reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Gadu-gadu czyli co potrafią powiedzieć już nasze maluszki

Musze pochwalic moja mala! Buzia jej sie nie zamyka i caly czas cos gada! :-D Wyraznie mowi juz: mama, papa, tata, niam. Caly czas trenuje sylaby. A co do sygnalow niewerbalnych, to pokazuje paluszkiem na przedmioty, macha lapka na "do widzenia", przytula sie glowka do nas, gdy mowimy "przytul", glaszcze po glowie. :happy:
 
reklama
u nas Zosia mówi: mama, tata, baba, dziadzia, gdzie, ide, kiedy, mu-krowa, bu-but, mi-miś, ko-kurka,cyc-to na cyca albo picie,hh jak coś gorące, jak mówie nie wolno, to ona woła neee nieee jakoś na kota woła-coś na styl kici.
a robi;papa, przybija piątkę, robi ręką nie wolno, jak leci piosenka tik tak, to śpiewa tak, tak, a czasem jej wyjdzie tik tak, przy jeszcze jednej piosence śpiewa banke łap.ale kurcze nie do napisania jak to wymawia.próbuje buty ubierać, nie tylko sobie, hmm a jak ma na nogach to je ściąga:crazy:, pokazuje palcem.umie pokazac oczko i nosek, u siebie ,u nas,w maskotkach i książeczkach.to tak co pamiętam, pewnie jeszcze coś aaaa, ładnie przez telefon gada, trzyma przy uchu, codziennie dzwonimy do taty do pracy(ma na głośno mówiący ale i tak przyklada) i tu taka historia jak rodzice byli na poprawinach to ona prawie 3 dni nie widziała babci, i tak szukała jej wołała, aż wzięła swój zabawkowy tel, i coś tam gada, ja się z mężem w pewnym momencie wsłu****emy a ona baba gdzie jesteś, ja siedzę, kiedy będziesz, i tak gada, aż mi się łezka zakręciła w oku, a baba dostała od nas ochrzan że wnusia dzwoniła a ona nie odebrała
 
No Aneczka-respect dla Zosi!
Dużo porafią wasze bobiszony!
Artik potrafi pokazać lampę i mówi na nią TA, jak słyszy samolot, to pokazuje niebo i krzyczy, kiedy mówię, żeby znalazł jeżyka (ulubiona maskotka), to szuka go i przynosi. Ulubione ostatnio słowo- TATA, wcześniej długo było MAMA, zwykle jak marudził :-)
A tak to gada po swojemu i fajne wywody mu z tego wychodzą :-)
 
reklama
u nas z nowości ważyła, ważyła myszeczka krupeczki:tak: ja zaczynam mówić rymowankę a Liwia wyciąga łapkę i paluszkiem drugiej łapki tak fajnie kręci, po dłoni :tak:

aaaa umie też przybić piątkę, pokazuje w książetce gdzie jest piesek, jak ściągnie skarpetki to się pytam gdzie są to szuka i bierze do łapki , umie pokazać gdzie ma łapki, nosek, no i już nie pamiętam ale dużo rozumie i kojarzy, papa kosikosi to od dawna potrafi:tak:
 
Do góry