reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Fsh, Lh i estradiol. JUTRO BADANIE- Pomocy!

Dołączył(a)
12 Październik 2017
Postów
12
Cześć, właśnie mija 43 dzień cyklu. Miesiączki od zawsze miałam bardzo nieregularne, Stwierdzono wtórny zanik miesiączki. Na początku lekarz obstawiał hiperprolaktynemię, jednak okazało się, ze jest ona w normie. Jutro- ponieważ nie mam kiedy tak naprawdę w związku z pracą- wybieram się na badanie Fsh, Lh, Tsh, Estradiolu oraz cukru i ogólna morfologia. Niestety nie dostałam okresu a z tego co wyczytałam Lh i FSh powinny być badane do 4 dc. Czy jeśli zrobię jutro badanie, to wyniki będą miarodajne i dowiem się w końcu co się dzieje z moim zdrowiem? Staramy się z M o dzidziusia, ale starania bez konkretnej pomocy, to wiadomo
irritated.gif
Miesiączki wczesniej wywolywabe byly luteiną, bo duphaston na mnie nie zadziałał, teraz jednak luteiny nie brałam, za to od ponad miesiąca piję zioła Ojca Sroki...
 
reklama
Niestety to badanie jest miarodajne tylko wtedy, gdy te hormony robisz miedzy 3 a 5 dniem cyklu, dlatego, ze maja rozne natezenie w zaleznosci od fazy cyklu. Te bada sie w pierwszej. To wazne.
Spronbuj zrobic diagnostyke w kierunku pcos

Napisane na HUAWEI CUN-L21 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Pcos to nie tylko obraz jajnikow, ale tez poziom wielu chormonow, zaburzenia metaboliczne. Nie bez powodu nazywa sie zespolem. To choroba wynikajaca z zaburzen metabolicznych, ktore prowadza do zaburzen hormonalnych, a te do zlej pracy jajnikow, co w ostatecznosci uposledza owulacje, prowadzac do problemow z zajsciem i urodzeniem dzieci.
Jednym z objawow jest brak owulacji i dlugie cykle menstruacyjne, ale tez nadwaga, problemy z tarczyca, z przemiana materii, nadmierne owlosienie itp. Poczytaj o tym i porownaj swoje zycie. Jednym z badan jest hormon amh, ktory wskazuje na rezerwe jajnikowa, ale rowniez na obraz pcos
Napisane na HUAWEI CUN-L21 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Mam PCOS, ma też moja siostra, która ma wszystkie objawy hormonalne i symptomy z wyjątkiem obrazu jajników. Ja miałam jajniki jak korale ale nie wszystkie objawy hormonalne, także różnie bywa. Hiperprolaktynemia może być też utajona, ponieważ czasem prolaktyna formuje cząstki, których podstawowe badanie nie wykrywa (chodzi o wielkość cząsteczek, szczegółów już niestety nie pamiętam). Ja tak miałam. Po leczeniu prolaktyna mi się się unormowała, zresztą jajniki też i teraz jestem w 36tc. Powodzenia i trzymam kciuki.
 
Do góry