reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

gadu gadu a jesc trzeba... czyli nasze przepisy :-)

Wszem i wobec: przepis na placuszki z cukinii- mmmniammm!!!
80dag cukini
20dag sera żółtego- startego
1/2 łyżeczki soli
4 jajka
4 ząbki czosnku
natka posiekanej pietruszki
6-8 łyżek mąki
1 łyżeczka proszku do pieczenia
olej do smażenia
Cukinie zetrzeć na dużych oczkach, dodać: jajca, sól, pieprz, mąkę, proszek do pieczenia, zmiażdżony czosnek, pietruszka i ser- wszystko razem wymiętolić. Łyżką nabierać i na rozgrzany olej.

Cukinia duszona:
cukinię pokroić na ćwiartki
pomidor bez skórki na kosteczkę
cebulę drobno pokroić
natka pietruszki,
sól, pieprz, ocet
warzywa wrzucić na patelnię z odrobiną masła podsmażyć, dolać troszkę wody i dusić, aż cukinia zflapsieje, dodać sól, pieprz,ocet, można i cukru- wszystko do smaku- to podaję na obiad zamiast np kapusty.
 
reklama
Tez bym przetestowała, tylko w moim ogródku cukinii brak... Musze splondrować ogródrk teściowej, może się znajdzie a jak nie to pozostaje warzywniak...
 
Kobitki help!!! Jutro mam gości i potrzebuje przepis na jakąś łatwą sałatkę, która pasowałaby do grillowanego karczku. Moje sałatki już mi się znudziły i chciałabym cos nowego zrobić. Macie jakieś pomysły???
 
Ja marna kucharka chcialabym zapytac w jaki sposob mogę zrobic np jabluszka dla malej na zime w sloiczki? czy muszę dodac cukier? czy zepsuje mi się jesli nie dam a moze cukier mozna zastapic czyms innym??a moze odrobina cukru nie zaszkodzi?
;-)
HELP :-)
 
Ona- nie wiem jak to jest z cukrem dla małej, ale do zimy jeszcze podrośnie to cukier możesz chyba dać?!?
A szybka sałatka- ja mam wysyp pomidorów, to je kroję w wielkie kostki na wierzch rzucam krążki cebuli, sól, pieprz, kropnę oliwą i sos balsamico na wierzch- zawsze micha pusta zostaje.
albo po puszce fasoli i kukurydzy, cebula w kosteczkę, natka pietruszki, sól, pieprz, ocet do smaku. kukurydza razem z wodą z puszki.
HMMMM kalafior i feta- ciekawe połączenie
 
reklama
Do góry