reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Gdzie na opolszyźnie warto rodzić a gdzie nie - wasze opinie na temat porodówek

Mal ja też chciałam rodzić w Strzelcach, ale wyszło jak wyszło i rodziłam w Opolu. Moją ciąże prowadził ordynator strzelecki i masz rację, sporo kobiet z innych powiatów do niego jeździ.LUksusów w Strzelcach nie ma, ale opieka jest świetna.
NIe wiem jak teraz, ale "za moich czasów" w Strzelcach nie było ZZO.
 
reklama
U nas opieka też ponoć dobra, położne super, większość lekarzy w porządku - poza ordynatorem. Osobne sale porodowe, wszystko wyremontowane. No nic, jeszcze mam kilka miesięcy na rozmyślanie :-)
 
Dziewczyny, a czy któraś z Was przeszła cesarskie cięcie? Chodzi mi o to, jak ten zabieg i opieka po nim wygląda w szpitalu w Opolu czy w Strzelcach Op. Bardzo zależy mi na opiniach :)
 
Maggic_m ;-) ja miałam 2 cesarki w Opolu ;-)

wygląda to tak: dzień wcześniej robią EKG, badają krew... wieczorkiem jesz kolacyjkę, potem robią Ci lewatywę i masz głodówkę do samego rana...do którejś godziny możesz pić wodę...
dadzą Ci jakiś płyn antybakteryjny do umycia brzucha - wieczorkiem i rano przed cc...potem przyjdzie położna, zabierze Cię na blok, położysz się na łóżku (ja miałam za krótkie choć mam tylko 164cm :-D), wygoli i założy Ci cewnik... potem pojedziesz na sale operacyjną, anestezjolog z Tobą pogada, usiądziesz na brzegu wyrka, wygniesz kręgosłupik i zalożą Ci wenflonik, przez który poleci znieczulenie ;-) położysz się, postawią Ci pod nosem parawan żebyś nie podglądała... ale jak jesteś twardzielką to zdradzę Ci, że w lampie nad stołem operacyjnym wszystko widać ;-) chwilka moment i słyszysz krzyk ;-) bąbla zabierają do kącika noworodka, ważą, mierzą, pokażą :-) w tym czasie jesteś cerowana ładnym ściegiem ;-) dzidzia w asyście taty jedzie na III pietro na noworodki a Ty na I piętro na salę wybudzeń :tak: leżysz tam sobie i sprawdzają jak się czujesz...pytanie czy Cię boli doprowadza do szału ale moja rada: jak zaczyna boleć to nie graj twardzielki tylko mów i proś o znieczulenie!!!!
potem jak z serduchem Twoim OK i nic się nie dzieje jedziesz na III piętro do sali koło dyżurki ;-) położne masz na zawołanie... po ok. 6-7 godzinach...wstajesz ;-) helikopter w głowie ;-) ale trza się umyć - położne pomagają, przywiozą dzidzie i pierwsze karmienie ;-)
pierwsza noc po cc to ostatnia noc w samotności ;-) następnego dnia przeprowadzają Cię na inną sale i dostajesz dzidzie ;-) na stałe - ale jak nie czujesz sie na siłach to możesz poprosić o zabranie dziecka na noworodki ;-)
nie pamiętam kiedy dokładnie wyciągają cewnik - chyba wieczorem w dzien cc... drugi dzień wyciągają sączek - mało przyjemne ale da się przeżyć ;-)
szwy wyciągają chyba po 5 dniach.... albo jakoś tak - tego nie pamiętam ;-)

jak masz jakieś konkretne pytania to wal ;-)

ja szpital w Opolu polecałam i polecać będę ;-)
 
rubi dziękuję Ci za tak wyczerpujący opis :) tego mi brakowało :)
Powiedz mi po co ten sączek? Cewnik zakładany jest w znieczuleniu? Bo słyszałam, że boli...
Jak wygląda połóg po cesarce? Spotkałam się z wieloma różnymi opiniami - jedne panie piszą, że jest taki sam lub nawet intensywniejszy niż po porodzie naturalnym, a inne z kolei, że jest lepiej, że krwawienie nie jest takie duże. Natknęłam się także na opis, iż lekarze w czasie cesarki "czyszczą" macicę i to stąd to mniejsze krwawienie po porodzie.
Jakie higieniczne rzeczy miałaś dla siebie na ten czas pobytu w szpitalu? Co jest najwygodniejsze?
 
