reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Foteliki-kiedy wyjąć zagłówek, kiedy zmienić na większy

my zastanawiamy sie nad tym
PROM.ŚW.! SUPER BEZPIECZNY FOTELIK KIDDY 9-36KG ! (286505885) - Aukcje internetowe Allegro

w testach wypadl bardzo dobrze :-)
Zreszta mozecie sobei zobaczyc jak wypadaja w testach foteliki ktore chcecie kupic
fotelik.info :: foteliki samochodowe dla dzieci

Ten nad ktorym sie zastanawiamy podoba mi sie ze wzgledu na brak pasow ktore sa jakos tak blisko siebie osadzone w tych fotelikach i wydaje mi sie ze beda uwieraly dziecko w szyje, no ale w poniedzialek jedziemy do sklepu i przymierzymy Jasia do roznych :-)
 
reklama
Pomocy!!!!!!!!!!!!!!!!
Musimy zmienić koniecznie fotelik samochodowy bo w ten obecny juz ledwo sie synio mieści. JAki wybrać? Myślałam o takim od 9 do 25 kg lub do 36 kg. Czy Wy juz pozmieniałyście a jeśli tak to na jakie, albo jakie macie w planach? Ja bym chciała taki z pozycją do spania. Znalazłam coś takiego ale nie widziałam na żywo i nic o nim nie wiem
Britax Romer 9-36 kg Evolva 1-2-3Ultra +KURIER UPS (283638373) - Aukcje internetowe Allegro

Byłam dziś z mężem na sklepach za tym wynalazkiem ale u nas mały wybór tylko wszędzie coneco zenith FOTELIK CONECO ZENITH 9-25 KG + ROWEREK GRATIS !! (285727594) - Aukcje internetowe Allegro

Ewula. gdybym miała auto to po wczorajszej przejażdżce Michała w foteliku mojej bratanicy kupiła bym właśnie to coneco. Rozkłada sie, jest solidne i dobrze wykonane pod względem estetycznym. W tym foteliku który mamy Mały jest jak by "w siorbany" sorki za określenie ale tak to wygląda. Tu jazda sprawiała mu ogromna frajdę. Jak zauważyłam, że jest śpiący rozłożyłam mu fotelik, dałam butle i nie było żadnych hec z tym ,że nie radzi sobie z przechyleniem butelki :-) po paru minutach zasnął a głowa nie opadała mu na klatkę. Mój brat i bratowa tez sobie chwalą ten wybór. tylko nie wiem w jakiej grupie cenowej sie one znajduje jedne z droższyc czy jedne z tańszych, czy może pośrednie. Jedyna wada to jego rozmiar na tylnej kanapie z trudem mieszczą sie dwie dorosłe osoby oprócz fotelika ( w skodzie OCTAVI ) ale chyba wszystkie foteliki dla wagi 9-25 będą tak duże :-) ja polecam :-)
 
My fotelik zmieniliśmy 2 tygodnie temu, bo Maks sie już w małym nie mieścił. Kupiliśmy conceco, tak jak poprzedni. Jest naprawdę fajny no i niedrogi
 
Na stronie którą podała Mysz wyczytałam żeby na siłę nie zmieniać fotelika tzn. zmieniamy jeśli dziecko osiąga wagę lub gdy zaczyna wystawać głowa. Jeśli wystają nogi nie nalezy zmieniać na większy ponieważ dziecko powinno jak najdłużej jedźić tyłem do kierunku jazdy. No i teraz mam jeszcze większy problem.
Niby głowa mu jeszcze nie wystaje tylko nogi zaczynają,ale ten fotelik co mamy najwygodniejszy nie jest.
Gdzieś tez wcześniej czytałam że foteliki od 9-25 czy 36 kg najsłabiej chronia dzieci w przedziale do 18 kg. Więc zaczelismy się zastanawiać, że chyba jednak zakupimy najpierw fotelik od 9-18 kg. MAXI COSI PRIORI 9-18KG +Maxi-Pilot-zabawka+W.0zł (288565575) - Aukcje internetowe Allegro
Ale jak wyczytałam o tej jeździe tyłem to się zastanawiam nad takim od 0 do 18kg. On pewnie jeszcze troche większy. Tylko że wybór mały. Czy któraś z Was może używa takiego od 0 do 18 kg? Chyba mam chyzia na tym punkcie już. Totalnie zgłupiałam i nie wiem co robić. RATUJCIE
 
kurcze ja też ostatnio o tym myślałam, my mamy w tej chwili do 13 kg jak się nie mylę, ale chyba jak będziemy zmieniać, to weźmiemy od razu do większej wagi .... nogi też jakby troszku wystaja, ale głowa jeszcze nisko :dry:
 
bylismy dzis w sklepie i po rozmowie ze sprzedawca nasz pomysl runal...
Facet pierwsze co to spytral ile dziecko ma - jak sie dowiedzial ze 7,5 miesiaca to powiedzial ze absolutnie nie moze nam sprzedac fotelika 9-18kg czy 9-36 tym, bardziej bo do takiego fotelika to dziecko musi miec 10 miesiecy i super dobrze trzymac glowe :dry: - dopiero wtedy moze byc przewozone zgodnie z kierunkiem jazdy...
Radzil jeszcze sie przemeczyc troche w tym Mutsy ktory mamy (jako fotelik samochodowy do 10kg czyli tyle ile Jasio ma...) a za jakies 3 miesiace kupic wiekszy - pytalismy sie o taki jzu docelowy (do 36kg) i polecal firme Recaro. Minusem w tego typu fotelikach jest to ze nie rozkladaja sie do spania prawie wcale, a jednak Jasio jeszcze duzo spi i lubi spac w aucie i pewnie przez jeszcze wiele miesiecy tak bedzie...
Inna alternatywa jest kupno fotelika 0-18kg i tak chyba zrobimy, a potem jzu taki "dorosly" od 15kg.

Ktoras z Was ma chyba taki fotelik 0-18kg o ile dobrze pamietam :confused: Jesli mozna wiedziec to jaki???
Skoro to nie bedzie fotelik docelowy to nie chcemy wydawac na niego nie wiadomo ile kasy wiec myslimy o tym
ZOOTY 0-18kg dla WYMAGAJACYCH +BAWEŁNIANAwkładka (288910500) - Aukcje internetowe Allegro

Tak czy inaczej mamy metlik w glowie...:baffled::baffled::baffled:
 
Mysz też go dziś wyniuchałam na allegro i zaczęłam go brac pod uwagę. Tylko nie wiem kiedy dam radę się wybrać żeby coś z bliska zobaczyć.
A głowe to mam już spuchniętą od myślenia.
Szkoda że maxi cosi nie robi od 0 do 18 bo wtedy nie miała bym problemu.
 
reklama
tak MYSZKO, mam tego renoluxa,
używamy go jest na stopie obrotowej i młody jeżdzi tyłem póki co,
ale go chyba obrócimy niebawem bo nie mam kontroli w czasie jak prowadze nad jego wyczynami...
a pomysłowy jest bardzo...:baffled:
kiedyś dla córki też miałam renoluxa ale od 8kg... i też byłam zadowolona...
 
Do góry