reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Fotelik samochodowy

Dołączył(a)
22 Lipiec 2016
Postów
1
Witam.
Przeszukałam cały internet chyba i nic nie znalazłam konkretnego. A mianowicie.....
Mam synka dwa latka. Około 98 cm wzrostu waga ok 13 kg. Poszukuje fotelika wygodnego do tysiąca zł. Oczywiście z jak najwyższymi notami w testach. Mieszkam w UK raz na pół roku jeździmy do rodziny do Polski. Z racji tego iż jest to podróż bardzo długa ok 20 godzin szukam fotelika który chociaż troszkę będzie się rozkładał aby maluch mógł się przespać. Obecnie mam fotelik ferrari ale jest on tak kiepski że muszę go wymienić. Ponadto szukam fotelika w grupie 9-36 kg. Tak wiem że w tym przedziale foteliki nie są najlepsze ale wieżę że pomożecie coś fajnego wybrać.
Dzisiaj byłam w dwóch sklepach ( tylko tyle moje miasto posiada z fotelikami) w jednym zaproponowano mi AVIONAUT ROYAL ( nie znalazłam konkretnych opinii ani żadnych testów na tym foteliku ) oraz CYBEX PALLAS M-FIX ( taki rodzaj fotelika odpada ponieważ dziecko nie ma wogóle miejsca w foteliku, moje maleństwo jest strasznie ruchliwe, przy dłuższej podróży lubi sobie pomachać nóżkami a w tym foteliku nie ma mowy o takich ruchach). Błagam pomózcie.....
 
reklama
Rozwiązanie
My również nie wiedzieliśmy który fotelik wybrać i jak poprawnie zamontować w samochodzie, więc pojechaliśmy osobiście do salonu fotelików samochodowych, nazywają się fotelik.info, tam wszystkiego się dowiedzieliśmy, kupiliśmy bezpieczny fotelik i teraz jesteśmy spokojni o naszego synka w czasie podróży.
reklama
Bezpieczeństwo przede wszystkim :-) sposób na kupno odpowiedniego fotelika: pojedź do sklepu samochodem, w którym będziesz woziła dziecko i z dzieckiem, pod które będziesz kupowała fotelik- inaczej się nie da. Sprzedawca posadzi dziecko w foteliku samochodowym i zapnie je i wtedy się dowiesz, czy ten fotelik będzie dobry czy inny. Ważne aby fotelik miał zabezpieczenie głowy przed uderzeniami bocznymi, nie wszystkie to mają. Poza tym masz wybór - isofix czy pasy, czarny, czy różowy, takiej firmy czy innej. Bez przymiarki nie ma tematu. Jeśli Twoje dziecko waży aktualnie 14kg to będziesz potrzebowała fotela tak naprawdę już 15-36 kg, chociaż nasuwa się pytanie, w jakim foteliku dziecko wozisz teraz? Bo jest fotelik 9-18kg który później rozkłada się na 15-36kg to jest fotelik HUSKY firmy babySafe, na Youtube można obejrzeć prezentację tego fotelika przez panią Gadżet :) albo na tej stronie na samej dole jest filmik: Link do: Fotelik samochodowy Husky
Dziecko ogólnie teraz jeździ w 0-18 zależy mi żeby bardziej prosto siedział ale też żeby można było w dalszej podróży ułożyć to w innej pozycji.
 
Podoba mi się ten fotelik,tylko w moich stronach go nie ma :(
A skąd jesteś jak można zapytać :)? jeśli chodzi o foteliki z kategorii 15-36 kg oglądałam też Questo-fix Link do: Fotelik samochodowy Questo-fix to fotelik na isofix dla dzieci od 15kg, ma bardzo "głębokie" zabezpieczenie głowy co jest bardzo ważne oraz regulację położenia na czym Ci zależy, ale nie do tego stopnia, że dziecko będzie leżało jak w fotelikach o niższej kategorii wagowej. Jak chcesz, żeby dziecko wpół leżało to wybierz fotelik 15-25kg. W tym sklepie, co Ci wysłałam http://nibyland.eu możesz kupić internetowo a w razie co masz 14 dni na zwrot. Oczywiście dobrze jakby ktoś pokazał Ci jak ten fotelik dobrze zapiąć, bo w tym największy tkwi szkopuł. Ja myślałam, że nic prostszego zapiąć dziecko w pasy, a to nic bardziej mylnego. HUSKY jest fotelikiem BabySafe, a to jest firma z grupy RECARO z tego, co się dowiedziałam, więc warto rozważyć.
 
Podrzuć cenę, bo tam nie widać. Fotelik wygląda dobrze, ale to wiesz, że trzeba najpierw zobaczyć wizualnie, bo ostatnio w markecie spożywczym na A :) widziałam fotelik wyglądał naprawdę OK, podeszłam, obejrzałam, podniosłam, a on był tak lekki nie wiedziałam czemu, okazało się, że cały zrobiony był ze styropianu :frown: wygląd to jedno ;-) dobrze jakby pod warstwą plastiku był jakiś stelaż a nie warstwa gąbki.
 
Podrzuć cenę, bo tam nie widać. Fotelik wygląda dobrze, ale to wiesz, że trzeba najpierw zobaczyć wizualnie, bo ostatnio w markecie spożywczym na A :) widziałam fotelik wyglądał naprawdę OK, podeszłam, obejrzałam, podniosłam, a on był tak lekki nie wiedziałam czemu, okazało się, że cały zrobiony był ze styropianu :frown: wygląd to jedno ;-) dobrze jakby pod warstwą plastiku był jakiś stelaż a nie warstwa gąbki.
Z systemem isofix 600zl. Widziałam gi dzisiaj w realu i jest ciężki. Ponoć ok 11 kg
 
Z systemem isofix 600zl. Widziałam gi dzisiaj w realu i jest ciężki. Ponoć ok 11 kg
To chyba ze stali, 11 kg to z kolei coś za dużo jak na fotelik :errr: Nie znam tej marki ale za 600zł dostaniesz już coś naprawdę porządnego. Wygląda zacnie, ale poszukaj czy jest w jakimś sklepie, abyś mogła go zobaczyć na żywo, poza tym nie na każde dziecko każdy fotelik pasuje. Polecam obejrzeć filmik gościa który jest fachowcem od bezpieczeństwa dzieci
[pokazuje że nawet najlepszy i najdroższy fotelik może nie pasować do dziecka. Co za tym idzie, każde dziecko trzeba do fotelika przymierzyć. Nie polecam kupować on-line bez wcześniejszej przymiarki. :angry: :) Pozdrawiam
 
To chyba ze stali, 11 kg to z kolei coś za dużo jak na fotelik :errr: Nie znam tej marki ale za 600zł dostaniesz już coś naprawdę porządnego. Wygląda zacnie, ale poszukaj czy jest w jakimś sklepie, abyś mogła go zobaczyć na żywo, poza tym nie na każde dziecko każdy fotelik pasuje. Polecam obejrzeć filmik gościa który jest fachowcem od bezpieczeństwa dzieci
[pokazuje że nawet najlepszy i najdroższy fotelik może nie pasować do dziecka. Co za tym idzie, każde dziecko trzeba do fotelika przymierzyć. Nie polecam kupować on-line bez wcześniejszej przymiarki. :angry: :) Pozdrawiam
Widziałam to na żywo, dziecko w nim usiadlo. Wydaje mi się ze będzie odpowiedni. Jak na razie pasami 5 punktowym go zapielam i to w kurtce i było widać że mu wygodnie.
 
reklama
Do góry