reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Gdy do szpitala czas... czyli co pakujemy w walizy na wycieczkę porodową!:)

Purchawka

Mama Lolka :-)
Dołączył(a)
30 Lipiec 2009
Postów
5 213
Miasto
Wieś Anastazew ;)
Ha, już chyba czas założyć ten temat powolutku :) Liczę na Wasze opinie i dyskusję:))))
Moja lista wygląda tak:


Wyprawka do szpitala:
MAMA:
1)Koszule nocne do karmienia x2
2)Szlafrok
3)Dresy x2
4)Skarpetki x2
5)Staniki x2
6)Klapki pod prysznic i papucie na korytarz ;)
7)Majtki jednorazowe i siateczkowe wielorazowe (nie wiem które się lepiej sprawdzą, więc wole wziąć i jedne i drugie)
8)Majtki bawełniane na wyjście
9)Podkłady poporodowe i podkłady bella (po paczce)
10)Paczka podpasek (gdyby jednak strasznie nie leciało)
11)Gumki do włosów
12)Wkładki laktacyjne
13)Bepanthen na sutki bidne
14)Ręcznik papierowy
15)Papier toaletowy (taki extra delikatny)
16)Kubek
17)Herbatka na laktacje
18)Sztućce (ja tam wole mieć własne...)
19)Kosmetyki - Laktacyd (albo inny płyn do higieny int.), żel pod prysznic, szampon, chusteczki do higieny intymnej, szczoteczka i pasta do zębów
20)Ładowarka do telefonu
21)Aparat fotograficzny!
22)Kosmetyki do makijażu i telefon
23)Małego murzynka do pomocy przy noszeniu tego wszystkiego! :)
DZIDZIA
1)Pampersy 1 op
2)Chusteczki 1 op
3)Niedrapki, czapeczka i skarpetki
4)Podkłady na łóżko z ceratką
5)Pieluchy tetrowe 2x - na ulewanko
6)Ubranka na wyjście (na pobyt u mnie nie trzeba w szpitalu): Koszulka, kaftanik, body, pajacyk, skarpetki, rękawiczki i ciepła czapeczka + kombinezon) - coś z tego wybierzemy ;)
7)Krem ochronny na wyjście na mróz
Do porodu:
Woda z dziubkiem
Landrynki
Koszulka XXXXXXXL najlepiej rozpinana (gdzie tu taką znaleźć....)
Skarpety ciepłe :D
I rzeczy dla tatusia, jeśli ma być przy porodzie (ja mojego osobiście zbytnio bardzo tam nie chce, ale jak sie uprze to weźmiemy mu zapasową koszulkę i spodnie)

Ewentualnie
LAKTATOR (jak dla mnie jeszcze kwestia do zastanowienia, może jednak w razie potrzeby wystarczy , że mąż do kupi na "gwałt")

Czy o czymś zapomniałam dziewczyny ? Pomocy! :)
 
Ostatnia edycja:
reklama
Prosze zebys nie musiala szukac !!

dziewczyny ja znalazłam zniezła ściage w necie.z racji tego ze moj pierwszy porod byl przedwczesny ,wiec spakowana nie byłam :crazy:.
Mysle ze sciaga sie przyda !!!

dokumenty

  • dowód osobisty
  • aktualna książeczka ubezpieczeniowa i rum
  • karta przebiegu ciąży
  • skierowanie do szpitala (nie jest wymagane, ale dobrze mieć)
  • numer nip pracodawcy lub własny w przypadku prowadzenia działalności gospodarczej

wyniki badań

  • grupa krwi i czynnik rh (oryginał)
  • przy ujemnym rh (rh-) - badanie na obecność przeciwciał anty rh
  • zrobione po 32. Tygodniu hbs - badanie krwi na nosicielstwo antygenu wirusa żółtaczki zakaźnej
  • odczyn wr - badanie w kierunku kiły (robione dwukrotne: Na początku i pod koniec ciąży)
  • wynik usg zrobionego po 36. Tygodniu ciąży
  • ostatnia morfologia i badanie moczu
  • wynik badania na obecność hiv
na czas porodu

