reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

gdzie marcowe mamy i ich dzieciaczki??????

Gratuluję siedzenia. Mój Jero siedzi, ale z podparciem, samodzielnie jeszcze nie potrafi, po chwili przewraca się na bok. Na razie nie próbuje jeszcze sam podciągać się do siedzenia (jakiś leniwy ostatnio się zrobił). Ząbek w buzi błyszczy dopiero jeden, czekamy na następny. Zjada wszystko, co mu się podsunie do buzi, ale warzywka mniej chętnie niż owoce, jogurty czy serki (trzy małe Danonki na śniadanko to teraz norma).
Uwielbia spacery, pod warunkiem, że nie wejdziemy do żadnego sklepu, bo od razu zaczyna plakać. Ostatnio odkrył naszego psa i koty. Uwielbia się im przyglądać, czasem się z nich trochę pośmieje. Śpi już tylko raz dziennie, po południu 1,5 - 2,5 godziny.
 
reklama
EWCIK100 pisze:
Zjada wszystko, co mu się podsunie do buzi, ale warzywka mniej chętnie niż owoce, jogurty czy serki (trzy małe Danonki na śniadanko to teraz norma).
   

Ewcik100 jogurty?? to można ?????
Pytam bo słyszałam że niewolno produktów mlecznych do roku dawać a nawet dłużej!!!

Mój mały już siedzi a nawet podciąga sie sam za szczebelki i staje , troszkę nieudolnie mu to wychodzi ale czasem się udaje!!
Co do jedzenia to my jemy zupki warzywne Gerbera, Bobowity,dynie-zupke- kaszki mleczne , jabuszkowe, jemy deserki ostatnio Hippa jabłko banan brzoskwinka,
pijemy soczki jabuszkowo marchewkowe i inne (prawie wszystkie od 5 miesiąca już spróbowaliśmy)
 
odpowiadam Gwarekk: nasz pediatra powiedział, że po skończeniu 7 miesięcy można już wprowadzać przetwory mleczne typu jogurt czy twarożek. Oczywiście, jeśli dziecko nie ma alergii, no i obserwować reakcję. Serki i jogurty są bezpieczniejsze niż mleko, które czasem uczula. Z normalnym mlekiem lepiej zaczekać do roku lub dłużej.
No i mały uwielbia, szczególnie jogurt naturalny.
 
Ewcik100 ;dziękuje za odpowiedź ; uhh to bardzo dobrze ze można powoli wprowadzac takie jedzonko!!
Mam do Ciebie jeszcze jedno pytanko kiedy wprowadziłaś jaieś inne jedzonko , i czy karmisz piersia czy mieszankami!!
Pytam bo ja karmie małego piersią no i teraz powolo w dzień przechodzimy na mieszanke a jedzonko wprowadziliśmy po 5 miesiacu!!Ponoć ma to spore znaczenie przy podawaniu maluchom nowego jedzonka
 
Ja karmię piersią cały czas, chociaż od kiedy mały zaczął dostawać nowe pokarmy (5 miesiąc), na cyca w dzień ma ochotę rzadziej. Ssie raczej aby sobie popić po jedzeniu niż żeby się najeść. Nie podaję mu sztucznego mleka, bo chcę karmić do 1 roku. Jedyny wyjątek to kaszka robiona z mieszanką, bo nie potrafię odciągnąć pokarmu.
Nowe dania wprowadzam zgodnie z tym, co producenci podają na opakowaniu (daję gotowe odżywki, sama nie gotuję). Właściwie próbowaliśmy już wszystkiego, co jest w sklepach.
Mamy taki rozkład posiłków: do 9 tylko pierś, o 9 na śniadanko jogurt lub Danonki, po spacerku o 12 jemy obiadek (co drugi dzień dodaję do zupki pół rozgniecionego żółtka ugotowanego na twardo), potem Jero idzie spać, o 15 jemy deserek i na koniec dnia o 18 kaszka. Mały idzie spać o 19 i w nocy już nie je. Pomiędzy posiłkami dostaje cyca. Czasem popije trochę soczku, ale niewiele.
 
Nasz rozkład dnia wygląda mniejwięcej tak
do 8-9.00 rano tylko pierś
ok 9>00 dostaje kaszke 
potem o 12.00 mleko
o 14.30 zupke
o 16:30-17.00deserek i
o 18 cyc ,
w nocy budzi się jeszcze na jedzenie ale nie je dużo tylko troche popije i usypia dale!!
W międzyczasie popija w dzień soczek taką małą buteleczke na cały dzień!
 
Oj, rosną te nasze dzieci!!!
Jak sobie przypomnę to wiszenie małego na cycu przez pierwsze tygodnie. Czasami myślałam, że to juz zawsze tak będzie (szczególnie przy pierwszym synku), że juz nigdy nie wyrwę się spokojnie na zakupy czy do fryzjera. A tu minęło kilka miesięcy i nasze dzieci mają już swój rozkład dnia, stają się przewidywalne, siedzą i "gadają" jak nakręcone! :)
Trochę szkoda mi tych pierwszych miesięcy, czas tak szybko mija.
 
oj to prawda
czas za szybko mija
ja właśnie przeglądałam zdjęcia małego z porodówki jeszcze i te następne
aż mi się łza w oku zakręciła...
a tu już chłopak mój chodzić chce, gada ....
coraz bardziej samodzielny...
 
witam jak juz wcześniej pisałam  mój bartus jest cudownym dzieciątkiem,ząbaki Ida mu w bardzo szybkim tempie ma ich juz 5 i zapewne szybko sie popsuja tak słyszałam,a co do podnoszenia sie no to tez jest szybki łapie za szczebelki i podnosi sie ale jeśli chodzi o samo siedzenie to jest z tym jeszcze maleńki klopot zjada wszystko szkoda ze niemogę sie nim pochwalic bo nadal niewiem jak dodać zdjęcie takie duże no może sie w końcu nauczę wiem ze prosilam o rade ale naprawdę niemogę a raczej nieumie tego zrobić pozdrawiam  wszystkie mamusie i ich misiaczki :)
 
reklama
Gosiaczku, to wklejanie zdjęc to rzeczywiście jakaś czarna magia. Ja zatrudniłam do tego mojego męża. Sama nigdy bym sobie z tym nie poradziła, pomimo szczegółowych instrukcji. ;)
 
Do góry