reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Gdy dziecko nie chce mleczka

Może mi ktoś powiedzieć dlaczego moja córeczka usypia i po 5 minutach sie budzi i tak jest przez cały dzień prawie wcale nie śpi martwi mnie to bo taki niemowlaczek miesięczny powinien przesypiać większa cześć dnia i nocy czy to może być przyczyna tego ze jest głodna ale z drugiej strony jak ja przystawię do piersi to nie chce jeść albo je minutkę i to wszystko proszę o jakieś porady:((
 
reklama
No tak, inka nie pomogła, wyczuł od razu mleczko. Trudno, będziemy jeśc bułeczki na śniadanie, ziemniaczki w obiad, miedzie posłkami danonki czy inne deserki a na kolacje tez cos się wymyśli. Jestem już spokojniesza, widocznie mój synek potrzebuje dorosłego jedzenia.

Stokrotko, nie chcę cię straszyć, ale koniecznie idź do lekarza, znajomych dziecko malutko jadło i dostało silnej żółtaczki, Nawet jeśli uważasz, że Twój pokarm nie wystarcza, a butla nie pasuje dzidzi, to jednak przystawiaj dziecko do piersi jak najczęściej, chociaż troszkę popije i nie będzie ryzyka, ale karmić ja musisz lepiej dlatego koniecznie idz do lekarza.
Mój synek przez pierwszy miesiąc nie jadł bo miałam mało poarku, ciagle plakal a ja razem z nim, dalam butle i w końcu sie najadł. Może smoczek masz nieodpowiedni, popróbuj wszystkich możliwych jakie są na rynku, któryś musi być odpowiedni. No i nawet jak karmisz butlą to trzymają dziecko przy serduszku, będzie się czuło bezpiecznie. To takie moje drobne rady, powodzenia i dużo cierpliwości :)
 
Izusia dzięki za rady wolałabym jednak karmić piersią ale czuje ze nie mam wyboru córeczka jest strasznie niespokojna i nie śpi tyle ile spać powinna płacze na każdym kroku i nic tylko na rekach sie chce nosić a czasem i to nawet nie pomaga bo płacze.Pójdę za Twoją radą i zapytam lekarza co mam zrobić bo troszkę sie boje a nie chce tez żeby maluszek sie męczył jeszcze raz dziękuje i pozdrawiam:-)
 
Może mi ktoś powiedzieć dlaczego moja córeczka usypia i po 5 minutach sie budzi i tak jest przez cały dzień prawie wcale nie śpi martwi mnie to bo taki niemowlaczek miesięczny powinien przesypiać większa cześć dnia i nocy czy to może być przyczyna tego ze jest głodna ale z drugiej strony jak ja przystawię do piersi to nie chce jeść albo je minutkę i to wszystko proszę o jakieś porady:((
czytałamw jakiejś gazecie chyba w mam dziecko ze nic sie takiego nie dzieje poniewaz mala szpi krotko ale w ciagu dnia zbierze sie to do odpowiedniego dla niej czasu snu a to wlasnie rodzicom sie wydaje ze maluszki spia za malo moze to prawada nie wiem ale nie zaszkodzi jak sie skonsultujesz z pediatra pozdrawiam :)
 
albo malenstwo potrzebuje twojej bliskości niemowlaczki maja taka silna więź z mama ze traktują ciebie jak część siebie i dlatego przy piersi czuje sie bezpieczna pociągnie dla przyjemności 2 razu i fin a mój mały tez mało spal jako niemowlaczek i tak mu zostało tak przeciętnie po 15/20 minut i koniec myślę ze tragedia sie nie dzieje ale jak już wyżej napisałam strzeżonego pan bóg strzeże przejdź sie do pediatry :)
 
Moj Szymonko tez nie chcial pic mleka(nie dziwie sie bo ma okropny smak), tak wiec zmieszalam mu z kaszka smakowa, jak mialam wsypac 4lyzeczki mleka do butelki to wsypywalam 3lyzeczki mleka i jedna kaszki(ta kaszka tez miala w sobie mleko modyfikowane). I powoli powoli zaczal pic a teraz ta mieszanke pije bez problemu.
 
Czesc dziewczynki.Ja z odwrotnym problemem niz autorka watku.:tak:
Moj synek skonczyl 8 mcy i wlasciwie nie wiem ile mleczka powinien wypijac dziennie.Daje mu kasze zbozowa na melku rano(180ml wody +mleko modyfikowane+kaszka)potem wieczorem kolo20 taka sama procedura tylko inna kaszka i o 24 ostanie mleczko,tak jak powyzej,kaszka,woda,mleko.
Chciala bym obciac ten ostatni posilek,ale nie wiem czy wtedy maly nie dostanie za malo przyslugujacego mu "prawnie" mleka.Jak wy sobie radzicie??
 
Czesc dziewczynki.Ja z odwrotnym problemem niz autorka watku.:tak:
Moj synek skonczyl 8 mcy i wlasciwie nie wiem ile mleczka powinien wypijac dziennie.Daje mu kasze zbozowa na melku rano(180ml wody +mleko modyfikowane+kaszka)potem wieczorem kolo20 taka sama procedura tylko inna kaszka i o 24 ostanie mleczko,tak jak powyzej,kaszka,woda,mleko.
Chciala bym obciac ten ostatni posilek,ale nie wiem czy wtedy maly nie dostanie za malo przyslugujacego mu "prawnie" mleka.Jak wy sobie radzicie??
taki duży smyk nie powinien pić mleczka o 24! Dziecko w tym wieku nie odczuwa już głodu podczas snu i to tylko brzydkie przyzwyczajenie
może zamiast dawać to mleko w nocy, podaj je w południe?
moim zdaniem ma mleka dużo, dużo :tak:
 
sheeppy dzieki za odpowiedz :-) Synek nie upomina sie o mleczko w nocy.Daje mu dlatego ze wydaje mi sie ze 2 butle w ciagu dnia to malo.Nie mam jak zmiescic tej 3 butelki w ciagu dnia,bo Kurczak spi dlugo rano i dzien zaczynamy o 8.30 albo i pozniej.Kolo 10 dostaje owoce.Przed 11 idzie spac i czasem zejdzie mu do 13.30.Wtedy czas na zupke,kolo 17 znow idzie spac,a chce mu jeszcze dac ciastko,chleba albo jogurt.O 20 ma kolejne mleczko.Wiec sama widzisz ze nijak moge wcisnac to mleczko z 24 na wczesniejsza godzine.:dry: Myslisz ze dwie butelki wciagu dnia mu wystarcza?
 
reklama
KINDZIA100, mój w tym wieku też wypijał tylko 2 butle, i to niepełne nieraz, a rośnie jak się patrzy [aż za bardzo:sorry2:]
jak do tego jeszcze jogurcik nieraz dochodzi.. to na pewno nie jest mało mleka
w każdym razie takie dawanie mleczka w nocy to zły nawyk, i dla dziecka, i dla mamy, która długo potem nie będzie mieć spokoju na wieczór :-)
 
Do góry