reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

gdy w ciąży kończy mi się umowa

Mistres

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
16 Lipiec 2010
Postów
56
Witam
Jestem w 18 tygodniu ciąży do 20.10.2010 mam umore o prace na czas określony na 1 etat
Dzwoniac do fimry i pytajac sie jak to dalej bedzie z umowa kierowniczka powiedziala mi ze przedluzy do dnia porodu co bedzie potem juz nie powiedziala wydaje mi sie ze dalej nie przedluzy, pracowalam w tej firmie 3 i pol roku wyroznienia nagrody dyplomy ale to chyba juz nie jest istotne
Chcialam sie dowiedziec jak to dalej wyglada po porodzie czy macierzyski mi przysluguje ? a co z wychowawczym ? jakie dokumenty szykowac gdzie sie udac czy cos
Prosze o pomoc w tej sprawie
 
reklama
Jestem w 18 tygodniu ciąży do 20.10.2010 mam umore o prace na czas określony na 1 etat
Dzwoniac do fimry i pytajac sie jak to dalej bedzie z umowa kierowniczka powiedziala mi ze przedluzy do dnia porodu co bedzie potem juz nie powiedziala wydaje mi sie ze dalej nie przedluzy, pracowalam w tej firmie 3 i pol roku wyroznienia nagrody dyplomy ale to chyba juz nie jest istotne
Nikt nie musi Pani przedłużać umowy. Umowa ulega przedłużeniu z mocy prawa. Nie ma koniecznosci podpisywania czegokolwiek. Pani musi jedynie złożyć pracodawcy zaświadczenie o ciąży i stopniu jej zaawansowania.

Chcialam sie dowiedziec jak to dalej wyglada po porodzie czy macierzyski mi przysluguje ?
Do dnia porodu jest Pani pracownikiem. W dniu porodu zatrudnienie wygasa. Urlop macierzyński nie przysługuje. przysługuje zasiłek macierzyński. Prosze przejrzeć poprzednie wątki na ten temat - tam wszystko dokładnie opisałam.


a co z wychowawczym ?
Urlop wychowawczy to uprawnienie pracownicze, a zatem przysługuje pracownikom. Pani nie bedzie zatrudniona, więc nie będzie PAni miała prawa do urlopu wychowawczego.
 
Do góry