reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

foteliki???

Dołączył(a)
14 Styczeń 2006
Postów
2
Moja córka ma w tej chwili trzy lata, waży 15 kg i ubranak kupuję jej na 110-116, w foteliku mieści się jeszcze, ale szczerze mówiąc tak na styk, zastanawiam się co mam zrobić, czy kupić kolejny fotelik ::), czy mogę kupić już podkładkę na siedzienie. Nie wiem jak normuje to wogóle prawo? Poradzcie proszę :-)
 
reklama
ka_pa teoretycznie podkładki sa od 15 kg. My taka kupilismy naszemu. Ale teraz wiem, że powinniśmy kupić jednak fotelik, albo przynajmniej takie podkladki z ochronka glowy. Niby malukti nasz synio nie jest, ale często zasypia w samochodzie i jest problem - główka leci w dół, nawet specjalne pieski na szyjkę nie pomagają. :(
 
Dokładanie, jestem za fotelikiem, Wika ma 5 lat waży prawie 30 kg i nadal jeździ w foteliku, myślę, że bedzie w nim jeździć aż wyrośnie, poza tym kupiliśmy taki, z którego można potem odczepić górną część i zostaje sama podkładka :)
Pozdr.
 
moj pieciolatek tez ma taki fotelik z ktorego mozna odpiac potem plecki i zostaje sam 'poddupnik' :)
powinno nam juz to starczyc do konca ;)
 
I ja polecam fotelik. Bezpieczniej.
Moja Agnieszka ma podobne "wymiary" i jezdzi w tej chwili w foteliku deltim "Mały podróznik". Fotelik ma własne pasy.
Gdy Agnieszka podrośnie mogę z tego fotelika zostawic dla niej sam podpupnik.
 
Zdecydowanie jazda w foteliku jest wygodniejsza. My mamy fotelik Concord lift pro. Ma regulowaną wysokość zagłówka. W pierwszym córka już nie chciała jeździć w tym nie m żadnych problemów.
 
No ok, ale czy wiecie, w którym dokładnie momencie zmienić fotelić na sama podkładkę? Jak dziecko nie będzie się mieścić, czy są też jakieś inne kryteria? Moja córka ma prawie 5 lat i jeździ w foteliku, ale w instrukcji jest napisane, że fotelik jest dla dziecka ważącego do 18 kg, a większemu należy odpiąć górną część i zostawić samą podkładkę. Ona waży już ok. 20 kg, ale jakoś nie zauważyłam, zeby "wyrosła" z tego fotelika, a na pewno jeździ jej się bardzo wygodnie. I nie wiem, czy jeszcze może tak jeździć, czy już powinna na samej podkładce. Jak myślicie?
 
Moja córka zbuntowała się przeciwko takiemu fotelikowi i kupiliśmy jej od 15-36 kg. Rozmawiałam ze sprzedawcą, gdyż chciałam jej kupić z pasami 9-36 kg ale odradził gdyż to zapięcie wytrzymuje tylko do 18kg. Zakupiłam fotelik bez pasów z regulowanym zagłówkiem.
 
reklama
moj jmaly ma 5 lat i ja go woze dalej w foteliku kupilismy taki z graco ,ktory mozna pozniej zmienic tylko w podkladke a ta uzywam tylko na krotkie przejzdzki z dziadkiem albo jak jedziemy gdzies z kolezanka zeby dzieci mialy wiecej miejsca
 
Do góry