reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Gadu-gadu czyli co potrafią powiedzieć już nasze maluszki

Oli jako ukochany wyraz ma papa naprzemiennie z polskim tata. Mama raz na trzy dni ,szczegolnie jak mam go wyciagnac z lozeczka. Od dawna mamy "buła" , neee, baba i to chyba wszystko.
 
reklama
potworek z tym spaniem to u nas tak samo jest.

Lenka zrób aAaAa głowka do poduszki i aaaa ;)
co do polecen , to jeszcze zrobi tuli mamie , babie, swojej kochanej wymientolonej śwince i komu tam sie każe, buzi daje (z otwarta do szeroka buzią :D ) papa zrobi i poda rękę do ,,cześć,, tylko nie zawsze udaje sie dac jej prawa :D
 
Rozgadane te wasze dzieciaczki moj to mowi malo i nic nie pokazuje :nerd::baffled: wola mama jak cos chce i jak jest nieszczesliwy i spiacy,tata,dada,daje buzi i to chyba wszystko a no i gada jak najety po swojemu ale tego to Ja juz nie rozumiem :-D no ale mysle ze u nas tez jest to ze mowimy do mlodego w 3 jezykach wiec z tym mowieniem to pewnie bedzie u nas opuznienie i to duze :tak:
 
ssabrinaa nw jakich jezykach mowicie? Moja kuzynka co ma rodzine dwujezykowa (polsko wloska) robi tak ze ona i nasza rodzina (polacy) mowia do dzieci wylacznie po polsku, a ich tata (wloch) mowi do dzieci wylacznie po wlosku. Juz jak mialy roczek widac bylo ze rozumieja zarowno polski jak i wloski jezyk. Teraz starszy ma 5 lat a mlodsze po 3 lata i wlasnie tak gadaja sobie z tata po wlosku a z reszta swiata po polsku. Nawet lekko im to idzie. Choc nieraz zapominaja jakiegos slowa z polskiego i pomagaja sobie (prostszym) wyrazem wloskim.
 
Ssabrina to u Samiego zupełnie jak u Natalki, a u nas jeden jezyk;-)
Czyli pewnie ilosc jezykow nie ma nic do tego tylko nasze maluszki wyrabiaja sie w innych umiejetnosciach i na gadanie nie maja czasu hehe :-)

ssabrinaa nw jakich jezykach mowicie? Moja kuzynka co ma rodzine dwujezykowa (polsko wloska) robi tak ze ona i nasza rodzina (polacy) mowia do dzieci wylacznie po polsku, a ich tata (wloch) mowi do dzieci wylacznie po wlosku. Juz jak mialy roczek widac bylo ze rozumieja zarowno polski jak i wloski jezyk. Teraz starszy ma 5 lat a mlodsze po 3 lata i wlasnie tak gadaja sobie z tata po wlosku a z reszta swiata po polsku. Nawet lekko im to idzie. Choc nieraz zapominaja jakiegos slowa z polskiego i pomagaja sobie (prostszym) wyrazem wloskim.
U nas jest polski,angielski i kurdyjski :tak: Ja mowie po polsku czasem po angielsku cos przeplatam a tatus mowi po angielsku i po swojemu.I juz widze ze jak go ostrzegam czy po polsku czy angielsku to reaguje tak samo wiec widac ze rozumie oba jezyki juz powolutku :tak: albo jak go sie prosi o klaskanie czy buziaki to tak samo reaguje na polski czy angielski :tak:
 
Super SSabrinko mam kolezanke ktora ma coreczke 4 letnia NadiA PIĘKnie mowi po polsku i angielsku jednak mysli po angielsku bo jak sie sama bawi to po cichutku mówi tylko po angielsku jej mAz jest Hindusem wiec swój jezyk tez jej wprowadził:)To jest super sprawa bo dzieci tak szybko sie ucza..

Wojtek mowi mama,baba dziadzia,gaga,łałą i cały czas teraz niania nie wiem kogo ma na mysli chyba mnie:-Da pokazywac tez nic nie umie reka tylko sie patrzy..
 
ssabrinaa on pewnie tez bedzie sobie wybieral takie prostsze slowa na poczatek z roznych jezykow - jakie mu beda bardziej ppo drodze :tak: a on w jakim jezyku bedzie musiala sie porozumiewac pozniej w przedszkolu czy szkole? W angielskim? Warto tez nalozyc nacisk na ten jeden jazyk w ktorym bedzie sie musial w wiekszosci porozumiewac.


Widzialam po synu szwagierki ktory mieszka w Angli od urodzenia, ze on mial na poczatku porblemy aby rozumiec polski. Moze rozumial ale sam niewiele umial powiedziec majac jesze 3 lata,. w przedszkolu z innymi mowil po angielsku. Teraz ma chlopak juz 6 lat i juz umie rozroznic oba jezyki :tak: w domu mowia po polsku, a z reszta angli rozmawiaja po angielsku.
 
nimfii w szkolach to wiadomo ze po angielsku bedzie musial gadac ale jak gadalam tutaj z polozna to ona mowila ze lepiej bardziej sie przylozyc teraz do swojego jezyka niz angielskiego bo tego to on sie w mig nauczy w szkole i na pewno problemow miec nie bedzie a gorzej bedzie z naszymi jezykami bo moze zapomniec itd bo nie bedzie sie ich uczyl w szkole a jedynie tyle co z nami w domu :tak:
 
reklama
To fakt, dzieci chłoną jak gąbka. Moja bratanica od urodzenia mieszka w UK, rodzice mówią do niej TYLKO po Polsku, ale w związku z tym, że od urodzenia obraca się w angielskim towarzystwie, 3 rok już chodzi do szkoły, to po angielsku mówi płynnie, biegle i do tego z brytyjskim akcentem ;-) Po Polsku mówi równie ładnie, ale chyba jednak angielski jest dla niej bardziej naturalny :tak:
 
Do góry