reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Fotelik samochodowy

Efuniu - Natalia ma maxi cos, cybexa i graco, cybex wg mnie jakoś nie do końca, wkurza mnie brak mocowania na górze, choć jej wygodnie, ale moim zdaniem maxi cosi nieporównywalnie lepsze. W graco jej nie widziałam, więc nic nie powiem na ten temat. Cybex niby ma dobre opinie itd, ale ja na dalsze trasy przepinam maxi cosi.... właśnie przez mocowanie od góry.
 
reklama
magduś ale natalka ma tego nowego cybexa?
bo w tym jaki ja oglądałam to chyba jest to mocowanie? tutaj pod zagłówkiem?

s23.jpg


a w tym nie ma?

9c0aff7f48.jpg


będę ci bardzo wdzięczna za odpowiedź :-) i czy regulacja w cybexie jest zagłówka czy oparcia? bo z tego co zrozumiałam w opisach na allegro, to regulacja jest jak w maxi cosi?
 
Efuniu -głowy nie dam ale mam wrażenie, że ten nowy, obejrzę dzisiaj i dam znac, bo on nie w moim samochodzie, ale regulacuja jest zagłówka i nie ma co porównywać tego z regulacją maxi cosi. Generalnie maxi cosi jest stabilniejszy. A graco to już w ogóle odpada w przedbiegach, bo jest cieniutki. U nas jeździ w takim samochodzie, który używany jest sporadycznie przez Natalię, a poza tym ma milion kurtyn i poduszek, ale nazwałabym graco raczej do technicznego przewozu niż do jazdy.
 
dzieki magdusiek. jakbyś mogła spojrzeć byłabym wdzięczna. ale z tego co widzę, to ten pierwszy model ma pochylany zagłówek i pochylane oparcie. zgłupiałam doszczętnie już...

tusiekn a ty kupowałaś romera kid. powiedz jak się sprawdza w użytkowaniu. ładne to one nie są, ale nie dla urody mam kupić. fajnie szerokie mi się wydają. i czy maja na górze mocowanie? mają odchylane oparcie?

pojedziemy dziś pooglądać na żywo i przymierzyć tymka, ale juz ja wiem, ze się na coś w sklepie napalam a potem się okazuje ze w użytkowaniu takie sobie :baffled:
 
Efuniu przeciez moj romer jest sliczny:-) super sie mu jedzi, regulacje zaglowka ma, ponoc odchylany jest do spoczynku ale nie probowalam bo tus nie sypia w aucie, i szeroki jest owszem, ale bardziej mam odczucie ze on jest nie tyle szeroki co sie fajnei komponuje z fotelem samochodu.
 
tusiekn jak pooglądałam rożne kolorki to wydał mi się nawet ładny :-) ale od pierwszego wejrzenia to mnie nie oszołomił :sorry2:
a pas sie prowadzi na gorze też?
 
Efuniu wg mnie żaden z Cybexów nie ma dodatkowego mocowania do zagłówka (owszem możesz sobie paskiem przymocować sama :-)) - ten zaczep co widać na pierwszym zdjęciu jest do pasów.
Co do odchylania - odchyla się sam zagłówek, tak jak pokazują w instrukcji. Natomiast oparcie owszem jest odchylane, ale głównie po to by dopasować kąt odchylenia do fotela/kanapy samochodowej. Jak bardzo chcesz, można odchylić je gdy dziecko śpi, ale wtedy fotelik nie opiera się całymi plecami o fotel/kanapę, co nie jest bezpieczne. Sprzedawcy też często piszą o szufladce na drobiagi - nic takiego nie ma, to jest szufladka przeznaczona na instrukcję obsługi, która się wysuwa w kierunku siedzenia, więc trzeba zdjąć fotelik by się do niej dostać...

Z kolei w Maxi Cosi, pozycja do spania polega na tym, że "podpupnik" podnosi się do góry - ciągnie się go tak, jak w tych wcześniejszych fotlikach, ale plecy fotelika są w tej samej pozycji tj. dopasowane do oparcja kanapy. Ale i tak jest wygodniej spać niż na siedząco.
 
reklama
reklama
Do góry