie. Różnice są spore, przynajmniej w naszym aucie. Ważne jest też, żeby sprawdzić jak się rozkłada już wpięty fotelik, a najlepiej z dzieckiem.
My wybraliśmy Romera King Plus ( w Kiddy na pewno mały by nie wytrzymał!) i mały jest zadowolony.
 
Do góry