reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Franek i Tymek-poród 27/28tyd. waga 980 i 1080

Kolki, boziuuuuuuu .... przez co my przeszlismy, przez 4 miesiace byl non stop rozpaczliwy placz rowno 1,5 h po kazdym jedzeniu a wieczoremi trwalo to nawet 5 h, moje dziecko sie starsznei nacierpialo, kupislimy wszystko co tylko sie dalo w CZ, GB, PL.... mlek probowalismy ok 8 rodziajow lacznie tych kazeinowych, raz bylo troszke lepiej ale zawsze cholera wracala, moje dziecko wylo a ja z nim, az w koncu po raz ktorys trafilismy na ostry bo Bolo widzac butleke wpadal w histerie, potrafil nie pic nic nawet 8 h, grozilo mu odwodnienie ( swoja droga nigdy juz do butelki nei wrocislimy, uraz zostal ) i przyjela nas polska pani doktor, starenka z wielkim sercem, spojrzala na Bola i mowi - koniec z mlekami, to silna alergia a nie zadne kolki i od 6mz jestesmy na diecie bezmlecznej, nasze bialko to miesko, zboza i Sinlac x 2 razy dziennie, koszmarem bylo karmienie takiego kurdupla lyzeckza 6 razy dziennie ale moje dziecko odzylo, rozwoj poszeld migiem bo wczesniej moj maly koncentrowal sie na bolu :( pisze to tylko ku przestrodze, ze naprawde silne kolki, nie dajace sie niczym ulzyc to moze byc ciezka alergia i dzieci sie starszliwie ( a rodzice z nimi ) mecza, inna sprawa ze trzeba miec lekarska odwage zaorynowac tzw "diete malego dziecka" niemowlakowi... albo inaczej.... szerszy umysl i otwarte serce ( do dzis mnie szlag trafia jak traktowano mnie jak histeryczke bo dziecko ma gazy.... a on wyl .)
 
reklama
retinopatia to pieronstwo co sie potrafi nagle pojawic (dopoki siatkowka sie nie unaczyni). I i Ii stopien zazwyczaj sie cofa. III moim zdaniem juz powinni laserowac. Ale eksoertem nie jestem. Moja Tosia miala laserowany II stopien bo w przeciagu tygodnia pojawil sie objaw "plus" ktory ktory moze spowodowac b. szybki rozwoj choroby. Tez bylam zalamana. Bo Tosia juz byla wydolna oddechowo, sama jadla i wszystko szlo w dobra strone a tu nagle to...ale zabieg sie udal. Po zabiegu miala juz 5 kontroli. wszystko bylo ok. ostatnio bylismy w marcu i pani dr kaxala przyjechac dopiero we wrzesniu.
Przejdziecie i to. Trzymam kciuki aby zabieg nie byl jednak konieczny
 
kochana u nas tez nie obyło sie bez kolek niby w szpitalu było ok wyszlismy do domu i jazda sie zaczeła.....stekanie problem z kupką-a zwiazane to było z klimatyzacja maluszka w nowym otoczeniu i niedojrzałoscią układu pokarmowego...powiem tak to trzeba przezyc i jedyne co to pomagac łagodzic objawy...z czasembrzuszek dojrzeje i przyjdzie dzien jak reka odjał.u nas ok 2miesiace...trwały zczasemłagodniej......zobaczysz...mój pierwszy syn nie maiał a drugi wczesniaczek miał....co do retinopatii -kochanawiemco czujesz tez na szpilkach siedziałam po badaniach okulistycznych -i wiemze to przybija ale z drugiej strony jest mozliwosc zabiegu dzieki któremu maluszki beda widziec....my mielismy poczatki ROP III w prawym oku na całym obwodzie a w lewym nie wiele mniej -jestesmy po zabiegu i jakna razie pokontrolach jest ok moze sie okaze ze ze zaczniesie cofac-czego zycze!
 
