reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Foteliki samochodowe

garbi

Rozpakowana 27.07.2011 :)
Dołączył(a)
10 Grudzień 2010
Postów
256
Miasto
Aylesbury (UK)
Cześć dziewczyny. Nie wiem czy gdzieś poruszałyście temat fotelików jeżeli tak to przepraszam za powielanie tematu.

W czym podróżują wasze dzieciaczki? Kiedy macie zamiar zmienić fotelik na następny? Ja zaczynam przeczesywać internet za następnym fotelikiem. Mam już swojego faworyta ale mąż jakoś nie przekonany do końca.
 
reklama
garbi ja mam maxi-cosi Tobi.. rozważałam też Recaro Young Sport i Roemar. Do każdego przymierzyłam malca i najlepiej mu się siedziało w maxi cosi.. Jeździ w nim od 3 tygodni i jest zachwycony!
 
My mamy recaro YS i britax evolva 123 dla starszaka. Recaro był ok do 2 lat i 10 miesięcy potem młody był ściśnięty (teraz fotelik stoi u dziadków jako rezerwa) Evolva jest ok ale że mam pole do popisu bo fotelików na rynku jest mnóstwo to właśnie zastanawiałam się nad Tobi ale znalazłam foteliki Kiddy i chyba na tą firmę się zdecydujemy tylko nikt z mojego otoczenia go nie ma w sklepach też nie mogę znieść i mój małżon się waha nad zakupem bo chciałby dotknąć.
 
Oba mają tą poduszkę/półkę ale kiddy jest lżejszy a cybex łatwiej rozłożyć do leżenia. Cały weekend wertowałam opinie o tych dwóch fotelikach i mam mętlik głowie.
 
Wg mnie cybex jest przereklamowany. Ogladałam na yt filmy o nim i wg mnie dziecko jest w nim totalnie skrępowane. Dla nas w grę wchodzą tylko foteliki montowane tyłem do kierunku jazdy bo do 4 roku życia dziecko musi jeździć w ten sposób. Wybraliśmy maxi cosi mobi. Zajmuję sporo miejsca w samochodzie ale dziecko ma więcej miejsca na nogi w porównaniu do innych marek. Dla nas to podstawa bo często podróżujemy na kilkuset kilometrowych dystansach. Póki co jeździmy jeszcze w pierwszym foteliku i wydaje mi sie że do pierwszych urodzin doczeka:)
 
Ja po wielu czytankach zakupiłam:

[h=1]BeSafe iZi Combi X3 Isofix - 0-18 kg swietny jest polecam :)[/h]
 
Rany jak mnie zmeczylo poszukiwanie krzeselka tak wiec garbi wspolczuje ;) Naczytalam sie i naogladalam crash testow za cale zycie.. heh pewnie do nastepnego. Zdecydowalam sie tak samo jak Samea na BeSafe iZi Combi X3 (bez isofixu)- jestem bardzo zadowolona, maly tez nie narzeka ;) Oprocz tego ze krzeselko dobrze wypada w testach to mozna je ustawic tylem do kierunku jazdy (co jak wspolniala dziob jest zalecane przy takich MAluchach) a jak podrosnie mozna przestawic przodem. Polecam.
 
im więcej czytam tym głupsza jestem :eek: dziś znajomy zostawił na chwilę fotelik swojej rocznej córki u nas więc Hanie wsadziłam w niego i jej się podobało. Fotelik od 0 do 4 lat nie wiem który kupić a chce to zrobić przed podróżą w maju.
 
reklama
Do góry