reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Gazy, płacz, mleko modyfikowane... ?

Bobo25

Aktywna w BB
Dołączył(a)
28 Wrzesień 2017
Postów
99
Witam
Mam ponad miesięczna córeczkę. Mieliśmy problem z nią gdy karmiłam piersią. Dużo płakała, miała refluks itp itd. Od poniedziałku przeszłam na mleko mm. Swoje ściągam i mrożę. Jest stan naprawdę się poprawił refluks praktycznie znikł, ona spokojniejsza, pogodniejsza. Ale 3 dni temu zrobiła dwie zielone śmierdzące rzadkie kupy. Wczoraj zrobiła taka sama tylko jedna. Dzis nie zrobiła żadnej męczą ja gazy, płacze, nie chce spać . Jak jej pomoc ? Może wrócić do karmienia mieszanego ?
 
reklama
Chciałam sprawdzić jak będzie na samym mleku modyfikowanym i jest lepiej ale chce wrócić do piersi i karmić mieszanie. Bo wątpię ze sama piers jej wystarczy. Pediatra poradziła podawać nan complete comfort
 
Chciałam sprawdzić jak będzie na samym mleku modyfikowanym i jest lepiej ale chce wrócić do piersi i karmić mieszanie. Bo wątpię ze sama piers jej wystarczy. Pediatra poradziła podawać nan complete comfort
&Ja bym nie odstawila od piersi i nie kombinowala ale Twoja decyzja. Zielone kupy świadczą o tym ze mleko nie pasuje.
Jedna butelka z mm zaburza flore dziecka KP na miesiac .
i dlaczego piers ma jej niby nie wystarczać?
Jesli dobrze rozchulana laktacja ,dziecko przy piersi caly czas robi siusiu przybiera to znaczy ze piers wystarcza i nie ma sily..a wiszenie na początku u dzieci KP to potrzeba ssania i blikości a nie glod. I tak sobie tez laktacje wypracowuje. A nie wiem czy wiesz laktator moze zaburzyc laktacje ,dziecko pobudza pierś .
Nie zdziw sie kiedyś ze pomimo mleka w piersiach laktator Ci nic nie sciagnie.A dziecko nauczy sie do butli bo szybciej leci itp. Chociaż moj synek butelke właśnie odrzucil (kilka razy pil moje mleko z niej)
To na pewno nie wina twojego mleka te problemy.
Ja bym sie umówiła do dobrego lekarza i CErtyfikowanego doradcy laktacyjnego .Szkoda sobie niszczyc laktacje.
 
Ostatnia edycja:
Refluks potwierdzony przez pediatrę. Odstawiłam chwilowo by sprawdzić po czym jej było tak zle. Męczyła się i ona i ja.... teraz po tygodniu bede ja przystawiać. Jestem na diecie wiec mam nadzieje ze wszystko będzie ok. Tylko z drugiej strony zastanawiam się czy takie mieszane karmienie jest dobre? Czy lepiej się na coś zdecydować
 
Najważniejsze pytanie.
Czy ty chcesz karmić piersią?
Jak chcesz karmić piersią musisz się liczyć z ciągłym przystawianiem, musisz uzbroić się w cierpliwość i wytrwałość. mieszanie moja znajoma 6 msc.karmiła.

Ja nie jestem fanatyczka karmienia piersią, moje dzieci były na mm, drugi dopiero ma 3.5m.

Ja tez czuje ze mnie to trochę przerasta ale z drugiej strony ta piers jest dla dziecka najlepsza. Czuje się bardzo rozdarta... dzis w nocy dałam jej trochę piersi i dzis rano po mm dużo ulewala znowu ... sama nie wiem co myśleć
 
To wskazuje na niewyksztalcony w pelni uklad pokarmowy. Mozliwe ze kiepsko toleruje laktoze ktora w mm tez jest.
Zielone kupki na niektorych mlekach są normalne.

Moze sprobuj przez 2 tyg kp z kropelkami delicol plus dieta bez nabiału. U nas to pomoglo tylko mnie dieta nie sluzyla. Ale z reguly jest ok. Jak bedzie starsza to stopniowo wprowadzisz do diety np ser zolty itd.

U nas byl pelen wachlarz objawow alergii przy kp łacznie z krwią w stolcu po tym jak wypiłam kefir czy jogurt. A mimo wszystko to nie do konca taka alergia, raczej nietolerancja i podraznienie niedojrzalego brzuszka.

Do tego musisz miec swiadomosc, ze wkrotce po karmieniu butelką moze odrzucic piers.

Wiem jakie to trudne. I mama ktora nie miala takich problemow być może bedzie oceniać, że nie chcesz karmić kp. Ale wiem co to znaczy jak dziecko tak cierpi, że chcesz mu ulżyć, a z drugiej strony wiesz że mleko mamy najzdrowsze...

Ja bym sprobowala samo kp na diecie, z kropelkami. Dostawianie na każde rządanie. Mieszanie to chyba nie majlepszy pomysł, bo jak pisze Olcia jelita nie mają konkretnych probiotykow, tylko troche od ciebie a troche z mm i to nie gra.
Jak bedzie zle, to za jakis czas umow sie do alergologa i ci pomoże
 
Ostatnia edycja:
reklama
Dokładnie Kas z tymi probiotykami..niby z dwojga zlego lepsze mieszane no ale..
Tak jak kolezanka napisala sprobuj krople Delicol przed karmieniem moze zle laktoze toleruje? Bo dziwne ze na zwykłym mm nie ulewa a na Kp tak..moze karm zeby glowka byla wyzej? Ulewanie jest normalne przeważnie mija albo jak dziecko usiadzie czy jak dieta rozszezana..Uklad niedojrzaly..Mojej koleżanki córeczka ulewala az chlustala i nie miala refluksu to bylo zwykle ulewanie..Ale ulewala po mm i kp tak samo..I robiła jej usg itp. wiec miala czarno na bialym.A pediatra raczej stwierdzil na oko..
Przybiera na wadze siusiu jest itp wiec nie ma problemu..
Co innego jakby z wagi spadala.
To po prostu minie..nie wiem nie chce tez sie za bardzo az wypowiadac bo tylko wiem co to napiszesz.Ale refluks a ulewanie to roznica duza..
Moze zabierz ja na usg wtedy bedziesz wiedziala czy to faktycznie refkuks...
Odbijasz po KP? chcoiaz dzieciom na piersi nie zawsze musi sie odbic..Moze czesciej karm i krócej
 
Ostatnia edycja:
Do góry