reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Gdy niemowlak nie chce jeść

Różyczka75

z ogrodu...
Dołączył(a)
10 Grudzień 2008
Postów
525
Miasto
inąd...
Czy ma ktoś tez podobny problem? Mój synek ma 2,5 m-ca i prawie wcale nie chce pić mleka. Oczywiście są dni ze wypija mi w miarę duzo, ale często i przewaznie jest tak , że gdybym mu nie przystawiła butelki do buzi pewnie by się o jedzenie nie upomniał.Trace juz powoli siły. Każde karmienie to dla mnie i dla męża stres, bo ciagle się boję , że nie wypije mleka do końca albo w ogole odrzuci smoczek z butelką. Powiedzcie mi ile wypijało wam dziecko w ciagu dnia i w nocy. U mnie to wyglada tak, że teraz robi sobie przerwy wielkie a mleka i tak wiecej nie wypija. Tzn np co 4 godziny wczoraj wypijał w granicach 100-140 ml. Dziś pije na raty (bo mu wkładam smoka i troche pociagnie), np wypije ze 140-tu tylko 50 ml więc za godzine daję mu resztę albo robie nowe mleko z nową miarką 140 i wtedy zdarzy się ze wypije 100 ml. Wydaje mi się że synek bardziej był ochoczy do picia na Humanie, a teraz na bebilonie Pepti tak sie rozregulował z piciem, że szok. Boję się że nie urośnie chcoiaż jego waga podobno nie jest za niska. Na poczatku tego m-ca wazyl 5330 więc nie wiem może z 5500 juz bedzie mieć. Poza tym pije bardzo malo herbatek i wody ,już się zalamuję powoli. W ciągu dnia nic nie robię tylko chodze z butelka i go dokarmiam na spaniu (wtedy jest szansa że wypije calość) a tak to tragedia. Ma ktos tez podobny problem?
 
reklama
Dziecko mojej siostry też nie chciąło pić mleka. Kupiła w aptece glukoze i dodawała odrobine do mleka. Oszukiwał troche mała ale działało i efekt był najważniejszy
 
Kurcze dib dzięki za podpowiedź, może faktycznie to zadziała??? Tak sie sklada ze glukozę mam, a juz kombinowałam nad mieszaniem mleka z innym. Sprobuję! Dzięki:tak:
 
Wypił:-). Zrobiłam próbę: akurat tak sie składa ,że mam jeszcze Humane w domu i zrobiłam 30 ml Humany by posmakowac jak jest słodka, i zrobilam 120 ml Bebilonu do ktorego dodalam łyżeczkę glukozy. W słodkości sa idealnie takie same. Połozna mi podała kiedys proporcję glukozy do wody: na 100ml/ły żeczka glukozy. Z tym, że mleko on ma pić cały czas a wodą z glukoza dziecko się tylko dopaja. Nie wiem czy mogę dodawac ja w takiej ilości do mleka. Bebilon pepti jest pozbawiony glukozy z jakichs pewnie powodów..hmm. W innym mleku glukoza jest ,ale nie wiem w jakich proporcjach. Tak jak mówiłam jesli chodzi o smak , słodycz jest taka sama, więc sprobuję tej glukozy dodawać. W zasadzioe nawet nie wiem po co moje dziecko jest na Bebilonie Pepti. Nie stwierdzono jednoznacznie ze ma skaze białkową, a dermatolog u ktorej bylam stwierdziła ze wysypka ktora miał to było łojotokowe zapalenie skóry...Może jeszcze zmienię mleko dla niego,na smaczniejsze,ale jeszcze nie teraz-bo maly nie ma już kolek i robi fajne rzadkie kupki, szkoda by go było:-)
 
Moja mala ma teraz 3 miesiace, i zjada 150 ml co cztery godziny (srednio, czasem wytrzyma piec godzin a czasem tylko trzy i pol)... W wieku trzech miesiecy w ogole sie w nocy na jedzenie nie budzi, a jak ja sama obudzilam to wymiotowala (bo nie chciala)... Wydaje mi sie, ze twojemu synkowi samo sie unormuje... Jak bedzie bardzo glodny to bedzie jadl... Dopoki przybiera na wadze, to chyba wszystko jest w porzadku... Ja to bym chyba odczekala (ale nie dluzej niz 6 godzin) i zobaczyla, czy cos sie zmieni. Ale jesli nie bedzie zmian, wybierz sie do lekarza i powiedz jaki problem :tak:Ale niektore dzieci chyba tak maja... Moja mala to byla tak zachlanna, ze jadla ile bylo w butelce, jak sie skonczylo to plakala, a potem wymiotowala, bo bylo za duzo... Lekarz mi powiedzial, ze "przekarmiac" tez nie mozna, i kazal mi dawac "tylko" 90 ml co 3 godziny i stopniowo zwiekszac ilosc... Ja bym sie jeszcze nie martwila, chyba, ze zacznie tracic na wadze, ale jak masz obawy, wybierz sie do lekarza... Pozdrawiam ;-)
 
Joklis no Twoja córcia zjada chyba zgodnie znormą nawet z tego co wiem:tak:, mam nadzieje że i mój wkrotce "połknie 150:-D. Moja kumpela tez ma coreczkę ktora by jadla i jadla a potem wymiotuje, też inny problem i ona nazjwyczajniej w świecie ogranicza jej jedzenie-tego to bym się juz tez bała bo skąd mam wiedzieć kiedy zwiekszyc jej dawkę jedzonka..i tak źle i tak niedobrze. Jak zrobię morfologie krwi u synka przed szczepieniem, skonsultuję się znow z naszym pediatrą, zobaczymy co powie:-)
 
zwiekszalam dawki "na wyczucie"... Jak dalam wiecej i mala nie zwymiotowala, to bylo ok, jak zwrocila to wracalam do zmniejszonej dawki... Koncem koncow, zrob to co uwazasz za sluszne... Jak ci serce podpowiada, ze cos nie tak, moze pediatra pomoze... :tak::-)
 
Moja Bebilonu nie chciała pic tez bylo podejrzenie skazy białk ale to jednak łojot. zap. skory i teraz pije nan active. A i tak wasze dzieci duzo pija bo moja niekiedy z przerwami na 5-6 godz ledwo 120ml wypije niekiedy 80-90ml.
Teraz jej wprowadziłam kleik bo chce ja podtuczyc, ma 4 mies i tydzien a wazy 5800g taki chudzielec;-)
 
Kasiu to mnie troszke pocieszylas bo juz myślalam że sama sie borykam z takim problemem. Ten moj to taki niejadek sie zrobil..ale czekam az skonczy 4 m-ce a wtedy dam mu marcheweczke, albo przecier z jabluszek..juz zakupilam zestaw warzywek (w słoiczkach)..podobno dobrze najpierw dziecku dac jarzynki a potem uczyc owoce jesc bo w odwrotnej kolejnosci dziecko moze nie polubiec jarzyn:-)
 
reklama
rózyczka ale dlaczego masz podawac bebilon pepti? :sorry2:

ponoc ten bebilon ma inny smak- jest bardziej gorzki i moze dzieku nie podchodzic. Ale skoro on nie ma glukozy specjalnie to pewnie wlasnie po to aby jej dziecku nie podwac :-p

ciezko mi oceniac bo malo sie znam na mlekach modyfikowanych.... swojemu synowi podaje czasem humane i pije bez problemu
 
Do góry