reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Fotelik samochodowy

Ja szczerze powiem , że my foteliki zamawialiśmy przez internet i oby dwa są dobre, i wygodne dla córek , odnośnie pocenia się to młodsze dziecko ma ciepłej w swoim foteliku , wiadomo , ale prawda jest taka że jak na polu jest +35°C to tylko szaleniec chłodzi środek auta to np 20° , wszystko w granicach rozsądku , moim zdaniem ważniejsza się cyrkulacja powietrza
 
reklama
Mój mały bardzo się pocił w baby Safe west. Tam jest głęboki fotelik, zabudowany, ma mnóstwo styropianu. W axkid mini kid o dziwo się nie poci, nawet pomimo braku wkładki antypotnej. W baby Safe był cały mokry nawet z wkładką. Jedyny minus axkida to, że jest stosunkowo stromy. Mojemu małemu ciągle opadała główka pomimo podkładki poziomujacej, dopiero teraz w wieku 4 lat nie opada. Mały ma problemy z napięciem mięśni, jest wiotki.
 
Mój mały bardzo się pocił w baby Safe west. Tam jest głęboki fotelik, zabudowany, ma mnóstwo styropianu. W axkid mini kid o dziwo się nie poci, nawet pomimo braku wkładki antypotnej. W baby Safe był cały mokry nawet z wkładką. Jedyny minus axkida to, że jest stosunkowo stromy. Mojemu małemu ciągle opadała główka pomimo podkładki poziomujacej, dopiero teraz w wieku 4 lat nie opada. Mały ma problemy z napięciem mięśni, jest wiotki.

U nas jesli chodzi o pozycje w Axkid Minikid to spoko, moja prawie 5latka nadal w nim jezdzi. Ale jak byla mniejsza to bardzo sie pocila w nim mimo wkladki antypotnej, ale ona tez taki grubasek tlusciutki byla 😅
 
Moja 3blatka jeździ w Cybex Sirona S-Isize. z obrotową 360 bazą. Jak była młodsza dużym udogodnieniem była możliwość obrotu fotelika by włożyć/wyjąc ją wygodnie. Teraz sama sobie wsiada. Fotelik z możliwością jazdy tyłem i przodem.
Co do potliwości dużo też zależy od dziecka, ale każde mniej czy więcej poci się w foteliku. Nie da się tego uniknąć.
 
Moja 3blatka jeździ w Cybex Sirona S-Isize. z obrotową 360 bazą. Jak była młodsza dużym udogodnieniem była możliwość obrotu fotelika by włożyć/wyjąc ją wygodnie. Teraz sama sobie wsiada. Fotelik z możliwością jazdy tyłem i przodem.
Co do potliwości dużo też zależy od dziecka, ale każde mniej czy więcej poci się w foteliku. Nie da się tego uniknąć.

Tak, tylko trzeba pamietac, ze te na baze sa do 18 kg tylko
 
reklama
Co do samego pocenia się to chyba nie ma reguły. My mamy specjalną wkładkę przeciw poceniu się, która zapewnia stały przepływ powietrza w okolicach pleców, nóg i główki. Są też specjalne pokrowce na foteliki samochodowe, które mają materiał plastra miodu, zapewnia on przepływ powietrza i efektywnie pochłania pot. Dziecko nie "przywiera" na płasko do fotelika. U nas się to sprawdziło. Co do fotelika to ja ci polecę Salię z Recaro. Jesteśmy bardzo zadowoleni. Jest to fotelik obrotowy, w którym dziecko może jeździć tyłem do kierunku jazdy aż do 105 cm. A to uważam że zasługuje na uwagę🙂 obraca się o 360 stopni. Ma też dodatkową ochronę boczną. Posiada system wentylacji dzięki czemu dziecko aż tak się nie poci podczas przebywania w foteliku, a o to również ci chodzi🙂 Chociaż osobiście uważam, że żaden fotelik nie uchroni dziecka przed poceniem się. Chociażby z uwagi na warstwę plastiku i styropianu. Niestety. Tak jak pisałam u nas pomogła wkładka antypotna.
 
Ostatnia edycja:
Do góry