reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Fotelik Samochodowy.

No i są pierwsze typy:
  • ten jest fajniejszy ale to grupa od 9-18kg, wiec musicie zrozumieć moje obawy czy mojemu dziecku starczy to na dłużej ;-) kiddy-infinity-pro
  • ten jest brzydzszy i cięższy, ale za to od 9-36kg to jest znaczące w przypadku mojego schabolubnego dziecięcia kiddy-life-plus
 
reklama
Blanes - rozumiem Twoje obawy co do wagi ale dzieci im pozniej tym mniej przybierają. Swoja drogą ten Kiddy to jedyny znany mi fotelik z tej grupy oceniony na 'dobry'. Generalnie przyjmuje sie ze foteliki 9-36 do najbezpieczniejszych nie należą zgodnie z zasadą że jak coś jest do wszystkiego to jest do niczego. Musieli cos sprytnego wykombinowac. :tak:

Jeszcze jedno. Doczytałam się że nie wszystkie dzieci dobrze znoszą siedzenie w tym modelu i zaleca się jego wypróbowanie koniecznie przed zakupem

Monika - osobiście mam zamiar nabyc MC. Po pierwsze dlatego że ufam tej marce. Po drugie dlatego ze mi sie bardziej podoba wizualnie. A po trzecie podoba mi sie koncepcja tego mocowania za pomocą tej dodatkowej nogi. Mam coś takiego w moim MC tym teraz i widzę że faktycznie to dodatkowo usztywnia konstrukcję. :tak:
 
Efilo, my też mamy teraz Maxi Cosi i też jestem za :-);-)

Blanes, czy mi się wydaje, czy te foteliki nie mają regulacji rozłożenia, tak aby dziecku wygodnie było spać? Może się mylę, ale wydaje mi się, że nie mają.
A moja rada jest taka - wybierajcie foteliki rozkładane, bo takie małe bobasy dużo śpią w aucie i przy nierozkładanych fotelikach będzie im leciała główka na boki i do przodu. Wiem, bo mam to z Adą, ma już fotelik do 36 kg i on tylko się tak jakby rozsuwa troszkę i głowką jej niestety leci do przodu, czasami nawet nie pomaga taka specjalna podpórka zakładana na szyję.
Mam nadzieję, że nikogo nie urażę, chcę tylko pomóc ;-)
 
Monia, obydwa się rozkładają do pozycji leżącej :tak:.

Chyba jednak jestem za tym do 18kg. Sprawdziłam na siatce centylowej i Maks powinien osiągnąć tę masę ok 3 roku życia, więc jest ok. Dodatkowo zamieszczam wam linka gdzie jest trochę lepiej opisany ten fotelik. Muszę go jeszcze zobaczyć na żywo, jak się spodoba to pewnie kupimy. Aha no i co ważne ten fotelik zwyciężył w dwóch testach ADAC i Stiftung Warentest i ma sensowną cenę :-).
 
Monia, nie wygłupiaj się z jakimś sorry... ;-). Przecież o to chodzi, żeby sobie pomagać w wyborach, im więcej zdań tym korzystniej. :-)
 
Chyba jednak muszę poszpera w tych nowościach-bo widzę że wszystkie wymieniane foteliki nie spadają poniżej 700 zł. buu
Wiktor też ma za sobą ponad kilka tysięcy kilometrów a foteli ma za 150 zł hehe i ten wcale nie wydawał mi się tani-szok
 
Kochane zauważyłam nowy ciekawy wątek - a jako, że jeszcze nie za długi jak na moje zasoby czasowe ;-) to przejrzałam cały i powiem Wam, że mój wybór to Maxi Cosi Priorifix (popieram Efilo - hmmmmm.....juz nie pierwszy raz :tak:) - ma taki moja siostrzenica i jest naprawdę super ! Sprawdza sie w 100 %

I jak dla mnie kryteria wyboru to priorytetowo : BEZPIECZEŃSTWO i WYGODA DZIECKA.
Prześledziłam testy, wysłuchałam możliwych opinii.
I postanowione - kupujemy jako kolejny właśnie Maxi Cosi Priorifix (obecny tez mam MC i jestem zadowolona - Zuzia raczej też:tak:).

Ok, zgadzam się - tani nie jest - tyle, że w kwestii bezpieczeństwa Zuzi nie istnieje dla mnie pojęcie, że coś jest za drogie.
Uprzedzając - nie chcę wywoływać burzy nt. tego kogo na co stać - wyrażam tylko moje subiektywne zdanie.
 
Oj ale wam dzieci szybko rosną.. :szok: Ja mam nadzieję że w obecnym foteliku (Maxi Cosi Cabrio) Czarek pojeździ jeszcze z pół roku... Powiem wam że kiedy do fotelika wkładany był w zimowym kombinezonie też już się zasiałam panikę że fotelik za mały, ale teraz wkładam mu tylko lekką kurtkę i ciepłe spodenki i wygląda na to że jest mu wygodnie.
Wstępny rekonesans zrobiłam i też padło na Maxi Cosi Priori i zamierzam przyjrzeć się jeszcze "na żywo" Roemerom (Duo Plus, Safefix Plus). Ktoś coś może powiedzieć na ich temat - w testach Roemery wypadają nieźle.
 
reklama
Ja na razie przeglądu nie robiłam, bo - jak szopka - mam nadzieję jeszcze pojeździć w naszym Mutsy :tak: Wprawdzie pewnie nie kolejne pół roku (jest do 10 kg), ale do końca zimy to na pewno.

Jednak niewątpliwie skorzystam z Waszych doświadczeń :tak:
 
Do góry