reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Fotelik samochodowy

Misia4355

Aktywna w BB
Dołączył(a)
27 Styczeń 2021
Postów
88
Cześć dziewczyny,
Muszę kupić nowy fotelik do samochodu, ten który mamy obecnie nam nie odpowiada.
Jaki polecacie fotelik dla dwulatka? Waży 17 kg i ma 1 metr wzrostu.
Mały często zasypia w aucie, więc musi być wygodny do spania.
 
reklama
Cześć dziewczyny,
Muszę kupić nowy fotelik do samochodu, ten który mamy obecnie nam nie odpowiada.
Jaki polecacie fotelik dla dwulatka? Waży 17 kg i ma 1 metr wzrostu.
Mały często zasypia w aucie, więc musi być wygodny do spania.
Fotelik dobiera się do auta, nie bo ktoś polecił :)
Podjedź do sklepu 8 gwiazdek lub tam zadzwoń, na pewno podpowiedzą.

* kwestia nachylenia oparcia tylnich siedzeń. Kiedyś mieliśmy źle dobrany, a raczej w ogóle nie dobrany, po prostu dostaliśmy jakiś fotelik i córka, zasypiając w czasie jazdy się dusiła, bo głową jej podała na klatkę i zatykało jej dostęp powietrza.
 
Tak, jak kolezanka wyzej. Polecam pojechac do sklepu autem i z dzieckiem. Wtedy dopasuja fotelik i do samochodu i sprawdza, czy dziecko w nim ma odpowiednia pozycje.
 
Tak wiem, ostatni też mieliśmy dobierany w sklepie z fotelikami, tylko podczas użytkowania dopiero okazało się, że np dziecko się w nim poci.
Głowa mu nie opada, ale jak dłużej pośpi podczas jazdy to mówi, że boli go szyja.

Wiem, że fotelik dobiera się do samochodu, tylko do danego samochodu zawsze pasuje kilka modeli fotelika.
Dlatego chciałam się dowiedzieć jakie modele sprawdziły się w dłuższym użytkowaniu, na jakie materiały stawiać.

Trochę inaczej sprawa się przedstawia w momencie przymierzania fotelika i użytkowaniu go przez kilka minut i inaczej podczas długiej podróży.
 
Nie ma takiego fotelika, w którym dziecko po dłuższej podróży by się nie pociło.
Od tego jest regulacja temperatury w samochodzie.

Skoro boli szyja, to obstawiam, że ma fotelik przodem do kierunku jazdy.
 
Polecam fotelik tyłem do kierunku jazdy,
Nie ma takiego fotelika, w którym dziecko po dłuższej podróży by się nie pociło.
Od tego jest regulacja temperatury w samochodzie.

Skoro boli szyja, to obstawiam, że ma fotelik przodem do kierunku jazdy.
Fotelik jest na bazie, można go obracać.
Z tym, że mały często chce jeździć przodem żeby wszystko widzieć, a żeby obrócić fotelik jak zaśnie musiałabym się gdzieś zatrzymać, co nie zawsze jest możliwe i często już jedzie przodem resztę drogi.
Może i tu tkwi problem.
A odnośnie potliwości, staram się nie przegrzewać w samochodzie go. Mały strasznie się poci w sztucznych materiałach. Zmieniłam poszycie na tapicerkę letnią, bo fotelik który mamy ma wymienne, ale niewiele pomogło. W składzie niby 80 % bawełny.

Dziękuję wam za rady, spróbuję małego wozić cały czas tyłem, może uda mi się czymś go zabawić.
No i może jeszcze niższa temperatura w aucie pomoże. Spróbujemy :)
 
Fotelik jest na bazie, można go obracać.
Z tym, że mały często chce jeździć przodem żeby wszystko widzieć, a żeby obrócić fotelik jak zaśnie musiałabym się gdzieś zatrzymać, co nie zawsze jest możliwe i często już jedzie przodem resztę drogi.
Może i tu tkwi problem.
A odnośnie potliwości, staram się nie przegrzewać w samochodzie go. Mały strasznie się poci w sztucznych materiałach. Zmieniłam poszycie na tapicerkę letnią, bo fotelik który mamy ma wymienne, ale niewiele pomogło. W składzie niby 80 % bawełny.

Dziękuję wam za rady, spróbuję małego wozić cały czas tyłem, może uda mi się czymś go zabawić.
No i może jeszcze niższa temperatura w aucie pomoże. Spróbujemy :)
Kiedys mi minęły takie antypptowe wkladki, poszukaj może coś takiego :)
 
Fotelik sklada sie glownie z grubego plastiku, grubego styropianu i sztucznego materialu. Jest to taka izolacja, ze ciezko o taki fotelik, w ktorym dziecko sie nie bedzie grzalo. Musimy pamietac, ze dziecko w foteliku powinno byc bez kurtki. Te wkladki antypotowe moga troche pomoc. Starsza teraz jezdzi w samej buzie, a mlodsza w lupinie samo body+legginsy.
 
reklama
@Misia4355
Dobry fotelik, to dobrany i dopasowany fotelik.
Przyszłościowo polecam nasz Formularz Wyboru Fotelika

Co do tematu wkładek, to jest on jest dość prosty - jest tylko kilka możliwości.
Są wkładki letnie i zimowe oraz "całoroczne" + maty chłodzące.
Więcej w naszym filmie o wkładkach na :
Proszę jednak pamiętać, iż znakomita większość wymaga obiegu powietrza w samochodzie - nie chłodzą samodzielnie (poza matami),
 
Ostatnia edycja:
Do góry