reklama

Foteliki dla dzieci wiecie co wybrac?

Temat na forum 'Niezbędnik podróżnika' rozpoczęty przez wladyslaw, 11 Sierpień 2009.

1. wladyslaw

wladyslaw Początkująca w BB

Witam chciałem założyć temacik o fotelikach dla dzieci jakie foteliki używają wasze dzieci, z czego jesteście zadowoleni, jakie firmy polecacie. Czekam na opinie. Jestem w trakcie budowania blogu o fotelikach, potrzebuje waszej pomocy ;-), testuje teraz foteliki z serwisów aukcyjnych, czy są warte swojej ceny, i czy sprzedający nie zawyżają cen, jak i opisów z jakich materiałów są wykonane.

2. mazitatus

mazitatus Zaangażowana w BB

Witam
    W ostatnim czasie zmienialiśmy fotelik samochodowy 0-13 kg na 9-18 kg.
    Do wyboru wyselekcjonowaliśmy foteliki.
    Roemer King TS Plus.
    Chicco Duo 1/X Plus
    Ramatti z krzyżowymi pasami
    Maxi Cosi Tobi

Wybór padł na Chicco Duo 1X plus. :tak:Nasz wybór podyktowalismy bezpieczeństwem, komfortem oraz ceną i kolorystyką. Fotelik ze względy na bezpieczeństwo, :tak:testy oraz cene :tak:myślę że jest rozwiązaniem optymalnym - stosunek ceny do bezpieczeństwa :dry:. Fotelik jest wygodny, co sprawdziliśmy na trasach 150 i 1000 km. Bartuś w nim wygodnie usypia i siedzie z zaciekawieniem spoglądajac na świat. Wada jest tu jedynie trochę luźna jeszcze głowa do fotelika :-(, oraz niewielkie uchylenie fotelika, co jest przy wszystkich fotelikach w zakresie 9/18 kg. :confused2:.
    Mimo tego fotelik morzemy z czystym sumieniem polecić. Również ma ładną game kolorystyczną.
    Fakt, że bezpieczeństwo jest priorytetem. Jednak tak naprawdę testy nie do końca potrafią dać jednznaczną pewność i one same nie zapewnią bezpieczeństwa :confused:W kazdym samochodzie i sytuacji foteliki będa zachowywać się inaczej, staraliśmy się więc i spoglądać na testy które są korzystne i samą cenę fotelika.
    Co do fotelików, to faktem jest, że chcielibyśmy kupić Kinga, bo w tej kategorii cenowej ma najlepsze opinie i testy :-), nawet korzystniejsze od popularnych Maxi Cosi Tobi, no ma znacznie ładniejsze kolorystyki od modelu Maxi z tego roku. Jednak cena około 900 zł jest jednak w naszej opini troche wygórowana. :szok:
    Ciekawy jest fotelik Ramatti i wielkim plusem w naszej ocenie teraz są te pasy krzyżowe - bezpieczeństwo i sama wygoda zapinania i rozpinania. Wielkim minusem jest tu brak jednak testów ADAC dla tego fotelika. Mimo że zderzeniowe ponoć były zlecone, to nie podano ich do wiadomośći, :-( co jest mocno podejrzane - który z producentów nie chciałby się pochwalić, gdyby były korzystne :confused:

3. reklama
  4. Muszelka05

Muszelka05 Fanka BB :)

Temat chyba w zlym dziale:-)
    Ja chwalilam sobie Maxi Cosi bardzo. Teraz mam Concord Transformet z Isofiksem i jestem bardzo zadowolona. Faktycznie, ze wszystkich testowanych przeze mnie w sklepie (Swiat dziecka w W-wie - olbrzymi wybor!) fotelikow ten wydawal sie najsolidniejszy. Musze przyznac, ze sprzedawca mnie zaskoczyl swoja wiedza na ten temat. Wszystko co mowil demonstrowal na fotelikach. Pokazal mi 3 warte zastanowienia, spelniajace pewne nasze oczekiwania. Wybralismy Concord, bo ma najstabilniejsze zabezpieczenie kregoslupa i bokow przy maksymalnym rozlozeniu. Faktycznie, kiedy sie kupuje fotelik to czlowiek nie sprawdza go w tej opcji, a wszystkie w pozycji dla malego dziecka wydaja sie rownie dobre. Znaczenie mialy dla nad tez testy z roznych krajow sprawdzane na necie. To co nas tez przekonalo to fakt, ze fotelik "rosnie" wraz z dzieckiem i nawet jak Misia bedzie starsza i bedzie ubrana w ciepla kurtke t nadal bedzie jej w tym foteliku wygodnie, bo "ramiona" sie rozszerzaja.
    Polecam

5. e-stera

e-stera Fan(ka)

Ja mam Romer King Plus highline 9-18kg.(niestety zwykly bo nie mam w samochodzie systemu Iso-fix)
    Kierowalam sie bezpieczenstwem fotelika.Jako jedyny fotelik nie Iso-fix ma 5 gwiazdek za bezpieczenstwo w testach w roku 2008.
    Ma boczny system zabezpieczen glowy i kregoslupa, zaglowek tkory reguluje sie ze wzrostem dziecko(az 7 pozycji), specjalne oslonki na pasch ktore dodatkow zabezpieczaja szyje i glowe.
    Material jest super- Oli sie nie poci, super sie sciaga i pierze, odchyla sie do spania.Maly lubi w nim jezdzic.

Ostatnia edycja: 15 Sierpień 2009
  6. bira

bira Listopadowe mamy'07

My postawiliśmy na Maxi cosi Tobi. Fakt, ze cena jest dośc wysoka, ale dla nas liczyło sę bezpieczeństwo i wygoda. Ten fotelik wydawał nam się najsolidnijeszy spośród tych, które oglądaliśmy. Ma ładne kolory, tapicerkę łatwo sciągnąć i założyć. Kolory nie blakną, materiał się nie pruje i nie wyciaga pomimo mojego częstego prania w pralce. Jest wygodny dla Iny, często musimy pokonywać długie trasy (Polska-Holandia) i młoda tam wygdnie przesypia:-)

Poleć forum