Madzialena dzięki, choć Opola nawet nie biorę pod uwagę, bo daleko. Jednak będę rodzić w Koźlu, bo to ode mnie z domu 5 min samochodem. Bez znieczulenia - no trudno, nie ja pierwsza, nie ostatnia ;-)

Maggic znajoma w styczniu miała CC w Strzelach, bardzo sobie chwaliła poza kilkoma szczegółami, które raczej dotyczyły wywoływania porodu SN. Samo cc, opiekę po i ogólnie pobyt w szpitalu wspomina dobrze.
 
Ja mialam cesarkę w Brzegu, byla zaplanowana ale zaczelam rodzic wczesniej (2dni) wiec jak przyjechalam z rozwarciem do szpitala to od razu zaczely się przygotowania do cc.
U mnie to było tak,ze po goleniu, cewnikowaniu ktore bylo okropnie nieprzyjemne, zrobili cięcie, pokazali mlodą i zabrali ją. mnie zszyli, zawiezli na salę i przez 12h lezalam.potem mnie pielegniarka stawiala na nogi, przez 3doby lezalam sama na sali, bez dziecka, przynosili mi ją tylko na karmienie, kiedy dziecko moglo wyjść do domu to i ja wyszłam, zatem nawet nie pokazali mi jak pielegnowac dziecko.
po CC dwa tyg dochodziłam do siebie, ale rana się ładnie goiła, bardzo pomogl mi mąż ktory był z nami przez 2 tyg w domu.
Krwawilam 5tygodni ale dosyc słabo. Teraz tylko zmagam się z okropną oponą na brzuchu ;/;/

Mal mam kolezankę z koźla która rodzila prawie 3 lata temu tam. :)
 
Mal - też sobie powtarzałam,że nie ja pierwsza:p ale w żaden sposób nie nakręcałam się,nie chciałam słyszeć ani czytać opinii...i myślę ,że dla mnie było to dobre:-)
 
reklama
rubi dziękuję Ci za tak wyczerpujący opis :) tego mi brakowało :)
Powiedz mi po co ten sączek? Cewnik zakładany jest w znieczuleniu? Bo słyszałam, że boli...
Jak wygląda połóg po cesarce? Spotkałam się z wieloma różnymi opiniami - jedne panie piszą, że jest taki sam lub nawet intensywniejszy niż po porodzie naturalnym, a inne z kolei, że jest lepiej, że krwawienie nie jest takie duże. Natknęłam się także na opis, iż lekarze w czasie cesarki "czyszczą" macicę i to stąd to mniejsze krwawienie po porodzie.
Jakie higieniczne rzeczy miałaś dla siebie na ten czas pobytu w szpitalu? Co jest najwygodniejsze?

zacznę od końca ;-) potrzebne są takie duże podkłady poporodowe - takie oooo...PODKŁADY poporodowe higieniczne MAMMA 10 SZTUK (2416026345) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.
oraz gacie siatkowe lub jednorazowe...ja wolałam siatkowe bo lepiej trzymały ten podkład i mozna je było prac a schły w mgnieniu oka ;-)
gacie: Wielorazowe majtki poporodowe siatkowe L do 120cm (2385090171) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.
i
Jednorazowe Majtki Poporodowe BabyOno 5szt roz XL (2394608145) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

cewnikowanie....na żywca ;-) za pierwszym razem nie bolało a za drugim.... hmmm...myślę, że duże znaczenie ma to, kto cewnikuje...za drugim razem miałam pecha do położnej ;-)

sączek... takie małe pudełeczko, w które spływa krew z macicy ;-) usuwanie przyjemne nie jest :no:

połóg...myślę, że to kwestia indywidualna...a miałam 2 razy cc i 2 różne połogi...nie wiem jak jest przy SN więc nie mam porównania ;-)

z dzieckiem jesteś od rana następnego dnia po porodzie - nie zabierają na noworodki...chyba ze maluch musi na lampy jeździć to wtedy mama ma luz ;-)
 
Do góry