reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

gadu gadu a jesc trzeba... czyli nasze przepisy :-)

Mąkę owsianą kupiłam w społem na Malince, na półce ze zdrową żywnością. taka z Czech.
Nie widziałam jej nigdzie indziej... Ale można zmielić płatki owsiane :tak: Jak ma się czym...

Dzisiaj zrobiłam te ciastka, ale z dodatkiem mąki pszennej razowej i tylko z rodzynkami - dla sąsiadki, która wróciła z dzidzią ze szpitala dzisiaj ;-)
 
reklama
Coś mało ambitnego dla tych co nie lubią dużo czasu spędzac w kuchni;-) ( czyli takich jak ja :-p)

*
1. Paczka makaronu ( jaki kto lubi spaghetti, rurki, kokardki itd)
2. 2 x puszka tunczyka sałatkowego w oleju
3. puszka kukurydzy
4. puszka fasolki czerwonej
5. 2 x sos Napoli knorra
6. ser żółty

Ugotowac makaron i zrobic sos, wymieszac z resztą składników i można szamac :-). Z jajkiem jeszcze lepsze, ale ze względu na alergie syna odpuszczam ten składnik.

*
1. Paczka makaronu ( jaki kto lubi świderki, rurki, kokardki itd)
2. grzyby leśne
3. śmietana
4. jajka
5. ser żółty
6. cebula

Makaron ugotowac. Z grzybków lesnych zrobic potrawke ze śmietaną i cebulką (jak najrzadszą). Potrawke wymieszac z makaronem. Do góry ułożyc warstwe ugotowanych pokrojonych w plasterki jajek i warstwe sera żółtego. Najlepiej makaron podzielic na dwie równe czesci i zrobic drugą warstwe, na która równiez wrzucamy jajko i ser. Całosc zapiec w piekarniku. Smacznego :-)
 
Kochaniutkie proszę mi tu szybko podac jakis przepis na torta,ewentualnie ciasto ,które po zrobieniu dekoracji ( a będą auta i pociag oraz lukier plastyczny coby całość przykryć) mogłoby sie na tort nadawać.Torty musze zrobic 2,bo jeden wiadomo-rodzinnie,a drugi do żłobka. Żeby nie było trudne,plisss.
 
Hiox ozdoby juz zamówione,podobno jutro będą,a sa prześliczne,bo juz miałam okazje widziec na cieście i po prostu mnie zamurowało,po czym postanowiłam,że takie ciasto/tort zrobie dziecku na urodziny ku jego i swojej uciesze :-) Jednak ta satysfakcję,ze się coś samemu zrobiło sie zawsze ma.Tamto ciasto,na którym ów ozdoby zobaczyłam to jak dla mnie za bardzo pracochłonne -metrowiec czy jakoś tak,więc prosze o jakis łatwiejszy przepis
Co do tortów zamawianych to my często mieliśmy z Ptysia,i o ile smaczne są to już dekoracje mi sie nie podobają zwłaszcza te dzięciece.A tak jak młodemu na jednym zrobie drogę z autkami,a na drugim bedzie pociąg to wiem,że mu się spodobaja bardzo i o to chodzi:tak:
 
Macius bedzie przeszczesliwy :tak:
Kubus lubi ciasta i torty, jeszcze nie zwróci uwagi czy jest to klasyk czy figurka, mam narazie luz :tak:;-)
Zamówiłam torta tam gdzie od lat zamawiamy, miałam tez stamtąd na chrzest&roczek, torty sa przepyszne, leciutenkie :tak: zdobione ładnie owocami :tak:. Dedykacja bedzie, swieczka tez i gotowe:-p
Na chrzsto&roczku miałam 20 gosci i dwa torty na 20 osob każdy, został skrawek z jednego, nawet dla połowy rodzinki sąsiadów nie staryczyło:szok:. Teraz bedzie nas tylko 9-tka + Kubus to wziełam torta na 16 osob, moze starczy:-p, testujemy nowy smak straciatelle:tak: szefowa zachwalała
 
rubi to dla Ciebie;-)
sałata lodowa
pomidory
cebula
mozarella
czarne oliwki posiekane w plasterki
sos sałatkowy (te małe w torebkach co się 3 łyżki wody i 3 łyżki oleju dodaje;-))
no i ja dodałam jeszcze avocado, bo uwielbiam;-)
do tego najlepsza jest bagietka czosnkowa i można jeść i jeść i jeść........
 
reklama
Do góry