reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Gdy dziecko nie je warzyw ?

Dołączył(a)
30 Sierpień 2011
Postów
8
moje dziecko w ogóle nie chce jeść warzyw, tylko mięso i mięso. Z owocami trochę lepiej bo zje banana i jabłko ;) boje się, że ma za mało witamin, czy podawać jej jakiś w płynie?
 
reklama
W przypadku dzieci które jedzą małą ilość warzyw oraz nie piją soków owocowych 100%, wskazana jest suplementacja chociażby samą witaminą C. Jeśli synek pije soki w ilość ok 300ml dziennie + owoce które Pani podała suplementy nie powinny być podawane. Czy synek je zupy, są świetnym źródłem witamin.
 
a ja mam pytanie do tych zup!
No bo mowi sie, zeby gotowac warzywa na parze, bo gotowane w wodzie traca wszystkie witaminy....
Wiec czy zupa ma witaminy jak wygotuje w niej warzywa??
 
witam, w trakcie gotowania występują starty witamin, procentowo przedstawia się to następująco: B1 -30, B2 -10, PP- 10, C -50, A -10, β-karoten- 10, E- 10, jak widać największe straty dotyczą witaminy C, ale ta witamina w dużych ilościach znajduje się również w owocach. Ważne jest również, że w wywarze pozostają witaminy rozpuszczalne w tłuszczach.
 
Witam, mam pytanie, otoz niedawno wprowadzilismy do diety zupki i owoce. Synek chetnie zajada się owocami ale warzywa (zupki) bardzo czesto wypluwa i grymasi przy ich spozywaniu. Czy na tym etapie warzywa sa b.konieczne czy narazie mozemy sie wstrzymac z nimi? I jesli sa konieczne to jak moge go zmobilizowac do ich jedzenia ?
 
moja kolezanka zawsze dodawała zmiksowane warzywa do owocow np jakbło do marchewki trochę ugotowanego ziemniaka do banana i tak przemycała
 
reklama
moje dziecko w ogóle nie chce jeść warzyw, tylko mięso i mięso. Z owocami trochę lepiej bo zje banana i jabłko ;) boje się, że ma za mało witamin, czy podawać jej jakiś w płynie?

Warzywa z reguły nie smakują dzieciom, zwłaszcza tym starszym, które zaczynają grymasić. Warzywa można podawać w formie zup (mogą być też zupy krem). W zależności od tego jakie potrawy podawałaś dziecku do tej pory, możesz doprawić zupę ulubionymi przyprawami. To samo dotyczy gotowanych warzyw, nie trzeba podawać ich „suchych”, można podsypać odrobiną przypraw. Ostatnio spotkałam się na przykład z mieszaniem ugotowanych brokułów z ziemniakami.
 
Do góry