reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Fotki naszych pupili

reklama
a tu jest mój maluch: www.flatcoatedretriever.prv.pl

i pytanie do madzika - czy twoje vany plywaja? jak dla mnie plywajacy kot to pierwszorzedna uciecha :)
moj pies jest rasa dowodna i oczywiscie jest kompletnie oblakany na jej punkcie. Na ryby go nie zabieramy :)
 
Ma-dzik najbardziej podoba mi sie fota z dwoma kociakami, jak sobie leżą i ogonki mają w tym samym kształcie, wygladają jak z bajki ;D

Shamsa bardzo ładny "maluch" ;D widać, że fajny z niego funfel ;D

A teraz pokażę Wam naszą Kaję mamy ją juz ponad 6 lat. Szukalismy z moim tatą psa do strużowania i przeczytałam gdzieś, że owczarki kaukazkie były wykozystywane do polowań na niedzwiedzie, więc stwierdziliśmy, że sie nada. ;D Oboje uparliśmy sie, że to ma byc pies a nie suczka ale wszędzie gdzie dzwoniliśmy po psa okazywało się, że są juz tylko suczki.
Aż pewnegop dnia jakas Pani powiedziala nam przez telefon , że ma jeszcze psy, więc pojechalismy je obejżeć. Na miejscu zobaczylismy małe stadko młych puszystych kulek, które jak nas zobaczyły, to schowały sie pod drewnianą paletę, tylko ta jedna zabrała się za obgryzanie naszych sznurowadeł i tak nas tym ujeła, że nie było juz dla nas ważne, że ne jest psem tylko suczkę, zapłacilismy i zabraliśmy tą meleńką kupę futra do domu. Codziennie mamy z niej niezły ubaw i jesli istnieje cos takiego jak przeznaczenie, to ona urodzila sie własnie po to, żeby być z nami.
Wszyscy bardzo ja kochamy, oprócz Panów, którzy przyjeżdzają po smieci, bo jednego ugryzła przez płot w dup... jak zabierał jej śmieci. Po co sie wypinał... ;D

1.jpg


2.jpg


3.jpg


Na fotce jestem też ja, ale juz od jakiegoś czasu nie jestem blondi ;D
 
Jakie cudne psiaki (znaczy piesek i sunia) ;D
Uwielbiam zwierzęta, a pieska będziemy mieli jak tylko wybudujemy dom. ;D

Co do moich Vaników, są to koty pływające w naturalnym środowisku. W domu jak na razie nie pływają w wannie, muszą same załapać temat. W każdym razie wodę uwielbiają i zawsze jak wchodzimy do łazienki to William jest pierwszy. Wskakuje do wanny miauknie i patrzy czekając, aż odkręcimy kran. ;D
Wiem, że ta pierwsza hodowla z Warszawy kotów Tureckich ma koty, które faktycznie pływały w basenie z dzieckiem. Podobno był jakiś program w TV na ten temat.
 
Ma-dzik, a ja wlasnie zamowilam sobie kocurka rasy Maine Coon! Oj jakie Twoje sa piekne! Moj jest czarny-srebrzysty z bialym, choc podobno i jako niebieski ujdzie ;) (jego mama jest niebieska). Ale nie za 1000 zl jak moja sis pisala, a troszke za wiecej. Za ile Ty swoje sprzedajesz, jesli moge zapytac? ...Ja tak cichcem troszke tez marze o malutkiej hodowli. Juz raz mialam kociczke co mi 5 kociakow urodzila i bylo to przezycie!... No tylko oddawac je strasznie jest.. A w Lodzi to ta wystawa zdaje sie w maju jest, prawda? ..Zastanawiam sie (no ale mam jeszcze czas), czy kastrowac mojego czy nie... No ale jesli kupie kiedys kocie to wcale nie powiedziane, ze moj kocurek musi ja pokrywac no nie? Placi sie za krycie przez innego reproduktora?
Moj kocio, przyszly, urodzil sie 30.12.2004 i juz nie dlugo go dostane. Ach te dlugie przepisowe 12 tygodni. Sprobuje umiescic fotke mojego Szafira. ....hm, w nawias kwadratowy mam cos wziac? Poradzcie jak to zrobic? :p - to taki zawstydzony usmieszek
 
jest fajna stronka o kotach www.cats.alpha.pl i mozna tam znalezc miedzy innymi kocia muzyke, ktora wlaczam specjanie dla "rozrywki" mojego psa. On ma biedak na pienku z kotami, bo mu w zyciu daly ostro popalic :). Koty mojego brata sa oszolomione kiedy im to puszczam :).

jestem zapalona kynolożką i z ciekawosci chcialabym porownac standard jakiejs kociej rasy - ciekawa jestem jak sa okreslane.

