reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Fotelik Samochodowy.

reklama
toska a to już? :szok:
Jakie - poza oczywistą sprawą wagi - są symptomy "wyrastania" z fotelika? Wydaje mi się, że nasz dla Piotrka jest jeszcze ok, ale może tylko mi się wydaje :dry:
 
Toska też planuję kupić Maxi Cosi Rodi XR :tak:

Esiu poza wagą są jeszcze 2 symptomy wyrastania z fotelika
- wystaje głowa
- nie mieści się na szerokość (gł. barki)

Zuzia póki co się mieści w swoim foteliku (choć przyznam ,że upakowana w zimowy kombinezon albo kurtkę to z trudem:-);-)) ale wiosną/latem myślę, że będzie konieczny większy, głównie z powodu wzrostu.
 
U nas powód był jeszcze inny ( bo Stasiek w sumie mieścił się jeszcze w starym foteliku): ja nie miałam siły go wkładać:zawstydzona/y: (prawie 16kg zywej wagi + strój zimowy), a samemu trudno było mu się wgramolić w zimowym kombinezonie.
Gdyby nie pora roku to jeszcze chwilę by pojeździł w priori, a ten nowy jest niski i Mały bez problemu sam do niego wchodzi.
Dzisiaj zaczełam trochę klnąć na zapinanie pasem:baffled:, muszę się przyzwyczaić.
 
Obejrzałam Piotrka w foteliku i mam takie same spostrzeżenia :dry: Wprawdzie mieści się jeszcze (choć zimowe opatulenie nie pomaga), jednak wpakowanie go nie jest już łatwe :baffled: Robię to 2x dziennie + raz wyjmuję go z Małgosią na rękach i mam już nieco dość :baffled: A w ciąży nie jestem ;-)
Wypracowałam technikę łapania za spodnie na kolanach i zarzucania Piotworem na siedzenie, ale trochu masakrycznie to wygląda :-D
 
My mamy fotelik obrotowy i muszę powiedziec że to naprawdę ogromne ułatwienie. Zuzka szczuplutka to dłuuuugo jeszcze w nim pojeździ.
 
Eryk sam wsiada i wysiada z fotelika, w tej chwili mamy chicco ale myślę że to już końcówka jego służby Erykowi... Przebadałam wstępnie rynek i niestety muszę powiedzieć, że znane marki w tej klasie wagowej strasznie się cenią!!!:-( no bez 600 pln nie ma co marzyć o marce+ regulacja oparcia do pozycji pół-leżącej :( Czy może macie jakieś pozytywne spostrzeżenia w stosunku do czegoś jakoś połowę tańszego?
 
SORGA tutaj masz o testach na fotelikach ;-) fotelik.info :: foteliki samochodowe dla dzieci

a ja z kolei myślę o niemieckim foteliku - Cybex ;-) dokłądnie to on się chyba nazywa CYBEX SOLUTION X FIX ;-)
FOTELIK CYBEX SOLUTION X FIX ISOFIX 2010 URSYNÓW (891317890) - Aukcje internetowe Allegro

tak wczoraj przeglądałam sobie foteliki Cybex i przyznam, że bardzo zainteresował mnie fotelik 9 - 36 kg (tak na przyszłość :-D ) - PALLAS ;-)
Fotelik Cybex PALLAS 9-36 NOWOŚĆ 2010 GRATISY (894440908) - Aukcje internetowe Allegro
 
reklama
Sorga my mamy dostany römer king (do 18kg, producent podaje że do 20kg) i kupiony taki do 25kg
powiem ci że nie narzekam na żaden z nich
z römera Michał sam się odpina, z tego drugiego nie da rady jeszcze
ten drugi ja mam u siebie w aucie, jeździmy z nim do Niemiec i daje radę ;) regulacja jest pięciostopniowa (cały fotelik) i możliwość wypięcia pasów i przypięcia normalnymi pasami od auta. W sumie mogłabym go polecić:tak: nie wiem jak w testach wypada:no: ale da mnie jest ok:tak:
 
Do góry