  • ubranie dla mamy (1 lub 2 długie koszulki bawełniane typu t-shirt, szlafrok, ew. Rozpinany sweter lub bluza, ciepłe skarpetki, kapcie)
  • wygodne ubranie dla taty (czasem wymagany jest zestaw jednorazowy: Fartuch, maska, ochraniacze na buty - wówczas sprzedawane są w szpitalu), kapcie
  • jednorazowe pieluchy w kształcie podpasek
  • jednorazowe chusteczki
  • opaska, spinki lub gumka do włosów
  • pielucha lub bawełniana chusteczka (do przecierania twarzy, do okładów)
  • woda kosmetyczna w aerozolu do odświeżania twarzy
  • termos z kostkami lodu (do okładów), wypełniony do 1/3 objętości
  • termofor z gorącą wodą (do okładów), owinięty w poszewkę
  • piłka "jeżyk" lub dwie piłki tenisowe włożone do skarpetki (do masażu okolicy lędźwiowej)
  • lanolinowa pomadka do ust (wysuszonych podczas długotrwałego oddychania)
  • ulubiona muzyka
  • coś do jedzenia i picia (szczególnie dla męża)
  • dla chętnych: Aparat fotograficzny
dla mamy po porodzie

  • koszula z rozcięciem, wygodna do karmienia
  • szlafrok i klapki pod prysznic
  • skarpetki
  • kapcie
  • 6 par majtek (w sprzedaży jednorazowe)
  • przybory toaletowe i kosmetyki
  • 2 ręczniki
  • 20 pieluch jednorazowych w kształcie podpasek
  • ręczniki papierowe, papier toaletowy
  • dziecięce kółko do pływania (do siadania w okresie gojenia się krocza)
  • poduszeczka "jasiek" - przyda się do karmienia
  • 2 staniki do karmienia i wkładki laktacyjne
  • woda mineralna niegazowana
  • telefon komórkowy i ładowarka
  • ulubiny poradnik dla młodych mam

rzeczy dla dziecka (na trzydniowy pobyt w szpitalu)


  • najmniejszy rozmiar jednorazowych pieluch lub pieluchy tetrowe
  • kilka pieluch tetrowych - na pewno przydadzą się np. Po kąpieli
  • 3 bawełniane koszulki
  • 2 bawełniane cienkie czapeczki i jedna cieplejsza
  • 3 pajacyki (śpiochy z rękawami i nogawkami - wygodniejsze są rozpinane w kroku) lub 3 kaftaniki i 3 pary śpiochów
  • skarpetki i rękawiczki (żeby dziecko nie drapało się po buzi)
  • kosmetyki (dowiedz się wcześniej w szpitalu, co będzie potrzebne)
  • ręcznik kąpielowy z kapturem
  • spirytus 70 %, jałowe gaziki do pielęgnacji pępka
  • kocyk lub śpiworek
na powrót do domu
  • ubranie dla mamy (pamiętaj, że twój brzuch nie od razu stanie się płaski)
  • odpowiednie do pogody ubranko dla dziecka
  • krem ochronny
  • fotelik samochodowy dla noworodka.


przygotowania najlepiej zacząć wraz z końcem 7. Miesiąca. Warto wówczas upewnić się, czego wymaga szpital. Jest jeszcze czas na zrobienie badań i przygotowanie niezbędnych zaświadczeń lub uzyskanie zgody na wykonanie obowiązkowych zabiegów (golenia i lewatywy - jeśli są konieczne) we własnym domu. Proponowana przez nas lista pomoże przygotować najpotrzebniejsze rzeczy bez zbędnego pośpiechu. łatwiej będzie znaleźć to, czego potrzebujesz, jeśli do jednej torby włożysz rzeczy na czas porodu, do drugiej - konieczne po porodzie, do trzeciej - rzeczy dla dziecka, a osobno - dokumenty i wyniki badań. Jeśli planujecie wspólny poród, pokaż swojemu mężowi, gdzie co jest. Unikniecie stresu i wielkiego bałaganu, gdy poprosisz go o wyjęcie czegoś z torby podczas porodu!

http://www.e-kubraczek.pl/all/pliki/wyprawka_dla_dziecka-www.e-kubraczek.pl.pdf

dziewczyny a chyba naprawde dobry spis rzeczy z objasnieniami dla mamy jest tutaj .ja sobie wydrukuje to :)
wiecie powoli zaczynam juz myslec nad wyprwka dla malenstwa.chyba zaczne kupywac powoli rzeczy.tak zebym przed porodem miala juz potrzebne rzeczy.a zreszta nie ma co sie oszukiwac to wydatek nie z tej ziemi :0 i lepiej rozlozyc na raty :)

z tego co udało mi się odszukac w necie i myslę, że w każdym przypadku trzeba zabrac następujące dokumenty:

