reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Fotelik samochodowy

Hej, potrzebuję porady odnośnie foteliku samochodowego, a mianowicie, mamy fotelik typu orzeszek maxi Cosi od urodzenia. Mały ma teraz już ponad 7 miesięcy i waży troche ponad 8 kilo, wzrost 74 cm. Niestety przestaję się już w nim mieścić i wydaje mi się że jest mu już też niewygodnie, ponieważ bardzo się kręci w nim i tu moje pytanie, jaki fotelik następny polecacie. Dziękuję za porady.
My mamy kolejny z firmy Cybex z bazą pod fotelik...najbezpieczniejsze rozwiązanie, teraz będziemy szukać kolejnego...
 
reklama
Jak masz w pobliżu sklep 8 gwiazdek to polecam udać się do nich. Byłam pod wrażeniem wiedzy, jaką ma obsługa, a także zaangażowania i profesjonalizmu przy montowaniu fotelika w moim aucie. A łatwo nie było. Kupiłam Axid minikid i jestem bardzo zadowolona. Synkowi w nim wygodnie, dużo więcej widzi, mimo że jeździ tyłem. Zagłówek tego fotelika jest dość wąski, dzięki czemu jak synek śpi głowa nie spada na żadną ze stron ani do przodu. Zastanawiałam się nad wyżej wymienionym britaxem, ale tam ten zagłówek był bardzo obszerny, doradzono mi, by dla mojego drobnego synka wziąć co innego.
Axid nie jest obrotowy, nie ma bazy. Ma regulacje 5 stopniową bodajże, co znaczy tyle, że można go pochylać, jak dziecko zaśnie (ale to zależy od pozycji w jakiej da się usadowić fotelik na kanapie auta). Nadaje się dla dzieci do 25kg, czyli do około 6 rż. Pas przechodzi normalnie pod spodem, a wiem, że w niektórych fotelikach montowanych tyłem pas idzie centralnie w drzwiach i ciężko wkładać i wyjmować dziecko. Trzeba na to zwrócić uwagę.
 
Do góry