reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Garkuchnia

A

Agutek

Gość
Przepisy, przepisiki....


Ja jestem antytalenciem do wymyślania sałatek. Więc osobiście bardzo prosiłabym o przepisy na sałatki :tak:
 
reklama
Sałatka śledziowa- pycha bo robiłam:-D

Wykonanie:
Przepis wigilijny.

* 6 filetów śledziowych
* 4 duże ziemniaki ugotowane w mundurkach
* 4 ogórki konserwowe
* 3 duże jabłka
* 3 cebule
* 1/2 słoika majonezu
* sól
* czarny pieprz
* 1 łyżka posiekanego koperku
* 2 jajka na twardo
* 1 łyżeczka musztardy

* Ugotowane w łupinach ziemniaki obrać ze skóry i pokroić w kostkę.
* W podobnej wielkości kostkę pokroić umyte filety śledziowe, ogórki konserwowe, obrane jabłka i cebule. Składników nie mieszać.
* Z majonezu, musztardy, szczypty soli i pieprzu przygotować sos.
* W szklanym naczyniu układać na przemian wszystkie pokrojone składniki. Każdą warstwę przekładać sosem majonezowo-musztardowym. Wierzch posypać drobno posiakanym jajkiem ugotowanym na twardo i koperkiem.

tylko ja nie kładłam na przemian tylko zmieszałam wszystko razem
 
a to taka sałatka co często robie w domu bo jest szybka- tylko jest na słodko

szynka konserwowa pokrojona w małą kostkę, puszka pokrojonych ananasów, puszka kukurydzy, jajka na twardo drobno pokrojone. Majonez i troszkę kolorowego pieprzu. Nam smakuje, może wam też się spodoba.
 
Czyli tutaj możemy zajrzeć, kiedy brakuje nam pomysłów na jedzonko?

To ja dorzucę sałatkę od siebie:-)

- por drobno posiekany (ilość wedle uznania)
- puszka ananasów pokrojonych w kostkę
- jaja na twardo pokrojone w kostkę - 4 szt.
- sos winegret (może być z torebki) przyrządzić wg przepisu i wymieszać z majonezem
 
Mam dobry przepis na danie z fasolki szparagowej. Może być na ciepło i na zimno:tak:

pół kg fasolki szparagowej (pokroić na kawałki 2-3 cm i ugotować)
pierś z kurczaka (ugotowana lub usmażona, pokroić na paski)
2 cebule (zeszklić na oleju)
2 ząbki czosnku
30 dkg pieczarek (pokroić i usmażyć na maśle)
czomber, przyprawy do smaku
Wszystko razem wymieszać i podawać np. z ryżem
Na prawdę dobre:tak:
 
Gdzieś już pisałam, ale napiszę jeszcze raz, tym razem porządnie ;-)

Makaron z sosem pomidorowo-tuńczykowym

  • Pomidory w puszce krojone
  • Tuńczyk w sosie własnym
  • Serek topiony
  • Cebula
  • Czosnek
  • Pieprz
  • Sól
  • Pieprz kolorowy w kosteczce Knorra
  • Makaron (np. muszelki Lubelli)
Cebulkę podsmażyć na maśle albo oliwie, dodać pomidory, następnie posiekany ząbek czosnku, posolić, popieprzyć. Po chwili dodać odcedzonego z wody tuńczyka, następnie serek topiony (najlepiej podzielony na małe kawałki) i kosteczkę pieprzową. Dusić na małym ogniu aż serek się roztopi, dodać ugotowany makaron, zamieszać i podawać :-).

Pyszne i jakie proste :tak:.
 
A jak już jesteśmy przy tuńczyku, to:

Sałatka z tuńczykiem

  • Tuńczyk w sosie własnym
  • Papryka czerwona, żółta i zielona
  • Fasola czerwona w puszce
  • Kukurydza w puszce
  • Majonez
  • Sól
  • Pieprz
  • Zioła prowansalskie
Tuńczyka (odcedzonego) rozdziabać widelcem z majonezem. Po pół z każdej papryki pokroić w kostkę i dodać do tuńczyka. Dodać odcedzoną fasolę i kukurydzę (niekoniecznie całą). Doprawić, wymieszać i gotowe.
 
A może napiszecie co serwowałyście/będziecie serwować na chrzcinach? Ja niebawem będę musiała ułożyć jakieś menu, więc dla mnie to bardzo istotne informacje ;-)
 
reklama
dobrze że ja się tym nie musze martwić, za mnie przygotowuje karczam, ale menu sobie wybraliśmy fajne więc się nie mogę doczekac wyżerki, i znów przytyje:)
 
Do góry