* dowód osobisty
* książeczka ubezpieczeniowa i rum (w niektórych rejonach polski)
* karta ciąży
* numer nip pracodawcy i swój
* wyniki badań typu: Grupa krwi, przeciwciała anty rh(-) jeśli kobieta ma ujemną krew, hbs, wr, ostatnie usg, morfologia, mocz, badanie na hiv. W skrócie ostatnie badania zlecone przez naszego gina:tak:

Na jednej ze stron znalazlam jeszcze wpis, że trzeba miec odpis aktu małżeństwa... To prawda? Zastanawiam się po co?

Jeszcze coś z dokumentów?
 
Nic nowego tu nie dopiszę, ale powiem, ze korzystam z tej listy z kubraczka i jest bardzo pomocna :tak::tak::tak:POLECAM;-);-)
 
Ooo matko! ile do pakowania :szok::szok::szok::szok::szok:
jak jeździłam na wakacje na kilka tygodni to miałam gdzieś 1/3 tego co tyle.
Kurde to trzeba pakować w plecak ze stelażem hah i torbe na kółkach i jeszcze podręczną jak do samolotu :p masakra, trzeba sie zacząć pakować bo jakby tak skurcze złapały niedajboże wczesniej.. to mąż nie da rady-jeszcze nie wiem co to są np. wkładki laktacyjne hha. Wczoraj był na zakupach, ale mi nie kupił jarzyn bo..nie wiedział co to jest :eek: haha więc lepiej sie sama spakuje, przynajmniej nic mi nie braknie w szpitalu :-p
 
Rany u mnie 36tyg a ja nawet jeszcze nie myślałam żeby się spakować i twierdze, że nie ma co panikować...;))))))
 
reklama
hej ;-) Mi grozi poród przedwczesny, dostałam wczoraj listę od położnej (na szkole rodzenia). Część rzeczy zależy też od tego, czego oczekują w danym szpitalu. U nas na przykład nie można mieć majtek jednorazowych ani siateczkowych (ma się goić "na powietrzu" a majtki bawełniane zakładać tylko wtedy, kiedy trzeba wstać z łóżka). Położna napisała mi taką oto listę:

DLA DZIECKA:
3x koszulka bawełniana
3x kaftanik
3x śpioszki
2x czapeczka (bawełniana cienka po kąpieli i gruba na wyjście do domu)
możesz wziąć ręcznik kąpielowy (z kapturkiem)
skarpetki (minimalnie 1 para)
rożek
oliwka
kombinezon na wyjście
szczoteczka do włosów (ewentualnie)
3x pielucha tetrowa (do kąpieli i do ulewania oraz na wyjście ze szpitala - przykryj twarz dziecka w nosidełku albo całe dziecko, żeby nie miało kontaktu z ostrym zimowym powietrzem - na werandowanie przyjdzie czas)
rękawiczki niedrapki
pieluchy jednorazowe
chusteczki pielęgnacyjne (np. Pampers albo Nivea)

DLA MAMY:
dokumenty (karta ciąży, dowód osobisty, grupa krwi + Rh, książeczka RUM, książeczka ubezpieczeniowa z zakładu pracy, jeśli była hospitalizacja lub inne problemy w czasie ciąży - zabrać wypisy ze szpitala i wyniki badań)
ubrania (2-3 koszule nocne, koszulka krótka do porodu, majtki bawełniane, cienki szlafrok bo w szpitalu grzeją mocno, kapcie, możesz klapki pod prysznic)
inne (podpaski duże lub podkłady ginekologiczne najlepiej pieluszki newborn Bella bo są chłonne, wkładki laktacyjne, myjka do mycia, ręcznik lub dwa, kosmetyki, gumka do włosów - na salę porodową spiąć włosy, 4 saszetki Tantum Rosa, woda mineralna niegazowana, biszkopty lub herbatniki, ewentualnie własne sztućce i kubek, jeśli chcesz herbatę to tylko owocową lub ziołową NIE czarną).

Pozdrawiam :tak:
 
Do góry