reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Gazy, Debridat, Helicid, Neocate.. co zrobic :/

Agnesprin

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
30 Kwiecień 2018
Postów
39
Moja córeczka obecnie ma 4,5 miesiąca.
Praktycznie od 2 tygodnia życia borykamy się z problemami,na początku silne bóle brzucha i ulewanie, mała była wtedy na moim mleku plus Nan OptiPro Plus. Lekarz stwierdził że ma nietolerancję laktozy i dostała mleko Nutramigen, w tym czasie trafiliśmy do szpitala bo mała prawie nic nie spała z bólu, zrobiono USG i wykluczono pylorestenoze...Nutramigen pomógł na 1,5 tygodnia po czym dostała wysyki ,bole brzucha i ulewanie powróciły. Pediatra wysłał nad do gastroenterolog,który przypisał mleko Neocate , Debridat i Helicid i stwierdził AZS. Wszystko było w porządku przez jakieś 1,5 miesiąca, odstawiliśmy Helicid na miesiąc i teraz znów się zaczęło, widzę że jej wraca pokarm,trze nos i twarz..więc dwa dni temu wróciliśmy do Helicid. Niestety dodatkowo ma teraz okropne gazy, widać że ja to męczy i boli , a wypróżnianie to też męczarnia czasem , plus nie chce jeść za bardzo w dzień i nadrabia w nocy..... już sama nie wiem od czego te gazy..czy może już jakiś skutek uboczny Debridat..
Dodatkowo mała ma ryzyko wystąpienia celiaki, więc od września (jak skończy pół roku) dopiero mamy pokarm włączać zaczynając od prowokacji glutenem.
 
reklama
na bóle brzuszka i gazy czasem pomaga podawanie probiotyków, dla niemowlaków Dicoflor lub Biogaja.
 
Na dziwnego lekarza trafilas. Moj syn od narodzin ma azs oraz skaze bialkowa i lekarz tez chcial bym przeszla z mojego mleka na nutramigen, ale on po nim mocniej ulewal a nawet wymiotowal. Wiec zamiast tego wykluczylam wszelki nabial jaja, ryby, mieso i produkty wysokobialkowe. Ciezko jest, ale dzieki temu karmie piersia, a syn po 3 mcu skonczyl ulewanie i nie ma piekna skorke. Jelitka bardzo wrezliwe. Dawalismy mu biogaje i sab simpleks. Czasem nawet teraz mu daje. Byly momenty kryzysowe jak tracilam mleko, ale juz sie nauczylam pobudzac laktacje. Powoli rozszerzam diete, ale gluten, to kazali mi podac na samym koncu, dlatego dziwi mnie, ze wy od tego zaczynacie. A neocate tez przerabialam jak i wiele innych sztucznych mlek. Po wszystkim bylo tak samo, odruch wymiotny lub wymioty i to tak silne, ze nosem szlo. Tak wiec my wciaz na piersi z mocnymi wykluczeniami, ale mamy sie calkiem niezle. Proponuje wizyte u alergologa. Niech on pomoze ci z ustawieniem rozszerzania diety. My bylismy i bardzo nam pomogl
 
Hej z moim synem był problem do roku. Nic nie pomagało. Zmiana za zmianą lekarze za lekarzem, apteka za apteka. Az w końcu z dnia na dzień syn odrzucił mleko na dobre. Ma 10 lat i nie tknie nic co z nabiału
 
Niestety u mnie karmienie piersią poległo już na samym początku, za wcześnie urodziła się mala i nie miałam tyle pokarmu.w szpitalu musiała dostać już butle ze względu na niskie poziom cukru i problemy z utrzymaniem temp ciała. A ja mimo walki z laktatorem , że tak powiem przegrałam, bo mała piersi nie chciała :/ dodatkowo jak była tylko na moim mleku to za mało tyła i było z nią najgorzej w tym okresie czasu tj największe bóle brzucha..:/
 
reklama
Do góry