reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Gdy umowa na czas określony kończy się po terminie porodu

Dołączył(a)
9 Listopad 2011
Postów
8
Dzień dobry,
chciałabym się dowiedzieć jak wygląda sytuacja gdy umowa na czas określony kończy się po terminie porodu.
Od roku jestem zatrudniona w firmie na taką umowę, która kończy się 30 paźdź 2012. Termin porodu przypada mi na połowę lipca. Zakładam, że będzie przysługiwał mi urlop macierzyński ale jeśli firma nie przedłuży ze mną umowy to urlop wychowawczy już nie, zgadza się?
Z góry dziękuję za odpowiedź.
 
reklama
chciałabym się dowiedzieć jak wygląda sytuacja gdy umowa na czas określony kończy się po terminie porodu.
Od roku jestem zatrudniona w firmie na taką umowę, która kończy się 30 paźdź 2012. Termin porodu przypada mi na połowę lipca. Zakładam, że będzie przysługiwał mi urlop macierzyński
Urlop macierzyński będzie Pani przysługiwał do dnia wygaśnięcia umowy, potem (do momentu gdyby urlop trwał, gdyby umowa nie wygasła) ZUS będzie Pani wypłacał zasiłek, ale będzie Pani już bezrobotna.

ale jeśli firma nie przedłuży ze mną umowy to urlop wychowawczy już nie, zgadza się?
Urlop wychowawczy przysługuje pracownikom. W przypadku gdy umowa nie będzie przedłużona, Pani nie będzie miała statusu pracownika zatem urlop nie przysługuje.
 
Do góry