reklama

Gdy dziecko nie je warzyw ?

Temat na forum 'Żywienie dzieci - porady' rozpoczęty przez ivo-na, 5 Wrzesień 2011.

1. ivo-na

ivo-na Początkująca w BB

moje dziecko w ogóle nie chce jeść warzyw, tylko mięso i mięso. Z owocami trochę lepiej bo zje banana i jabłko ;) boje się, że ma za mało witamin, czy podawać jej jakiś w płynie?

2. Agnieszka Kozioł-Kozakowska

Agnieszka Kozioł-Kozakowska Ekspert BB. Specjalista żywienia

W przypadku dzieci które jedzą małą ilość warzyw oraz nie piją soków owocowych 100%, wskazana jest suplementacja chociażby samą witaminą C. Jeśli synek pije soki w ilość ok 300ml dziennie + owoce które Pani podała suplementy nie powinny być podawane. Czy synek je zupy, są świetnym źródłem witamin.

3. reklama
  4. poziomeczka

poziomeczka Fanka BB :)

a ja mam pytanie do tych zup!
    No bo mowi sie, zeby gotowac warzywa na parze, bo gotowane w wodzie traca wszystkie witaminy....
    Wiec czy zupa ma witaminy jak wygotuje w niej warzywa??

5. Agnieszka Kozioł-Kozakowska

Agnieszka Kozioł-Kozakowska Ekspert BB. Specjalista żywienia

witam, w trakcie gotowania występują starty witamin, procentowo przedstawia się to następująco: B1 -30, B2 -10, PP- 10, C -50, A -10, β-karoten- 10, E- 10, jak widać największe straty dotyczą witaminy C, ale ta witamina w dużych ilościach znajduje się również w owocach. Ważne jest również, że w wywarze pozostają witaminy rozpuszczalne w tłuszczach.

6. don_kichot

don_kichot Fanka BB :)

Witam, mam pytanie, otoz niedawno wprowadzilismy do diety zupki i owoce. Synek chetnie zajada się owocami ale warzywa (zupki) bardzo czesto wypluwa i grymasi przy ich spozywaniu. Czy na tym etapie warzywa sa b.konieczne czy narazie mozemy sie wstrzymac z nimi? I jesli sa konieczne to jak moge go zmobilizowac do ich jedzenia ?

7. bajkowa

bajkowa Fanka BB :)

moja kolezanka zawsze dodawała zmiksowane warzywa do owocow np jakbło do marchewki trochę ugotowanego ziemniaka do banana i tak przemycała

Poleć forum