reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Foteliki-kiedy wyjąć zagłówek, kiedy zmienić na większy

SIMAMA - dzieki za odpowiedz - mam jeszcze pytanie czy ta obrotowosc oznacza ze jak wkladasz i wyjmujesz synka z auta to mozesz fotelik obrocic w strone drzwi zeby bylo Ci latwiej???
 
reklama
SIMMAMA ty masz Renoluxa Twist'n'go?? Czy on się rozkłada do leżenia.?
Mysz znalazłam że renolux ma różne od 0-18 kg tylko chyba reszta się nie obraca.
RENOLUX: Sklep Internetowy Baby Fant

Doszłam jeszcze do wniosku że kupując fotelik od 0 muszę wziąć pod uwagę do ilu kg producent zaleca przewożenie tyłem bo niektórzy do 9, inni do 10 a jeszcze inni do 13. I jak by miało być do 9 czy 10 kg to może wtedy kupić taki od 9kg. Sama nie wiem.
 
Ja sie zamierzam ze zmianą na wiosne i fotelik teraz mamy Maxi cosi, kupie tej samej firmy i spacerówkę też zmienię na lżejszą.;-)
 
EVULA, tak mam właśnie tego renoluxa, ma regulowane pozycje siedzenia-leżenia,
gdybyście chciały moge zrobić fotki instrukcji montażu i tam są własnie pokazane różne pozycje...
auto stoi w garażu to nie mam możliwości zrobienia real foto od ręki...
ja przy wkładaniu juniora nie obracam fotelika bo jest to technicznie niemożliwe ze względu na pasy i sposób ich zapięcia przy wersji jak fotelik stoi tyłem (stopa stoi przodem - obracamy tylko siedzisko), wówczas pas obejmujący fotelik górą trochę przeszkadza przy wkładaniu ale to tylko kwestia wprawy ... teraz idzie to nam ekspresowo... tylko że młody nam wyrasta z wersji tyłem... jak obrócimy fotelik przodem to montujemy zagłówek + ochranicze na pasy które posiadają solidną piankę pod spodem która zabezpiecza dodatkowo dziecko przed uszkodzeniami wynikającymi z silnego pociągniącia pasem (przy uderzeniu np.)...
ja kupiłam ten fotelik jak mały skończył 4 mies....
 
no i juz zdecydowalismy i kupilismy :-D

Jednak taki 9-18kg - stwierdzilismy ze jeszcze jakies 2 miesiace sie jakos pomeczymy w tym naszym foteliku Mutsy (i tak nie jest taki najgorszy bo jest rozkladany na plasko, wiec jako tako Jasio sie miesci i pasy tez sa dobre) a teraz jak wracam do pracy to wlasciwie rzadko bede z nim jezdzic.
a sprzedawca (ten sam ktory kilka dn itemu nas obslugiwal ale nas nie poznal) stwierdzil ze bardziej radzi taki 9-18kg a nie 0-18kg. No i juz kupilismy i po prostu zamontujemy za jakis czas.
Aha - ten ktory kupilismy to Chicco - w sklepie kosztowal 560zl a na Allegro razem z przesylka 410zl...
Zdecydowalismy sie na ten bo ma regulowany podglowek, odchyla sie do pozycji do spania no i jesli chodzi o cene to byla rozsadna.
FOTELIK CHICCO KEY-1 X-PLUS 9-18 kg Kol. MANHATTAN (292512723) - Aukcje internetowe Allegro
 
Mysz, no to gratuluję zakupu. A czy ten fotelik na szerokośc się reguluje, skoro pisze że rośnie razem z dzieckiem?

Ps Jasiek siedzi jak król na tym nocniku. Świetny jest!!!
 
ewula - no szerokosc nie rosnie wraz z dzieckiem bo to jest do 18kg, wiec spokojnie szerokosc wystarczy. Ja zreszta licze sie z tym ze fotelik nie posluzy nam jakos bardzo dlugo (choc niby te 18kg jest do 4 lat :szok:) skoro Jasio juz wazy 10kg wiec na 2 lata najwyzej bedzie...Fotelik na dlugosc rosnie - ten zaglowek ktory jest bardzo fajny bo trzyma glowe (oczywiscie nie jakos ciasno) i jest regulowany a przy jego regulacji od razy podwyzszaja (albo obnizaja jesli ktos go daje nizej) sie pasy.
Mam nadzieje ze bede z niego zadowolona. Ja chcialam fotelik z "czyms" wokol glowy no i mam :-)
 
ewula - no szerokosc nie rosnie wraz z dzieckiem bo to jest do 18kg, wiec spokojnie szerokosc wystarczy. Ja zreszta licze sie z tym ze fotelik nie posluzy nam jakos bardzo dlugo (choc niby te 18kg jest do 4 lat :szok:) skoro Jasio juz wazy 10kg wiec na 2 lata najwyzej bedzie...Fotelik na dlugosc rosnie - ten zaglowek ktory jest bardzo fajny bo trzyma glowe (oczywiscie nie jakos ciasno) i jest regulowany a przy jego regulacji od razy podwyzszaja (albo obnizaja jesli ktos go daje nizej) sie pasy.
Mam nadzieje ze bede z niego zadowolona. Ja chcialam fotelik z "czyms" wokol glowy no i mam :-)

Gratulujemy dokonania wyboru, fajny ten fotelik:-).
 
Mysz, ja myslę, ze wam wystarczy na dłuzej ten fotelik - to, że Jasio waży teraz 10 kg, nie oznacza, ze za 2 lata bedzie ważył 20;) Moja siostrzenica na 1 urodziny miała chyba 13 kilo, a w wieku 4 lat doszła do 16 bodajże
 
reklama
Do góry