reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

gdy adres biologicznego ojca jest nieznany

Dołączył(a)
15 Wrzesień 2010
Postów
8
chciałabym wystąpić do Sadu z wnioskiem o ustalenie ojcostwa, przyznaniem alimentów i odebraniem praw rodzicielskich ojcu biologicznemu mojego dziecka.
Ale co zrobić w sytuacji gdy nie znam jego adresu zamieszkania?
Czy taki wniosek będzie odrzucony przez Sąd, czy jest możliwość ustalenia kuratora?
Znam adres firmy, w której pracował. Czy można podać to we wniosku aby kurator(?) czy inna osoba uzyskała potrzebny adres?
Co mi Pani radzi w takiej sytuacji?
 
reklama
Co do zasady, w sytuacjach, w których nie da się ustalić adresu pozwanego wyznacza się kuratora dla nieznanego z miejsca pobytu. W sytuacji, gdy postępowanie dotyczy ustalenia ojcostwa jest to również możliwe, choć w takim układzie dowiedzenie ojcostwa pozwanego może być trudne (a cięża dowodu spoczywa na Pani). Lepiej by było jakos tego Pana znaleźć. Podanie informacji o miejscu zatrdnienia byłoby wskazane.
 
dziękuję za powyższą odpowiedź
mam jeszcze w związku z tym pytania
Czyli mogę wystąpić o badanie DNA, za które to ja będę musiała zapłacić?-aby dowieść ojcostwa

Jeśli udałoby mi się skontaktować i dojść do porozumienia w sprawie alimentów i władzy rodzicielskiej, to czy istnieje możliwość aby taką ugodę spisać u notariusza? Jeśli tak, to jakie są tego korzyści a jakie minusy?

Czy po ustaleniu ojcostwa i odebraniu władzy rodzicielskiej, po śmierci długi dziedziczy dziecko?
 
Czyli mogę wystąpić o badanie DNA, za które to ja będę musiała zapłacić?-aby dowieść ojcostwa
Może Pani wnioskować o badania, ale występuje o nie sąd.

Jeśli udałoby mi się skontaktować i dojść do porozumienia w sprawie alimentów i władzy rodzicielskiej, to czy istnieje możliwość aby taką ugodę spisać u notariusza?
Nie. Władzy rodzicielskiej nie można si9ę zrzec, może ją odebrac jedynie sąd. Co do alimentów, nie ma przeszkód.

Czy po ustaleniu ojcostwa i odebraniu władzy rodzicielskiej, po śmierci długi dziedziczy dziecko?
Dziecko dziedziczy. Zawsze można jednak odrzucić spadek.
 
bardzo dziękuję Pani za odpowiedź
mam jeszcze kilka pytań, które pozwolę sobie zadać w wolnej chwili
przygotowując się do złożenia pozwu, co chwile mam ( i pewnie nie tylko ja ) dodatkowe pytania
 
Do góry