reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Gaworzenie

Dołączył(a)
19 Luty 2020
Postów
4
Dzień dobry moja 7 miesięczna córka w ogóle nie gaworzy nie wypowiada sylab.. czy to.jakis powód do niepokoju? Dodam że jest radosna reaguje na to co się dzieje wokół niej tylko piszczy i krzyczy. Czasami podczas lezenia obraca energicznie główką w lewo i prawo.. czy ktoś miał ten sam problem ? Pozdrawiam
 
reklama
Każde dziecko rozwija się w swoim tempie ,myślę że nie masz powodu do niepokoju.Zapytaj się swojego lekarza pediatry który najlepiej rozwieje twoje wątpliwości bo zna dziecko.
 
Jakbym czytała o swojej córce z tym wyjątkiem, że Ada ma 9 miesięcy. Jest bardzo oszczędna w "słowach". Kilka razy w tygodniu powie tatiii, maaamaa, baba czy daa.. Zamiast tego mam dużo pisków i krzyków i różnych innych odgłosów. Fizycznie rozwija się super, siedzi i raczkuje już jakiś czas, a ostatnio wstaje i zaczyna chodzić przy meblach. Też się troszkę martwię tym brakiem gaworzenia, tym bardziej, że córeczka też nie za bardzo chce jeść pokarmy z grudkami. Dusi się i pluje. Co do machania główką, to córka też tak często robi przed spaniem. Momentami aż jej głowa odskakuje. o_O Neurolog powiedziała mi, że nie ma się czym martwić bo w ten sposób rozładowuje napięcie i łatwiej jej się zasypia.
 
Moja córka też nie była wylewna w tym temacie:p na wszystko wolala eeee i do teraz tak jest a za chwilę ma 11 msc, doszło nam tylko ada, niania ania, baba i tata. Na mamę dalej czekam:p ale fizycznie rozwija się bardzo ładnie, usiadła na 5msc a zaraz potem zaczęła raczkowac, od kiedy skończyła 10msc chodzi samodzielnie, jakaś równowaga w rozwoju widać musi być:)
 
Jakbym czytała o swojej córce z tym wyjątkiem, że Ada ma 9 miesięcy. Jest bardzo oszczędna w "słowach". Kilka razy w tygodniu powie tatiii, maaamaa, baba czy daa.. Zamiast tego mam dużo pisków i krzyków i różnych innych odgłosów. Fizycznie rozwija się super, siedzi i raczkuje już jakiś czas, a ostatnio wstaje i zaczyna chodzić przy meblach. Też się troszkę martwię tym brakiem gaworzenia, tym bardziej, że córeczka też nie za bardzo chce jeść pokarmy z grudkami. Dusi się i pluje. Co do machania główką, to córka też tak często robi przed spaniem. Momentami aż jej głowa odskakuje. o_O Neurolog powiedziała mi, że nie ma się czym martwić bo w ten sposób rozładowuje napięcie i łatwiej jej się zasypia.
Niepoki mnie to też że podczaa gdy się bawi wkładając do buzi różne zabawki wydaje dziwne odglosy w stylu "warczenia"
 
Niepoki mnie to też że podczaa gdy się bawi wkładając do buzi różne zabawki wydaje dziwne odglosy w stylu "warczenia"
To normalne:p moja córka też tak robila w różnych sytuacjach, teraz jak się jej powie kogo będzie straszyć to wyciaga ręce przed siebie i idzie warcząc :laugh2: a do tego mój syn też w trakcie wyglupiania się tak robi więc ona powtarza.
 
Niepoki mnie to też że podczaa gdy się bawi wkładając do buzi różne zabawki wydaje dziwne odglosy w stylu "warczenia"
Ada robi tak samo. Warczy, piszczy, krzyczy, bulgocze, stęka... Cały przekrój dźwięków, najczęściej eeee i ooo. Ja najbardziej się martwię ponieważ córka już wypowiadała sylaby i łączyła je w ciągi, a teraz przestała. Staram się sobie tłumaczyć, że przeniosła zainteresowanie na rozwój motoryczny bo teraz intensywnie uczy się wstawać i chodzić.
 
reklama
To normalne:p moja córka też tak robila w różnych sytuacjach, teraz jak się jej powie kogo będzie straszyć to wyciaga ręce przed siebie i idzie warcząc :laugh2: a do tego mój syn też w trakcie wyglupiania się tak robi więc ona powtarza.
Ogólnie się śmieje reaguje na wszystkie dźwięki jak się pokaże jej pałacem.na jakiś przedmiot to tam patrzy.
 
Do góry