reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Fotelik samochodowy - porady

kamilamhm

Fanka BB :)
Dołączył(a)
2 Sierpień 2022
Postów
1 474
Cześć, chciałabym prosić doświadczone mamy o podpowiedzi w kwestii wyboru kolejnego fotelika samochodowego. Moja córeczka wyrasta już powoli ze "skorupy". Wiem, że najlepiej dobierać fotelik stacjonarnie, ale być może któraś z Was ma do polecenia jakiś konkretny model - jak najbardziej bezpieczny, z wszelkimi atestami, koniecznie musi mieć możliwość ustawienia tyłem do kierunku jazdy. Kwestie bezpieczeństwa są dla mnie najważniejsze. Chciałabym też wiedzieć, na co zwracać uwagę podczas wizyty w sklepie - może macie jakieś porady?
 
reklama
Pamiętaj,że fotelik musisz dopasować i do dziecka i do auta. Więc bez wizyty w sklepie się nie uda. Godne polecenia są Axkid.
 
Jak napisane wyżej fotelik musi pasować do samochodu i dziecka. U nas sprawdza się Cybex Sirona S I-size. Chwalę wygodę wkładania dziecka dzięki obrotowi 360. W testach ADAC ma dobrą ocenę i jest możliwość jego montażu zarówno tyłem jak i przodem do kierunku jazdy.
 
Cześć, chciałabym prosić doświadczone mamy o podpowiedzi w kwestii wyboru kolejnego fotelika samochodowego. Moja córeczka wyrasta już powoli ze "skorupy". Wiem, że najlepiej dobierać fotelik stacjonarnie, ale być może któraś z Was ma do polecenia jakiś konkretny model - jak najbardziej bezpieczny, z wszelkimi atestami, koniecznie musi mieć możliwość ustawienia tyłem do kierunku jazdy. Kwestie bezpieczeństwa są dla mnie najważniejsze. Chciałabym też wiedzieć, na co zwracać uwagę podczas wizyty w sklepie - może macie jakieś porady?
Warto poczytać stronę fotelik info, poszukać testów ADAC (jak znasz niemiecki to wejdź na ich stronę, są porównania fotelików) i może blog Link do: Tylem.pl - Blog Tylem.pl - ja tak szukałam fotelika skorupy i chyba niespecjalnie jest jakiś inny sposób niż pójście do sklepu ;)
 
Ja szukając drugiego fotelika pierwsze zrobiłam rozeznanie, a później pojechaliśmy dopasować do polecanego sklepu. Fotelik, który najbardziej mnie przekonał pasował akurat idealnie. :) Polecam Britax Dualfix M i-size. Syn lubił w nim jeździć. Mega plus za obrót 360° dzięki czemu bardzo łatwo włożyć i pozapinać dziecko.
 
Dla mnie wizyta w 8* to podstawa :)
A poza tym u nas fotelik następny był ciężkim wyborem, bo mało który fotelik dawał dobry kąt. Ostatecznie kupiliśmy obrotowy, do 18kg, Maxi Cosi Mica Pro Eco.
 
Obrotowe foteliki na bazach sa tylko do 18kg i do nizszego wzrostu. Te zwykle, montowane tylem, jak np. Axkid Minikid do 25 kg i 125 cm wzrostu. Moja prawie 5 latka w nim jeszcze jezdzi.
 
To ciekawe co piszecie, bo w 8 gwiazdkach podczas kupowania fotelika powiedzieli nam, że przy kolejnym już nie dobiera się do samochodu. Kąty podobno nie mają wtedy znaczenia, patrzy się na wzrost i wagę dziecka. My kupiliśmy axkid one dla szczupłej i wysokiej dziewczynki.
 
To ciekawe co piszecie, bo w 8 gwiazdkach podczas kupowania fotelika powiedzieli nam, że przy kolejnym już nie dobiera się do samochodu. Kąty podobno nie mają wtedy znaczenia, patrzy się na wzrost i wagę dziecka. My kupiliśmy axkid one dla szczupłej i wysokiej dziewczynki.

Nie wiem, kto mógł tak tam powiedzieć, ale oni przede wszystkim mówili nam zawsze, że fotelik dobieramy do auta i dziecka 🤷 dlatego właśnie tak dużo u nas fotelików odpadało, bo zły kąt dawały. Na fb mają fajną grupę, gdzie sprzedawcy z 8* doradzają :)
 
reklama
Nie wiem, kto mógł tak tam powiedzieć, ale oni przede wszystkim mówili nam zawsze, że fotelik dobieramy do auta i dziecka 🤷 dlatego właśnie tak dużo u nas fotelików odpadało, bo zły kąt dawały. Na fb mają fajną grupę, gdzie sprzedawcy z 8* doradzają :)
Kupujemy tam wszystkie foteliki, a małych dzieci mamy 3 🤷‍♀️ Łupiny owszem, dobieraliśmy do samochodu, ale potem to już była kwestia konkretnego dziecka i budżetu 🤷‍♀️ Grupę znam, ale mimo wszystko najlepiej doradza się stacjonarnie :)
 
Do góry