reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Fotki naszych pupili

ma-dzik mialam na mysli jakis dokument waszej kociej organizacji okreslajacy standard danej rasy wg ktorego sa oceniane na wystawach
 
reklama
Ech, ale wystawy kocie są baaaaaaaaaaardzo wciągające. Jak już raz się zacznie, to potem ciężko się powstrzymać, żeby nie pojechać na taką wystawę. ;)
A co do znacznie, to kocury MCO bardzo rzadko znaczą. Zdarza im się to czasem, ale raczej do kuwety pod wpływem rujkowej panienki. Znam wiele kocurów tej rasy i wśród nich żaden nie znaczy mieszkania. Może to domena rasy albo tego, że koty czują się pewnie na swoim terenie.

A do kotów też można się przytulać, szczególnie do dużych MCO.  ;D One same pieszczochy przychodzą i się przytulają. ;D

Shamsa podaję adres do strony zarządu głównego SHKRP: http://www.shkrp.net/, ale tam nie ma jeszcze standardu ras, bo to nowa strona. Są jedynie wszelkie kody EMS określające rasy i odmiany barwne. Stadardy FIFE są umieszczone tutaj: http://cat.fs.com.pl/koty/rasy/rasy.htm, ale obecnie niektóre rasy mają nowy typ jak MCO czy SIA.
 
Madzik, rany kotki plywki, super. Chodujesz takie, jakos niedoczytalam.
Moja coreczka choruje na takiego kotka, ale myslalam ze w polsce ich nie ma.
 
Anija oczywiście że są już w Polsce. Pierwsza hodowla ma już kilka lat i mieści się w Warszawie. My jesteśmy drugą hodowlą i celowo sprowadziliśmy całkowicie nową linię ze Skandynawii. ;D Wiem, że kilka osób kupiło kotki z tej pierwszej i zamierzają je kryć, ale nie bardzo mieli jakim kocurem, bo w Polsce do tej pory był tylko jeden.
A my jak tylko uzyskamy licencje dla naszych i dorosną, pewnie podczas wakacji albo zaraz po pozwolimy naszym działać. ;D
To są rewelacyjne koty pod względem charakteru i super się bawią z dziećmi - szczególnie kocurek. ;D
 
Madzik, to musimy pozostac w kontakcie. Koniecznie.
Mam nadzieje byc pierwsza zastepcza mamusia Waszych kotkow plywkow, kokretnie jednego. Najchetniej takiego z niebieskimi oczkami jak tatus William. Powiekszenie rodzinki ma nastapic jakos niedlugo, dobrze zrozumialam?
 
W maju William będzie robił licencję hodowlaną, a w czerwu kończy roczek. Czyli zgodnie z przepisami dopiero wtedy będzie mógł kryć kicię. Dlatego jeśli w okolicach wakacji kicia będzie rujkowa, to wreszcie pozwolimy im działać. ;) ;D
 
czyli calkiem niewykluczone, ze nasze i kocie dzieci urodza sie w podobnym terminie.
ale fajnie :)
a tak z ciekawosci, ile czasu trawa ciaza u kota?
 
Ciąża u kotów trwa ok. 65 dni, czyli 2 miesiące z kawałkiem.
A mam już wprawę przy malych kociakach z małym dzieckiem. Rok temu jak kiciulki miały 2,5 tygodnia pojechałam rodzić. ::)
 
reklama
Do góry