reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Foteliki-kiedy wyjąć zagłówek, kiedy zmienić na większy

my tez nadal uzywamy. A chloaki maja wielka radoche, szczegolnie, jesli moga mnie w brzuch przy okazji kopnac:tak: Mam nadzieje,ze jeszcze troche nam przewijak posluzy, chlopaki jak na razie mieszcza sie bez problemow, ja sama tylko mam jakies schizy, ze przez chwile mojej nieuwagi kiedys spadna( dodam tylko, ze przewijak mamy dosc wysoki, dostosowany do naszego wzrostu) wiec nawet nie chce myslec, jakby sie to skonczylo. Jak chlopcy na dobre zaczna sie przekrecac, siadac itp to chyba zrezygnuje i zrobie jakis kacik do przewijania w bezpieczniejszym dla nich miejscu.
 
reklama
u nas mimo ze bez wygibasow, mam takie schizy, ze obojetnie co robie caly czas maluchy przytrzymuje, nawet jak leza bez ruchu. Sama sie tylko tym przeiwjaniem stresuje. Kasro, a problemy z kregoslumep dskonale rozumiem. Mam sama problemy z dyskiem, wiec robilismy z mezem wszytsko tak, zebym jak najmniej sie musiala schylac, podnoszenie mojego malego klocka z podlogi to tez juz wielki wysilek, ale na razie bolom sie nie daje.Dlatego tez nie wyobrazam sobie, jak bede musiala sie do przeiwjania schylac. Ale...jak na razie mam jeszcze troche czasu i moze uda sie znalezc jeszcze jakies inne rozwiazenie.
 
No mnie właśnie te schizy tez męczą:baffled:. ostatnio mały łobuz przekręcił sie na przewijaku, na brzuch, jak sie odwróciłam po pampersa. Zawał normalnie.
Na naszym łożku robi sobie rozbieg i łapie go jak juz wisi łapkami nad podłogą:szok:, on sie cieszy a ja mu reprymendy robie:wściekła/y:...a wtedy to juz jest super zabawa jak mama tak szybko nawija :no: a uciekanie z gołą pupa to juz norma i ubwa po pachy z matuli :sorry2:
 
na przewijaku niebezpiecznie, na lozku niebezpiecznie...najlepiej na podloge, tam chociaz maluchy nie spadna i nic sobie nie zrobia. Tylko my nie bedziey sie potrafily podniesc :tak:
u nas ostatnio przy przewijaniu, Sönke tak mocno mi przylozyl, ze az krzyknelam z bolu, a ten popatrzyl z blyskiem w oku, usmiechnal sie czarujaco...i...juz nie moglam sie gniewac na niego:tak::-D
 
My jeszcze używamy przewijaka,
bo mój kręgosłup po operacji
to przewijak jest dla mnie zbawieniem,
ale jak młody leży na przewijaku to kopie mnie niemiłosiernie po bliżnie po cesarce a wtedy boli,że łzy same lecą...
a fotelik mamy taki
Fotelik TWIS'N'GO Renolux 0-18kg (275295627) - Aukcje internetowe Allegro
ma on stopę obrotową
i jeżdzimy jeszcze tyłem dokierunku jazdy,
kupiłam go jak młody miał 4 mies.
bo w skorupie do 13kg nie mieścił się już...
 
ja też używam jeszcze przewijaka - wygodnie mi z nim a mały pomimo różnych wygibasów jeszcze z niego nie spada ;-) on lubi przewijanie wiec się smieje, rechocze itp. oczywiście musze robić do niego głupie miny itd. kurcze przewijak jest naprawdę wygodny - szkoda że jeszcze troszkę i będzie za mały :-( ale dziewczyny żeby się nie schyalać kładźcie dzieci na łózku i na siedząco je przewijajcie - ja tak robię :tak: jest wygodnie a że czasem jakiś siur poleci na łóżko to tylko wielka radocha dla dzieci :-D:-D
 
Pomocy!!!!!!!!!!!!!!!!
Musimy zmienić koniecznie fotelik samochodowy bo w ten obecny juz ledwo sie synio mieści. JAki wybrać? Myślałam o takim od 9 do 25 kg lub do 36 kg. Czy Wy juz pozmieniałyście a jeśli tak to na jakie, albo jakie macie w planach? Ja bym chciała taki z pozycją do spania. Znalazłam coś takiego ale nie widziałam na żywo i nic o nim nie wiem
Britax Romer 9-36 kg Evolva 1-2-3Ultra +KURIER UPS (283638373) - Aukcje internetowe Allegro

Byłam dziś z mężem na sklepach za tym wynalazkiem ale u nas mały wybór tylko wszędzie coneco zenith FOTELIK CONECO ZENITH 9-25 KG + ROWEREK GRATIS !! (285727594) - Aukcje internetowe Allegro
 
My na razie jeszcze się mieścimy, ale na wiosnę też trzeba będzie już pomyśleć o nowym, szczególnie, że on ma posłużyć na wiele lat, trzeba przemysleć swój wybór. Zastanawialiśmy się nad modelami Coneco - teraz mamy z tej firmy i jesteśmy zadowoleni, tylko my oglądaliśmy taki chyba do 36 kg (demontuje się do samej podstawki). Tak więc ja również chętnie posłucham rad szczególnie mamusi, które mają już starsze dzieci.
 
reklama
My też jesteśmy właśnie na etapie wyboru nowego fotelika. Nasz synek wazy 9 kg i juz ledwo, ledwo mieści sie w swoim Graco (niby do 13 kg).
Właściwie to dokonaliśmy wyboru, wybralismy:

MAXI COSI PRIORI XP 2008 9-18KG W.0ZŁ +Maxi Pilot (287291363) - Aukcje internetowe Allegro

Na szczescie po znajomości kupimy go za ok 600 zł:-).

Zasięgaliśmy opinii sprzedwacow w sklepach z artykułami dziecięcymi i wg ich zapewnien Maxi - Cosi to dobre i bezpieczne foteliki.
 
Do góry