reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

fotelik samochodowy

G

goszczaca

Gość
Czy macie jakieś swoje typy na fotelik samochodowy od 0-25 lub 0-18 kg.? coś sprawdzonego i wygodnego dla prawie miesięcznego brzdąca.
 
reklama
Wedlug mnie dla tak malego dziecka najlepsza opcja bedzie fotelik 0-10/13kg a nie az 18 czy nawet 25kg, typ maxi cosi citi.
 
Popieram Paulina 12 . Dziecko do roku jest zdecydowanie mniejsze niż 18 czy 25 kilogramowe. I jak foteli jestdo wszystkiego ... to jest do niczego. Wkladak redukująca nie zrobi az takiego cudu.Tez zastanawiałam sie nad takimi rozwiazniami ale doswiadczenie znajomych i rozsadek wzial góre, na szczeście. A- foteliki tzw 1 czyli 0-13 da sie wypinac z auta i noscić, też w reku jak małe spi, część mozna też wpiąć do stelaża wózka, jeśli masz kompatybilny- stad np maxi cosi, b - potencjalnie mozna stosowac tzw bazy mocujące do auta czasami zwiekaszjące bezpieczeństwo- ale do duży koszt i dla mnie przesada. c foteliki 2 - mozna juz kupić dla wiekszego dziecka- mój synek wylądował w takowym w 9 m-cu, bo jest duzy i byo mu ciasno, wiec nie było sensu mega inwestowac w fotelik, ale bezpieczeństwo małego było na 1 miejscu. Dla mnie wazne aby poza bezpieczeństwem fotelik rozsuwał sie do pozycji dobrej do spania i zeby dało sie go łatwo czyścić
Profesjonalna strona o fotelikach, która polecam to fotelik.info :: testy :: foteliki samochodowe wszystkie :: sortowanie wg kryterium grupa. Nasz wybór padł na uzywany ale sprawdzony i ze spiworkiem ( super dla maleństwa bo łatwiej zapakowac zamiast mordować sie z dodtakowymi warstwami ubranek) fotelik maxi cosi cabrio - bo min kompatybilny do naszego wózka quinny speedy, a potem roemer king plus i jesteśmy b zadowoleni.
Przyda sie tez osłona na siedzenie z przodu bo butkami Mały wysmaruje wszystko- coś tego typu - ORGANIZER NA SIEDZENIE OCHRANIACZ SIEDZENIA OSŁONA (5040107908) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.. pzdr
ms
 
My mielismy fotelik nr 1 firmy tako, dalam 250zl bodajze, wtedy jeszcze nie swiadoma ze sa bardzo slabe. Za to w fotelik numer 2 mloda przesiadla sie do maxi cosi priori w wieku 10msc.
 
Znajoma chwalila takie foteliki wieksze, ze sa o wiele lepsze niz te 0-13. Mam taki to naprawde siedział w nim jak polamaniec:/
 
Dziewczyny dobrze piszą- dla tekiego maleństwa najlepszy jest fotelik- "nosidełko" .
Jest tez opcja gondoli wózkowej, która przypina się jak fotelik- niektóre wózki sa w takie wyposażone.
Generalnie warto kupić taki 0-9 , dla maleństwa , mocowany TYŁEM do kierunku jazdy, który możesz wyjąć z samochodu, gdy dziecko śpi i przenieść je w nim , czy zamontować na ramie wózka. Możesz kupić nawet używany- w jakimś komisie dziecięcym czy na Allegro, bo , fakt, długo z niego korzystac nie będziesz (aczkolwiek , jak moja Niunia zaczynała "przygodę " z jedzeniem "obiadków", a jeszcze sama nie siedziała, to sprawdzał się też jako krzesełko do karmienia ;-):tak:.
Warto potem kupić dobry fotelik dla starszego dziecka- wiesz, "jak coś jest do wszystkiego, to jest do niczego" ;)

Aha, dziecko w tym wieku zdecydowanie NIE SIEDZI . jego kręgosłup by tego nie wytrzymał.
Trzeba tak przypiąć fotelik, by dziecko było w pozycji półleżącej, z nóżkami w górze.
 
Ostatnia edycja:
Przede wszystkim, trzeba zwracać uwagę na atesty. Tu nie można ryzykować. Fajną ofertę ma babydesign - polski producent, więc nie ma ryzyka made in china ;) Nie mają sklepu internetowego, ale można wejść na stronę i sprawdzić najbliższy sklep.
 
Jak kupiłam Maxi Cosi pebble (0-13kg lub 9 miesięcy), razem z bazą Maxi Cosi FamilyFix. Podstawa nam posłuży przez pierwsze 4 lata. Myślę, że warto zainwstować w taką bazę, bo najpierw przypina się do niej ten najmniejszy fotelik, a pozniej tylko go wymienia na większy... No i co najważniejsze, Maxi Cosi przeszedł testy bepieczeństwa i jest podobno jednym z najlepszych.
 
Tak, maxi cosi zdecydowanie zwycieza. W czolowce jest tez Romer.
A i tymi 9 miesiacami sie nie zgodze ;-), fotelik wymienia sie dopiero gdy glowa zacznie wystawac lub wtedy kiedy przekroczy mase. Corka znajomej jezdzila do 14msc ;-) im dluzej tym lepiej
 
reklama
Do góry