reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Foteliki samochodowe - opinie, doswiadczenia

reklama
no, my chyba zawężyliśmy grono do jane exo isofix i romer king plus:) ewentualnie ten tobi. Musimy jechać zobaczyc, ale moj ma w tym tygodniu masę pracy i wraca później do domu, to już sklepy pozamykane.
Zrezygnowalismy z Maxi Cosi Priori bo on ma 3 w testach jak jest bez Isofixu (ten Jane i Romer mają po 4). Priori 4 gwiazdki dostał z bazą maxi cosi, a nam się już nie opłaca jej kupować.
 
kasik fajnie, że się wyciąga, ale jak dla mnie słabo, że trzeba ją już dla 8miesięcznego dziecka, które jeszcze 9kg nie waży, wyciągać :dry: Też bardzo się na niego napaliłam, no ale cóż, odpadł przy pierwszym widzeniu:blink:
skrzat w kingu zwróć uwagę na pokrowiec, bo są z różnych materiałów. Chciałam ten z bawełny, ale gościu stwierdził, że on długo nie pociągnie :nerd:
 
Tak na szybko rzucilam okiem na wyniki testow i widze ze maxi cosi pearl dobrze wypadl i lepiej od romera bo mial 4 i 5 podczas gdy romer 4 .ktos pisal cos na temat mc pearl?
 
Hej babki :-)
Moj maly od roku, czyli jak mial 7-8 miesiecy przesiadl sie do duzego fotelika. Jest to Britax Evolva 1-2-3. Bardzo dlugo szukalam dobrego fotelika i po wielu probach oraz przymiarkach zdecydowalam sie na ten. Ma tez bardzo dobre notowania w testach. Jestem bardzo zadowolona z wyboru, jest wygodny, bezpieczny (dobrze chroni z bokow), glowka nie lata na boki, a co najwazniejsze jest od 9 kg do 36, wiec na kilka lat. Po prostu rozciaga sie w gore. Polecam tym, ktorzy nie sa jeszcze pewni co wybrac. Aaaaaaaa i ma dwie pozycje: siedzaca i pollezaca. Ja dokupilam tez anty - poceniowa wkladke Britaxa, dziala naprawde. Maly siedzi jak krol i nie narzeka nigdy a jezdzimy bardzo czesto i daleko. Spi wygodnie i bezpiecznie. Czekam teraz na Dzidzie nr 2 i tez kupie taki sam. Wyglada tak:

413c5LdpTcL._SX189_.jpg
 
hej, dzis bylismy ogladac foteliki. Mialam wybrane 4 modele i z nich wybieralam : Jane exo, ROmer king plus, Maxi Cosi Tobi lub Chicco key 1 isofix. Chico najtanszy, testy na 4 ale materiał kiepski:( Jane odpadl bo ma MEGA krotkie pasy, na Basie teraz jeszcze ok, ale juz ciezko sie jak nakladalo, a szkoda, bo fotelik calkiem fajny, kolezanka sprzedawczyni nam z tego wzgledu odradzila. Tobi i King fajne oba, wlasciwie roznia sie firma (metoda instalacji w samochodzie, wygladem), ale wybrlaismy Tobiego. Basi jakos w nim lepiej i w samochodzie lepiej sie trzymal jak stwierdzil maz:) Jutro zamowimy na allegro, bo taniej, myslicie ze warto kupic taka nakladke frotte na lato? Co do isofixu to bepzieczenstwo fotelikow z isofixem a na pasach jest takie samo, roznica polega na tym ze 90% fotelikow z isofixem jest przypietych prawidlowo, a tych na pasach tylko 30%. Jesli dobrze zapnie sie fotelik bez isofixu jest tak samo bezpieczny!!! O isofixie warto pomyslec przy nastepnym foteliku kiedy pasu samochodu trzymaja dziecko i fotelik. Kiedy taki fotelik zapniemy isofixem pasy moga bardziej skupic sie na dziecku:) Maja mniejszy ciezar do przytrzymania;)
 
Ostatecznie zdecydowaliśmy się na Recaro young sport i póki co jestem zadowolona z zakupu, Anti chyba też bo nie okazuje niezadowolenia z faktu posiadania nowego fotelika:-).
 
reklama
U nas Tobi poszedł w ruch:) Basia zadowolona już od piatku jeździ, ale największa frajda jest z fotelika rowerowego jak ją tatuś wozi istny kwik:)
 
Do góry