Kolki, boziuuuuuuu .... przez co my przeszlismy, przez 4 miesiace byl non stop rozpaczliwy placz rowno 1,5 h po kazdym jedzeniu a wieczoremi trwalo to nawet 5 h, moje dziecko sie starsznei nacierpialo, kupislimy wszystko co tylko sie dalo w CZ, GB, PL.... mlek probowalismy ok 8 rodziajow lacznie tych kazeinowych, raz bylo troszke lepiej ale zawsze cholera wracala, moje dziecko wylo a ja z nim, az w koncu po raz ktorys trafilismy na ostry bo Bolo widzac butleke wpadal w histerie, potrafil nie pic nic nawet 8 h, grozilo mu odwodnienie ( swoja droga nigdy juz do butelki nei wrocislimy, uraz zostal ) i przyjela nas polska pani doktor, starenka z wielkim sercem, spojrzala na Bola i mowi - koniec z mlekami, to silna alergia a nie zadne kolki i od 6mz jestesmy na diecie bezmlecznej, nasze bialko to miesko, zboza i Sinlac x 2 razy dziennie, koszmarem bylo karmienie takiego kurdupla lyzeckza 6 razy dziennie ale moje dziecko odzylo, rozwoj poszeld migiem bo wczesniej moj maly koncentrowal sie na bolu :( pisze to tylko ku przestrodze, ze naprawde silne kolki, nie dajace sie niczym ulzyc to moze byc ciezka alergia i dzieci sie starszliwie ( a rodzice z nimi ) mecza, inna sprawa ze trzeba miec lekarska odwage zaorynowac tzw "diete malego dziecka" niemowlakowi... albo inaczej.... szerszy umysl i otwarte serce ( do dzis mnie szlag trafia jak traktowano mnie jak histeryczke bo dziecko ma gazy.... a on wyl .)

Ze mnie tez robili histeryczke nikt nie sluchal ze mi dziecko wymiotuje bo ulewaniem nie moglam tego nazwac a potem ryk gdy trafila do szpitala z podejrzeniem zapalania oskrzeli gdy miala dwa miesiace nagle przestala oddychac 2 tygodnie na intensywnej i wykryli ze ma uklad pokarmowy niedojzaly mleko cofalo sie spowrotem i moglo wpasc do pluc , zalecili do mleka robic z takiego proszku taki kisiel (niepamietam juz nazwy) plus Sab Simplex i wszystko wrucilo do normy ale do 8 miesiaca niemoglam podawac nic plynnego.Do dzis pamietam ten dzien jak zawiezlismy ja do kliniki a 4 godziny potem Jennifer przestala oddychac.
 
Ale mam dziś doła....musiałam sobie popłakać trochę;( chłopaki miały wyjść już w przyszłym tyg. a tu wykryto ze maja retinopatię Franek I/II stopnia a Tymek chyba III, jurto ma być podjęta decyzja czy go nie posłać na operację oczywiscie do innego miasta:(jestem załamana;(

Kochana, pomyśl, że laseroterapia to błogosławieństwo dla naszych dzieci.
Wielu rodziców byłoby szczęśliwych , gdyby u ich dzieci w pore wykryto postępujacą ROP.. Ile wcześniaczków jest niewidomych?.. Ja wiem, to stres dla dziecka, dla was, Ty się martwisz, ale..nie ma wyjscia..
Nasze dzieci mają bardzo trudny poczatek zycia, niewyobrażalnie ciężki.. Dobrze, jeśli częśc ze skutków przedwczesnego przyjścia na swiat można zniwelować.
Będzie dobrze, zobaczysz..
uściski dla Was
 
To ja też w sprawie kolek. Nasza córeczka zaczęła się męczyć jakiś tydzień-dwa po wyjściu do domu. Na początku jadła bebilon pepti mct, później nenatal. I to właśnie on powodował straszne bóle brzuszka. U nas na szczęście lekarka nie zignorowała tego, zwłaszcza że od ciągłego płaczu bardzo powiększyła się przepuklina pępkowa... Dostaliśmy bebilon pepti i jak już się do niego przyzwyczaiła, to naprawdę jak ręką odjął. Nie była to żadna alergia na mleko, tylko po prostu niedojrzałość układu pokarmowego. Ja nigdy nie mogłam jakoś zaakceptować faktu, że dzieci kolki mają i muszą z tego wyrosnąć. Ciężko mi było patrzeć jak młoda wyła po kilka godzin dziennie. A też próbowaliśmy różnych preparatów: espumisan, colinox, plantex... Ostatecznie dodawaliśmy do tego pepti za każdym razem kilka kropli espumisanu.
Trzymam kciuki za brzuszki i oczka maluszków i życzę szybkiego powrotu do domu!! Tam przecież najlepiej!! :-)
 
witam was!
wczoraj dostałam jednego z bąbelków do domu...niestety drugiego musiałam zawieść do szpitala na laseroterepie:( poryczałam się okropnie jak musiałam go tam zostawić:( strasznie się boję i caly czas chce mi się płakać:(tu dostałam jedno szczęście do domu a drugie jest daleko po prostu masakra:(:(
 
reklama
Do góry