reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Fotelik samochodowy

Dołączył(a)
22 Lipiec 2016
Postów
1
Witam.
Przeszukałam cały internet chyba i nic nie znalazłam konkretnego. A mianowicie.....
Mam synka dwa latka. Około 98 cm wzrostu waga ok 13 kg. Poszukuje fotelika wygodnego do tysiąca zł. Oczywiście z jak najwyższymi notami w testach. Mieszkam w UK raz na pół roku jeździmy do rodziny do Polski. Z racji tego iż jest to podróż bardzo długa ok 20 godzin szukam fotelika który chociaż troszkę będzie się rozkładał aby maluch mógł się przespać. Obecnie mam fotelik ferrari ale jest on tak kiepski że muszę go wymienić. Ponadto szukam fotelika w grupie 9-36 kg. Tak wiem że w tym przedziale foteliki nie są najlepsze ale wieżę że pomożecie coś fajnego wybrać.
Dzisiaj byłam w dwóch sklepach ( tylko tyle moje miasto posiada z fotelikami) w jednym zaproponowano mi AVIONAUT ROYAL ( nie znalazłam konkretnych opinii ani żadnych testów na tym foteliku ) oraz CYBEX PALLAS M-FIX ( taki rodzaj fotelika odpada ponieważ dziecko nie ma wogóle miejsca w foteliku, moje maleństwo jest strasznie ruchliwe, przy dłuższej podróży lubi sobie pomachać nóżkami a w tym foteliku nie ma mowy o takich ruchach). Błagam pomózcie.....
 
reklama
Rozwiązanie
My również nie wiedzieliśmy który fotelik wybrać i jak poprawnie zamontować w samochodzie, więc pojechaliśmy osobiście do salonu fotelików samochodowych, nazywają się fotelik.info, tam wszystkiego się dowiedzieliśmy, kupiliśmy bezpieczny fotelik i teraz jesteśmy spokojni o naszego synka w czasie podróży.
reklama
Znajoma ma Maxi-cosi i jest bardzo zadowolona. Też mieszka w UK i często przyjeżdżają do Polski. Ale chyba cały zestaw kosztował ja więcej jak 1000 zł.

UU...jeśli za cały zestaw (2 foteliki + baza) zapłaciła 1000zł to cena bardzo niska, chyba że chodzi Ci o 1000 EURO :)
zobacz sam fotelik nosidełko kosztuje ponad 800 zł
Link do: Fotelik samochodowy Pebble Plus Maxi-Cosi
w Polsce nowy zestaw kosztuje około 3 000zł, ale za foteliki są najwyższej klasy i mają testy bezpieczeństwa a na bezpieczeństwie dzieci się nie oszczędza.
 
To są dobre opcje 1 baza 2 foteliki. Maxi-Cosi ma dokładnie to samo rozwiązanie czyli zestaw 2WayFamily. Baza 2wayFix w którą wpisany najpierw nosidełko PebblePlus (opcja pasy), a później fotelik 9-18kg i też opcja przód i tył do kierunku jazdy. Też ma gwiazdki w ADAC ale porównując z GRACO o wiele lepsza tapicerka i samo wykonanie, dla mnie bajer. Podsyłam linki do obejrzenia:

Link do: Fotelik samochodowy Pebble Plus Maxi-Cosi
Link do: Fotelik samochodowy 2wayPearl Maxi-Cosi
Link do: Baza 2wayFix Maxi-Cosi

Z tymi dwoma opcjami pisałam o BeSafe, Graco w swojej ofercie nie ma takiego cuda. Widzę, że są konkurencyjni cenowo w porównaniu do Maxi Cosi, jednak ciągle zastanawiamy się nad zakupem, bo nasz wózek nie posiada adapterów do tego nosidła. Z drugiej moglibyśmy sobie obiecać za każdym razem przekładać maluszka do gondoli... ale na dłuższa metę nawet wyjazd do pediatry graniczyłoby z wyprawą na cały bagażnik. Tak to jest, jak się dostaje wózek w prezencie :D
Czy znacie inne takie "komplety"? Fotelik 0-13 + 0-18 z bazą?


p19uyx8dakwwcbe2.png

l22ndf9hmlnkjp5l.png
 
Odświeżamy wątek:)
Który fotelik wybrać?
Maxi cosi cabriofix czy cybex aton 5.

Jedyna wskazówka jaka mogę dać, jest taka ze cybexy są bardziej zaokrąglone, tzn jeśli będziecie jeździć z dzieckiem dużo (jak my do PL) to lepiej wybrac maxi cosi, jest trochę bardziej płaska pozycja plecków.


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
Odświeżamy wątek:)
Który fotelik wybrać?
Maxi cosi cabriofix czy cybex aton 5.

Jeśli Maxi Cosi to bardziej poleciłabym Pebble Plus ze względu na wkładkę i dobre wyniki w testach uderzeń bocznych. Jest cięższy ok, ale pozycja dziecka jest rewelacyjna, bo kręgosłup nie jest wygięty w półksiężyc. Cabriofix ma o tyle dobrą opcję, że wchodzi na bazę, którą można zapiąć na pasy samochodowe, nie trzeba mieć w aucie isofixa. Aton Cybexa ma często kiepską pozycję na wózku, jest za bardzo pionowy przez co niemowlak praktycznie siedzi. kiedyś miałam okazję widzieć prezentacja cybexa po wpięciu na wózek maxi cosi kąt fotelika miał aż 55 stopni !! Maxi Cosi ma dożywotnią gwarancję, dlatego polecam maxi cosi. Jestem fanką Pebble Plus no i opcja 2 fotele i 1 baza to rewelacja, cenowo wychodzi lepiej od Be Safe.
 
Mysle, ze dobry jest przedzial 15-36 dla starszaka. Siostra wybrala niedawno Extreme z Easy Go i chwali sobie. Łatwiutko reguluje wysokosc oparcia i jego szerokosc, wiec dziecko przyjmuje wygodna, bezpieczna pozycje. Kosztuje 400 zł, wiec mysle, ze jak na tak funkcjonalny fotelik jest to przystepna cena.
 
Skoro wątek już wyciągnięty...

Aton Cybexa ma często kiepską pozycję na wózku, jest za bardzo pionowy przez co niemowlak praktycznie siedzi. kiedyś miałam okazję widzieć prezentacja cybexa po wpięciu na wózek maxi cosi kąt fotelika miał aż 55 stopni !!
Bardzo Ci dziękuję za tę opinię. Jakoś nie pomyślałam, że taki może być problem. Czyli jest to rzecz do sprawdzenia. Czy ktoś potwierdza, że z Atonem 4 lub Antonem 5 może być kłopot po wpięciu na stelaż wózka?
 
reklama
Do góry