reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Fotelik

Hahaha i nie wstawiłam w poprzednim komentarzu :p ciążowe zaćmienie mózgu :p
Screenshot_2018-03-15-08-38-12.png
 

Załączniki

  • Screenshot_2018-03-15-08-38-12.png
    Screenshot_2018-03-15-08-38-12.png
    42,4 KB · Wyświetleń: 1 623
reklama
pierwszy fotel miałam aton m dobierany do auta, teraz na otwarciu bobowózków w Częstochowie na tą samą bazę dokupiłam siedzisko do kg, przede wszytkim polecam fotel dobrać do auta aby było najbezpieczniej
 
Witam szukam fotelika 0-13kg. Posiadam BMW X3 z 2008r, przy czym nie posiadam systemu ISOFIX tylko inny system. Proszę o pomoc w wyborze.
 
9-36 to np. sprawdz sobie Nino z Easy-go (jak masz isofixa to masz go rowniez w wersji z isofixem). Jesli chodzi o bezpieczenstwo to wiekszosc osob sugeruje sie testami adac, ale np. nino ma homologacje wymagana w UE (testy zderzeniowe plus testy obrotu samochodu o 360') i moim zdaniem jest bezpiecznym fotelikiem.
 
9-36 to np. sprawdz sobie Nino z Easy-go (jak masz isofixa to masz go rowniez w wersji z isofixem). Jesli chodzi o bezpieczenstwo to wiekszosc osob sugeruje sie testami adac, ale np. nino ma homologacje wymagana w UE (testy zderzeniowe plus testy obrotu samochodu o 360') i moim zdaniem jest bezpiecznym fotelikiem.
Oto link do crash testu fotelika, który z pewnością ma homologację i jest stosunkowo nowym fotelikiem - sprawa z zeszłego roku! Producent zapewnia, że fotelik wcześniej przeszedł testy.
Link do: Parents warned over "high risk" child car seat after it 'failed test'
Wg fotelik.info Link do: fotelik.info :: Często zadawane pytania
  • Co oznacza homologacja wg ECE R44-03, ECE R44-04?


    Europejski certyfikat bezpieczeństwa ECE R44-03 oznacza zgodność wyrobu z obowiązującymi obecnie wymaganiami technicznymi w Europie, wyznaczanymi prawnie przez dokument: ''ECE R44-03 Uniform provisions concerning the approval of restraining devices for child occupants of power-driven vehicles (child restraint system), United Nations, Genewa, 2001''.
    Posiadanie tej homologacji oznacza, że fotelik spełnia wymagania stawiane przez wymieniony powyżej standard. Czy oznacza to, że jest to fotelik, który gwarantuje bezpieczeństwo Twojemu dziecku? Niestety nie... Przeczytaj koniecznie poradę: Czy homologacja ECE R44-03 zapewnia bezpieczeństwo?


  • Czy homologacja ECE R44 zapewnia bezpieczeństwo?


    Homologacja wg regulaminu ECE R44-03 lub ECE R44-04, dopuszczająca fotelik do sprzedaży, niestety nie gwarantuje bezpieczeństwa Twojemu dziecku. Wszystkie foteliki badane w testach, na których opieramy swoje doradztwo (ADAC, test.de - Niemcy, AA - Wielka Brytania, OEAMTC - Austria, NHTSA - USA), posiadają taką homologację. Mimo to jedne z nich otrzymują ocenę 5 (najwyższa dotychczasowa), a inne tylko 1 i stanowią ewidentne zagrożenie dla zdrowia i życia dziecka. Przepisy te bowiem stawiają wymagania minimalne, które niestety nie nadążają za rozwojem współczesnych systemów bezpieczeństwa. Dlatego zawsze przed zakupem fotelika sprawdzaj wyniki jego testów zderzeniowych, przeprowadzonych przez niezależną organizację konsumencką.

 
Dla 10-miesięcznego dziecka polecam fotelik tyłem Babysafe Schnauzer. Patrz czy foteliki mają testy. Jeśli są montowane tylko tyłem powinny mieć Test Plus, a jak tyłem lub przodem to testy ADAC.
 
Do góry