reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Furia :) niemowlęca

marta_mamaoli

Początkująca w BB
Dołączył(a)
13 Marzec 2020
Postów
17
Witajcie Kochane,
moja córeczka (3 mce) wpada w furię kiedy próbuje zabrać jej pierś. Generalnie mogłaby przy niej spędzić większość dnia. Każda próba pionizacji żeby odbiła, kończy się krzykiem. Przybiera prawidłowo, pokarmu mam dość. Jest strasznym łakomczuchem - je dosłownie pod korek i ulewa aż do następnego karmienia.
Mamy tez problem z odkładaniem córeczki gdziekolwiek - wózek, łóżeczko, mata edukacyjna. Jak tylko poczuje poziom to wrzeszczy. Po chwili uspokaja się i rozdaje usmiechy, ale w pierwszej chwili jest wściekła. Macie podobne doświadczenia ? O co może chodzić maluchowi ?
 
reklama
Rozwiązanie
Mam niestety podobny problem... córka 4 mc, kp. Baaaardzo duzo czasu spedza przy piersi, rozwija sie super, ladnie przybiera, bawi sie ale niestety mocno ulewa. Co ciekawe w nocy w ogole ale w ciagu dnia musze siebie i ją przebierać kilka razy. Martwi mnie to :( zdarza jej sie bardzo duzo ulac
U nas był to refluks. Synek jadł, by "zajeść" zgagę, co tylko wzmagało problem.
Położenie poziomo sprawiało, że treść z żołądka wracała i był płacz.
Nieco pomogły leki, przejście na Nutramigen (ale jak kp, to Ciebie to nie dotyczy) i podniesienie z jednej strony łóżeczka.

Przyczyną był niedojarzyły układ pokarmowy - a wszystko minęło po osiągnięciu ok 1 r.ż.
 
A to nie po prostu potrzeba bliskości...?
Mój syn też był typowym "cycozwisem"- jadł raz na dobę (od rana do rana). Przechodzi... Ulewanie także. Z tym,że h nas przerodziła się w lakomstwo jedzeniowe- je wszystko i w każdej ilości- a że ma 10mscy to dość zabawnie karmić go porcjami, takimi jak żywi się jego mama :)
 
Mam niestety podobny problem... córka 4 mc, kp. Baaaardzo duzo czasu spedza przy piersi, rozwija sie super, ladnie przybiera, bawi sie ale niestety mocno ulewa. Co ciekawe w nocy w ogole ale w ciagu dnia musze siebie i ją przebierać kilka razy. Martwi mnie to :( zdarza jej sie bardzo duzo ulac
 
Rozwiązanie
Do góry