reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Gdy niemowlak nie chce jeść

hej, to ja widzę że u was nie ciekawi.
Różyczka ja Ci szczerze współczuje, masakrę masz. Chodzisz do pracy? czy z Karolkiem siedzisz?
Ewka a kiedy zaczęłaś dawać Małemu całe owoce do gryzienia.
Moja Malwa ma 2 dolne jedynki i dziś dałam jej banana na miazgę rozdrobnionego a później taki cały żeby troszkę pomlaskała i ugryzła za duży kawałek i akcje reanimacja!!! głowa w dół i w plecki i wyleciało.
a no i jadła żółtko i nic jej nie jest na szczęście. pleśniawki wyleczone Aphtinem i boraxem homeopatyczne pomogło!!:-)
a z jedzeniem nie ma problemu
a no i zaczyna chodzić:-):-)
 
reklama
Różyczka oby wszystko było w porządku. Może to jednak ta bakteria. Wyleczycie to będzie dobrze :tak:
A mojemu dziś się odwidziało danie ze słoiczka :zawstydzona/y: ale to może przez to, że nie był chyba bardzo głodny...
Ja ostatnio dałam kawałek banana Wiktorowi i nie miał problemów z pogryzieniem i połknięciem :-D
 
Aga no widzisz nieciekawie. Ale dałam ostatnio Karolkowi do posmakowania chlebka z..masełkiem, oczywiście takie drobniusienkie kawałeczki, pomlaskał sobie troszkę i przelykał:-), tak samo tez z banankiem jak Ty, ale oczywiście ten banan nabieralam na łyżeczkę, też drobniusieńkie kawaleczki i było ok. Aha dalam tez do rączki kawałeczek chrupka kukurydzianego, ale cała byłam w pogotowiu żeby się gdzies nie zatkal tym, ale tak mlaskal sobie trzymając w rączce, że chrupek sie kompletnie rozpłynąl :-).
Powoli, powoli daję malutko glutenu do spróbowania, chce zobaczyć reakcję..:tak:
KlaudusiaNK- tez mam taką nadzieję, ze w końcu się to wreszcie unormuje..
A ja kobietki od poniedzialku wracam do pracy, przygotowana jak do boju haha. Teściowa chodzi na nauki codziennie, zajmuje się Karolkiem pod moim okiem i okiem męża-bo akurat też ma urlop- i nawet mi to pasuje bo mogę spokojnie przygotowac sie do powrotu do pracy po dłuuuugiej przerwie:)))
 
Ostatnia edycja:
Dziewczyny hej!
Jestem tak wkurzona, że mnie chyba rozsadzi:wściekła/y:. Odebrałam dziś wyniki posiewu moczu od Karolka..no i wyszła baketria. Tzn jeszcze tego nie kosnultowałam z lekarzem, ale w niedzielę jedziemy na oddział do niego jeszcze usg zrobic brzuszka, bo szukamy ciagle przyczyny tego niejedzenia. Według netu porównalam sobie wyniki i wychodzi na to , że jest bakteriuria : 10 do 6 km./ml, a norma jest dużo niższa dla takiego dziecka. Objawy zakażenia dróg moczowych to m.in. brak łaknienia, nieprawidlowe stolce, goraczka, biegunki , kolki, itd -takie są objawy u niemowlat, oczywiście nie musza takie objawy świadczyć o zakażeniu dróg moczowych , ale lekarz aby wykluczyć takie zakażenie z mety daje skierowanie na badanie moczu i posiew! Now łaśnie Karolek ma skończone 6 m-cy, a mial raz zrobione ogólne badanie moczu jak się urodził:wściekła/y:. Gdybym to wiedziala wcześniej sama prywatnie bym zrobiła mu to cholerne badanie, ale przepraszam do czego jest ta nasza pani pediatra- jedna i druga zresztą, nawet trzecia i to znajoma moja:szok:, masakra. nikt nie wpadł na to, aby zrobić mu posiew moczu przy takich objawach? No i wymiotywal mi wtedy tez przecież to tez jeden z objawów. Nie no szkoda słów! Poszłam prywatnie w tym tygodniu i lekarz nam dał skierowanie no i proszę. Oby to wreszcie cos dało i Karolek zaczął normalnie jeść bo zwariujemy!:crazy:
 
Witam, jestem szczęśliwa Mamcią Lenki, która obecnie ma 4 miesiące i 3 dni. Od dwóch tygodni jest problem z mlekiem- Lenka w ogóle nie chce jeśc mleka-są wyjątki tylko podczas snu wypija. Ale na dobę to jest około 500mł- czyli bardzo mało. Podawałam jej Bebilon 1- teraz zmieniłam jej na Nan Active-lecz wyczytałam na forum, że to jest mleko, które w Chinach było przyczyna zatruć. Moja Lenka po tym mleku robi zielone gęste kupki- przy Bebilonie były piękne twarożkowe żółte. Już nie wiem co mam robić. Zaczynam wprowadzać zupki jarzynowe-ale to terz jest jak walka z wiatrakami. Pomóżcie Kobitki
 
