reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Gadu-gadu czyli co potrafią powiedzieć już nasze maluszki

Justynaz

Fanka BB :)
Dołączył(a)
4 Kwiecień 2011
Postów
321
Miasto
k/Opola
A więc kochane jak w tytule. Jakie wyrazy potrafią już wypowiedzieć wasze pociechy?

U nas jest baba, mama, tata, am, nie (tego ,,nie,, zdecydowanie za duzo wypowiada :-) ) Są tez oczywiscie ,,wyrazy,, ktore klepie a nikt nie wie o co chodzi ;-)
Z niecierpliwością czekamy na dalsze wyrazy ;)
 
reklama
Polish: mama, baba, tata, ba - piłka i jak co spada ( zamiennie z bam), sii - nocnik, cyk - światło, ćići, ćii -czyli cycy, da - daj, ćię će - chcę i czasem na wiatrak ziaź - mniej więcej
 
Liwia :) baba, mama, papa, mniammniam, to - ( pokazuje na coś i strasznie się przy tym zachwyca - jaaajee,:-D) bam, fe -czyli śmierdzi robi przy tym fajną minkę marszczy nosek :-D
naśladuje pieska po swojemu ja się pytam jak piesek robi to ona yyyy :-D


fajne ta mowa dziecięca każdy gada po swojemu można się uśmiać:tak::-D
 
Ostatnia edycja:
Martynka :) mama,tata,baba,dzi-dziadek,cyk-zegarek,cy cy -cyca,cicici-woła kota bardzo często,hał -szczeka jak pies,muczy i robi koko po swojemu jak pytam o krowę i kurę trudno zrozumieć ale głos jest i wie o kogo chodzi,;-)am-jeść,ne ne-nie,poza tym dużo gada po swojemu.
 
Ładnie wygadane macie dziewczynki :)
Ja się śmieję że Patrycja się skupia na razie na motoryce i na mówienie nie ma za bardzo czasu
mama, tata, baba, me me (jak woła mnie z łóżeczka że chce cyca) nene (nie) da da, de de, często "włącza jej się trajkotanie" czyli z szybkością karabinu maszynowego wydaje z siebie dźwięki typu babababababaabababa
Pozatym fajnie intonuje i robi różnorakie miksy wymienionych sylab.
Jak jest już głodna to siedzi w kuchni na podłodze i krzyczy na mnie mama ama ama ama (nooo powiedzmy że wrzeszczy a nie krzyczy:dry: )
Jak widzi pieski to wydaje ultradźwięki
 
Fajny wątek:-)
Maja chyab standardowo, chociaż nie jest zbyt rozgadana... Mama, ta, ba, pa (na pożegnanie mówi pa), koko, a tak czasem jakaś sylaba jej się wymsknie.
 
aa Liwia jeszcze mówi nene (nie) zawsze jak zasypia to sobie powtarza nenenenene:-D


muszę ją nauczyć mówić tata bo nie umie :no:



Katrinaka
to ci mały krzykacz z Patrycji umie walczyć o swoje,
u nas o tyle dobrze że jak Liwia się wybudzi i jest jej pora jedzenia to na szczęsice sie nie krzyczy czeka cierpliwie jak jej dam jeść mogę sobie w spokoju przyrządzać jedzonko dla niej:tak:
 
Kubus.... - mama, meme, amam (na jedzenie), dada, "nene" oraz "nie" znaczy to samo. pozatym lubi wydawac dzwieki - aaa, eee itd tak jakby cwiczac intonacje. I jeszcze zaczyna wyrazac gestem to co chce nam przekazac - złość, irytacje, to ma opanowane do perfekcji. Zaczepny jest bardzo... chcialby ciagle sie gonic, albo uciekac.
 
U nas jest mama, baba, tata, papa z żywym robieniem tego papa no i nasz hit - mówimy "Mati, głowa do poduchy" a on się przytula do poduchy i mówi "aaaa" :-D Małomówny jest, ale powiem Wam, że mi się nie spieszy - jedna mega gaduła mi na razie wystarcza w domu, mogę na stereo poczekać długo :-D
No i nie wypowiadane milion razy dziennie ;-)
 
reklama
Ło matko, jak dużo Wasze dzieciaczki gadaja:szok:
Natalka póki co to: mama, tata, dziadzia,na kotka chyba woła kiki. No i to by było na tyle, wiecej nie wyłapałam:sorry2: Ona generalnie non stop coś gada, ale nic konkretnego.
 
Do góry