Melanie - Kaja jest imponujaca :). Czasem chcialabym miec suke, taka rozsadna, powazna albo wesola stosownie do sytuacji. Elvis niestety jest i bedzie wiecznym dzieckiem tak jak inne fcr-y. Liczyc na niego mozna jedynie w okolicach michy albo dobrej zabawy. Cale szczescie ze prace te uwaza za zabawe.
 
Ma-dzik, moj Szafir jest z Gorzowa Wlkp. ... I podobno najpiekniejszy w miocie. Mialam oko, wybieralam z 5 maluchow ;). ... No, za te krycie to niezle sumki karza sobie placic. Ha, to sie ta Pani od Szafirka wycwanila.. Sprzedaje mi go niby taniej (1500zl) pod warunkiem, ze Szafir pokryje w przyszlosci jej kociczke :). ... No ale ja przeciez musze z niego najpierw reproduktora zrobic, to nie ma tak hop siup i juz, no nie? 2000 za krycie?! Rany. A co to znaczy z prostej linii Ma-dzik, bo ja troszke zielona jestem.. Wiem, ze dziadek Szafira byl mistrzem swiata..ha! to dopiero bede miala ksieciunia, co? ;)
 
Shamsa co dokładnie chciałabyś wiedzieć o standardzie kociej rasy? Mam w domu 3 rasy i mogę je porównać. MCO to największe koty, powinny być masywne, uszy duże dość blisko osadzone zakończone pędzelkami, kufa w nowym typie mocna kwadratowa, bardzo wyraźna, profil nosa lekko zagięty itd... NFO dla odróżnienia mają bardziej trójkątną głowę, profil nosa musi być prosty, uszy mniejsze szerzej rozstawione niż u MCO i są mniejsze. Jest oceniane jeszcze futro, sama głowa, kolor, rysunek itp.

Mysz właśnie potomków mistrza świata 2002 Dakera jest mnóstwo w Polsce. Również moje kotki pochodzą z jego linii. A rozsądna hodowla stara się, żeby nie robić inbredów, czyli nie krzyżować zbyt bliskich potomków. Stąd robi się problem w wyszukiwaniu kocurów do krycia. Ja ostatnio znalazłam jednego pięknego sprowadzonego rudego klasyka i pani zaśpiewała mi cenę 3000. ::) Chyba znowu pojedziemy do znanego już nam rudego Bodka z Krakowa. Przynajmniej wiem, że wychodzą po nim ładne kociaki.
Chcąc mieć kota reproduktora przede wszystkich trzeba się zapisać do związku i zgłosić kota. Potem jak kot kończy 10 miesięcy można go wystawiać w klasie otwartej gdzie zdobywa licencję hodowlaną i ewentualnie tytuły. Kocur aby mieć dożywotnią licencję musi uzyskać 3 oceny doskonałe albo zdobyć tytuł Championa. Obecnie wśród MCO jest ogromna konkurrencja, więc nie jest tak prosto z tymi tytułami. Kot może być doskonały, ale inny może być ciut lepszy i wówczas dostanie EX2 bądź EX3, zależy ile kotów jest porównywanych.
 
reklama
ojej Ma-dzik.... To ja chyba sobie jednak dam spokoj z tym "chamionowaniem" mojego przyszlego.. Zameczymy sie tylko dla tych tytulow. Zreszta sama nie wiem co z nim bedzie. To zalezy tez od tego, czy duzo bedzie chcial markowac, tzn podsikiwac mieszkanie.. Najwazniejsze zeby byl i szczesliwy.

Melnianie, a psiaki to ja tez lubie :). I nawet jednego mam. Nie jest to co prawda takie bydle, jak to od mojej kochanej siski Edith, ale tez jest kochany. Ale przyznaje, psiak musi byc duzy, trzeba miec sie do czego przytulac.. :) Kocurki sa takie bardziej do popieszczenia na kolankach, no i to one wyznaczaja moment pieszczot.
 
Do góry