Witam, jestem szczęśliwa Mamcią Lenki, która obecnie ma 4 miesiące i 3 dni. Od dwóch tygodni jest problem z mlekiem- Lenka w ogóle nie chce jeśc mleka-są wyjątki tylko podczas snu wypija. Ale na dobę to jest około 500mł- czyli bardzo mało. Podawałam jej Bebilon 1- teraz zmieniłam jej na Nan Active-lecz wyczytałam na forum, że to jest mleko, które w Chinach było przyczyna zatruć. Moja Lenka po tym mleku robi zielone gęste kupki- przy Bebilonie były piękne twarożkowe żółte. Już nie wiem co mam robić. Zaczynam wprowadzać zupki jarzynowe-ale to terz jest jak walka z wiatrakami. Pomóżcie Kobitki
Czesc Kasia! A powiedz mi czy Twoja mała chętniej pije Nan od bebilonu? Bo jesli nie to dlaczego dajesz jej NAN? Ja bym zostawiła Bebilon jesli kupy ma lepsze po nim. U nas jest o tyle kijowo, ze mały niezaleznie jakie mleko pije to i tak pije na spaniu, bo wcale nie chce jeśc..( jest ciągle na bebilonie pepti:crazy:)..Mówią, mi lekarze ,że dziecko w 8 m-cu życia odrzuca mleczko na jakiś czas..u nas to chyba nastąpiło drastycznie szybciej bo już w2-3 m-cu..:szok::no::wściekła/y: Aha a co do Nan to słyszalam, ze tam jest duża zawartośc żelaza, być może dlatego takie kupy ma Twoja mała.. My od 2 m-cy mamy już rozszerzoną dietę, ale tez czasami pojawiają się zielone kupy, tylko nie rozumiem dlaczego bo je ciagle to samo jedzenie po którym miał ładne żółte kupki...Dostaje różne leki może to ma cos z tym wspólnego..
Moim zdaniem jesteś o tyle w dobrej sytuacji że juz możesz rozszerzać dietę dziecku bo jest w odpowiednim wieku i jak nie wypije mleczka tyle ile trzeba mozesz uzupełnić dietę czymś innym. A dawałaś kaszki już lub kleik? Dodawaj do mleczka kaszkę np marchewkową "zdrowy brzuszek" lub kleiku, zawsze wtedy masz wzbogaconą dietę już o to czego nie wypije tyle. W kaszkach jest dużo roznych wartości odżywczych (ale oczywiście kaszki dla niemowląt po 4 -ym m-cu..):), poza tym jabłuszka i banany np. jakies jarzynki np marchewka, ziemniaczek. Oby problem wam szybko minął, bo u nas to trwa dobrych pare m-cy i poprawa jest zazwyczaj, ale na bardzo krótko..
 
Ostatnia edycja:
różyczka75- Jak była na Bebilonie to odmawiała picia, dlatego przeszłam na Nana ale nie jestem z niego zadowolona. Dzisiaj o dziwo, moja Lenka wypiła całe 150ml-bebilon zielony. Może to było przejściowe-ale i tak mam zamiar podawać mleko przez sen-wtedy mam pewnośc,że wypije. Dostała już zupke jarzynowa, co 3 dni próbujemy nowych dań.A kaszki jeszcze nie, ale jutro kupie i zobaczymy.
 
Kasia u nas problem z piciem dokładnie zaczał sie od podawania bebilonu comfort. Dlatego ja caly czas myslę, że coś z tymi bebilonami jest nie tak..dużo mam skarzyło się, ze po podawaniu bebilonu dzieci przestawały pic mleczko.Maly wypijał nam coraz mniej mleczka, potem były momenty, że wcale nie chciał tylko na spaniu. Teraz się tak nauczył, że od paru m-cy musimy mu podawac mleko tylko na spaniu, bo normalnie to nie chce nawet smoka z butli chwycić..Jak był ostatnio na antybiotykach przez dwa lub 3 dni pił mleko normalnie:szok:, nie spiac co było dla nas duzym zaskoczeniem. Wypił nam wtedy tylko 100-130 ml, ale tak się z mężem cieszylismy jak małe dzieci. Dlatego u nas jest podejrzenie, ze mały ma bakterie w moczu bo podczas kuracji antybiotykowej była taka nagła odmiana..Jutro jedziemy na usg brzuszka..a posiew musimy powtórzyć:tak:
 
reklama
ja o tych kupach.... u mnie Malwina robi różnego koloru w zależności od tego jaką herbatkę wypije. czasami po melisie i lipie jest zielona taka jasno-brudna... po owocowej znowu inna, ale najważniejsze że konsystencja jest codziennie taka sama.
mała codziennie dostaje herbatkę z kopru włoskiego.
Najważniejsze że robi kupę, nie sprawia jej to problemu i nie ma w niej nic co mnie niepokoi.

Różyczka daj znać jak po usg będziesz tzn Karolek jak będzie. i trzymam kciuki żeby wszystko było dobrze.:-)
 
Do góry