reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

gdy boli...

aniasorsha

Mama czerwcowa'06 Fan(ka)
Dołączył(a)
4 Październik 2005
Postów
1 196
Miasto
Gliwice
Dziewczyny - potrzebuję rady... Po porodzie coś się zmieniło - stosunki zaczęły sprawiać mi fizyczny ból. Jak tylko mąż próbuje się we mnie wsunąć, odczówam silny ból zaraz za wejściem do pochwy, jakby od tyłu. Mam wrażenie, jakby do czegoś "dobijał", a uczucie jest takie, jakby dotykać potłuczonego miejsca, siniaka, albo jak lekki skurcz. Mąż też mówi, że jakby ciaśniej, że napotyka opór. Najpierw myślałam, że to kwestia wilgotności, ale przy użyciu żelu to samo... Zmiana pozycji też nie pomaga, choć wiłam się jak chińska gimnastyczka. Zaczęliśmy kochać się jakieś 3 tygodnie po porodzie. Myślałam, że z czasem przejdzie, ale jest cały czas tak samo...

Moja ginka mnie zbadała i powiedziała, że nie ma żadnych zmian, że wszystko w jak najlepszym porządku i że prawdopodobnie bolą mnie mięśnie pochwy. Że to kwestia czasu. Ale mijają już 3 miesiące, a ja nie widzę żadnej poprawy. Każdy stosunek kończy się po 2-3 minutach, bo prawie płaczę z bólu, a potem z bezsilności...

Czy któraś z Was miała podobny problem? Poradźcie, bo ogarnia mnie beznadzieja... Że o frustracji seksualnej nie wspomnę...
 
reklama
Witaj!

Pewnie Cię nie pocieszy fakt, że ja tak miałam do 5 miesiąca po porodzie.
Potem wszystko wróciło do normy i teraz jest super, chyba nawet lepiej niż przed ciążą. :)
Tylko, że ja odczekałam przepisowe 6 tygodni połogu, potem moja rana na kroczu kiepsko się goiła, ale szybko to wyleczyłam.
Niestety bolało tak jak piszesz. Nie poddawałam się, staraliśmy się jak najdelikatniej. Mineło samo.

Myślę, że po prostu potrzebujesz czasu. Spróbuj się odprężyć podczas stosunku. Teraz może to być u Ciebie odruch. Czekasz na ból, dlatego boli. Z biegiem czasu będzie tylko lepiej.

Pozdrawiam
 
Bardzo dziękuję za odpowiedź. Więc jest dla mnie jakaś nadzieja :) Będę w takim razie cierpliwie czekać...

Jeszcze raz dziękuję!
 
Jeszcze ja wtrące swoje 3 grosze ;)
Paula ma rację, potrzebujesz więcej czasu. Mnie dopiero przestało bolec 8 mieś po porodzie a jeszcze nuie odczuwam takiej satysfakcji jak przed, ale powoli jest coraz lepiej i wszystko wraca do normy. Rozumiem cię bo tez byłam już tym załamana i byłam u lekarza. Wszystko było w porządku, ale lakarka dała mi DISTREPTAZĘ - takie czopki, które powoduję że blizny się lepiej i szybciej goją, i nie powstają tworde zgrubienia i mi to trochę pomogło....

Życzę powodzenia ;)
 
Witam!!
A ja myslałam że tylko ja to przechodziłam:) ale z tego co czytam to wszystkie Panie po naturalnym porodzie a ja po cesarce-moja rada , zachecam do zabawy sama ze soba , bo to naprawde super cwiczenie i bez bolesne a wrecz przyjemne  :p macica to wkońcu miesień i trzeba go ćwiczyć- POZDRAWIAM  ;D
 
To i ja mam tak samo,tylko,że mnie boli tak jakbym przeżywała znów pierwsz stosunek,czuję,jakbym byla za mocno zszyta i miała za małe wejście do pochwy...Nawet nasza noc poślubna była z tego powodu niewykonalna...Załamię się,jak mam jeszcze czekać kilka miesięcy na normalny seks????!!!!!!:no: :szok: :-( :-( :-(
 
Cześć. Nic się nie martw. Dziewczyny mają rację. Musisz uzbroić się w cierpliwość. Proponuję jeszcze dodatkowo ćwiczyć tzw. mięśnie kegla. Pozdrawiam
 
Dziewczyny ja też miałam ten problem po pierwszym porodzie, bo miałam nacięte krocze. Mnie bolało jeszcze 6 miesięcy po porodzie.
Za to teraz przy drugim porodzie wspaniała położna ochroniła moje krocze. Wprawdzie miałam lekkie otarcie przy cewce moczowej ale bolało mnie około 2 tygodni a 3 tygodnie po porodzie kochałam się z mężem i było fantastycznie.
Ból może potęgować suchość w pochwie (to sprawa hormonów) - my rozwiązaliśmy ten problem kupujć żel nawilżający firmy DUREX. Super działa, daje uczucie wilgoci i niezły poślizg. Kiedyś kupiłam inny ale był zupełnie do kitu. Nawet jakbym włożyła sobie całą tubkę do pochwy to by po chwili było sucho.
Poza tym trzeba pamiętać o tym, że jeśli nie miałyście jeszcze okresu, to szyjka macicy jest nisko położona, przez co skraca się również głębokość pochwy. W tym okresie (tzn. do pierwszej menstruacji po porodzie) facet powinien być delikatny bo nawet dla tych kobiet, które nie mniały naciętego krocza stosunek może być bolesny.
Ale się rozpisałam.
Acha - nie radzę używać prezerwatyw z wypustkami bo to dodatkowo może potęgować ból - szyjka macicy jest bardziej wrażliwa kiedy w pochwie jest sucho.:-)
Powodzenia
kupcie ten żel DUREX'a jest naprawdę super i pomaga.
 
witam was mamusie ja mam takie same objawy tylko ja jestem juz ponad rok po porodzie i to wcale nie ma zamiaru przejsc tylko sie jeszcze nasila
czasmi nawet mam problem pozniej po z zalatwieniem sie :zawstydzona/y: :zawstydzona/y: :zawstydzona/y: :zawstydzona/y: :zawstydzona/y:
 
reklama
Dziewczyny nie straszcie prosze!!! ja jeszcze przde ale boje sie tego okresu po ;jak trzeba dojsc do siebie ..... a jak cos nie bedzie chcialo sie tak wygoic jak powinno czyli powstana blizny w srodku i beda bardzo bolesne i nie ugiete na rozciaganie bo to chyab to o czym piszecie??:baffled: juz mam skurcze na zapas..... :eek:
 
Do góry