reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Garkuchnia

reklama
Fredzik, ja zawsze staram się robić obiad raz na kilka dni:-D, nie wysiedziałabym w kuchni codziennie:no:

ja też, np we wt ugotowałam rosół i zawekowałam w słoikach, sporo rzeczy wekuję albo mrożę, poza tym mam zawsze w zamrażarce porcje kotletów schabowych, ryby, mięsa na spaghetti, udka kurczaka, wszytko tak na jeden obiad, czyli nie mam pomysłu to rano wyjmuję, rozmrażam i mam obiad tylko usmażyć, jakąś surówkę zrobić, ewentualnie, kasza ryż, zmiemniaki i gotowe :)
a i pierogi też zwykle mam
 
a ja jak nie mam pomysłu na obiad to robię makaron:-) nauczyłam się w italii robić go na sto sposobów, więc ciągle coś innego:-D
dziś przepis prosty jak budowa cepa:confused: ważna tylko kolejność
dla 2 osób potrzebujemy:
makaron (ile kto lubi )
tuńczyka w kawałkach w oleju
ząbek czosnku
łyżka masła
natka pietruszki
makaron gotujemy i potem odcedzony do garnka, do tego masło, czosnek posiekany i pietruszkę, mieszamy przykrywamy na pół minuty, potem dajemy tuńczyka i jemy:-) w wersji ekskluzywnej posypujemy parmezanem
 
a propo's truskawek, to ja tez upiekłam ciasto:tak:

2szkl mąki krupczatki
1szkl cukru pudru
1 mały proszek do pieczenia
1kostka masła
2łyz kwasnej smietany
wszystko wymieszać i wyłożyc na blaszkę(nasmarowaną masłem)
następnie ułożyc truskawki (połwóki,zeby nie za ciężko)
na to kruszkonka (troszkę masła,mąki,cukru -wymieszać z wiórkami kokosowymi)

na ok40min do piekarnika w 180st

i to wszystko
 
Fredzik ja to Cie podziwiam za tą ochotę kulinarną :)) Jak to wszystko fajnie wyglada i pewnie smakuje rewelacja. Żebym to ja kuchni bardziej lubiła...
 
reklama
Do góry