reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Gdzie nasze dzieciaki mogą miło spędzić czas?

Pewnie znacie to miejsce. W ferie byłam z Kassi i moją mamą na wystawie w Eurece (skrzyżowanie Matejki z Malczewskiego - akademik). To byly Dom Marynarza. Odkąd sięgam pamięcią próbowalam zajrzeć w jego okna, bo mieszkalam na Matejki. I tam gdzie kiedyś byla kuchnia (pełno kafli wyglądających na jakieś mini baseny), teraz są doświadczenia w hula-hop i wielką bańką mydlaną. Jakieś zawieszki z balonów i ozdób - chyba tam robią imprezy dziecięce. A tak wogóle to oczywiście wystawa fizyki. Kassi najbardziej podobala się dmuchana piłka utrzymywana przez strumień powietrza. OK też były magnesiki do budowania cząstek.

Haniu - a powiedz - bo Twoja córcia młodsza - zastanawiam się nad wyprawieniem urodzin dla matiego --- czy ta eureka nadaje sie dla 5 - latków?--- podobało się Twojej córci?
 
reklama
Moja córcia miała wtedy 25 miesięcy. Wyglądała na zadowoloną przez pół godziny. :) Potem zaczęła się nudzić. Ale według mnie 5-latki powinny być zadowolone. Chyba organizują także ozdoby sali i poczęstunek. Najlepiej zadzwonić i zapytać. Sądzę, że małe dzieci należy uczyć takich rzeczy. Tak samo jak chodzić po muzeach. Bardzo miło wspominam pobyty w lubelskich muzeach, gdy miałam kilka lat, czy Panoramę racławicką. Chyba dlatego lubię zwiedzać, bo mama mnie ciągnęła po muzeach i kościołach zabytkowych chyba od urodzenia. :)
 
My ostatnio wybraliśmy się do Smętowic- Gospodarstwo Agroturystyczne Gospodarstwo Agroturystyczne Smtowice - Gospodarstwo Agroturystyczne

Bardzo nam się podobało- dużoooo miejsca do ganiania dla dzieci, wielkie boisko, piaskownica, huśtawki, kilka miejsc do grilla.
Nie trzeba nawet zabawek swoich targać- wszystko do piasku jest na miejscu, piłki też.

Szymon był zachwycony zwierzętami, zwłaszcza kozami, które dosłownie jadły mu z ręki.

Mi się bardzo podobało- widać, że dbają o to, piękna trawka, czyściutko...
 
Świetny temat :-)
Ja również jestem na etapie poszukiwań najlepszych miejsc na świeżym powietrzu. Moje ostatnie odkrycia to:
park przygodna W Szczecinie powstał nowy park - Wieści - MM Moje Miasto
Świetne miejsce podczas upałów, place są lekko zacienione, sporo atrakcji dla maluchów, tylko zieleń - tzn trawa niezagospodarowana, ale reszta ok.

Bardzo lubimy też plac przy jeziorku Słonecznym, ale w czasie upałów jest tam jak na patelni.

Ostatnio otwarto też Mierzynienkę ale jest to raczej miejsce do spacerów ew. gry w nogę, jest tam miejsce do grillowania, ale 3h kosztuje 100zł netto, jak dla mnie to przesada.
Jeśli coś jeszcze znajdę napiszę :)
 
W niedzielę byliśmy w ogrodzie dendrologicznym w Glinnej. To niedaleko Szczecina. Może z pół godziny jazdy samochodem ze Szczecina. Mieliśmy jechać do Przelewic ale trochę mało czasu było.
Ale bardzo milo spędziliśmy czas. Obejrzeliśmy wiele kwiatków, bo teraz wszystko kwitnie. Ogromne drzewa, różne krzewy. Strumyk, żaby, chyba zaskrońca w krzakach (jakieś wężowate to było) i kolorowe ważki.
Kolo ogrodu jest "leśna" knajpka ale ciągle byla zarezerwowana. Najpierw imprezę mieli leśnicy, potem jakieś urodziny dzieciaków. Kassi pobawiła się w piaskownicy. Jest boisko do gry z jednym koszem. :) Ale widać to wystarczy, bo ciągle było zajęte.
Strona ogrodu Ogr
 
Witajcie :)

W nd odwiedziliśmy folwark w skarbimierzycach.
Potwierdzam, że jest tam całkiem fajnie :)
Mając parasol/parawan przeciwsłoneczny można tam spokojnie spędzić pół dnia w piaskownicy :)
polecam
 
Zastanawiam się nad zapisaniem Kassi na jakieś dodatkowe zajęcia od września. Może taniec albo jakieś zajęcia plastyczne albo coś innego. Czy Wasze dzieci chodzą na takie zajęcia? Możecie podpowiedzieć jakie pomysły? Widzę, że w okół nas są szkoły tańca, np. w SP 35 na Świętobożyców. Ale też chyba na Hożej coś jest. Może jakieś zajęcia sportowe dla takich przedszkolaków, karate, basen, itp. Albo jakieś kółka zainteresowań?
Pomyślałam o takich zajęciach, bo chciała bym, żeby miała kontakt z innymi dziećmi spoza przedszkola. Tak jak pisałam w jakimś temacie, Kassi jako grudniowa czterolatka ląduje w przyszłym roku w grupie trzylatków, bo tak pasowało przedszkolu. Mam obawy co do tego cofnięcia do dzieci, które zaczynają przedszkole, więc mam nadzieję, że uda mi się ją zapisać, gdzie będą też starsze dzieci.
Radźcie koleżanki co zrobić. :-)
 
Czy któraś z forumek była może z dzieciaczkami w wieku mojej Zuzi lub ciut starszymi w Wolińskim Parku Narodowym? Bo chcemy się wybrać w sobotę, żubry odwiedzić ;) myślicie że to może się udać z prawie 19miesięcznym dzieckiem? Zuzka uwielbia zwierzaki i dość chętnie jeździ jeszcze w spacerówce. Po drodze myśleliśmy zahaczyć o jezioro Turkusowe
 
reklama
Ja tam byłam parokrotnie.
Moim chłopcom bardzo sie podobało.
Jednak jeśli chodzi o spacerówkę-trasy ok, tylko jeśli jest to typ parasolki-małe koła to moze być cieżko, bo drogi leśne, utwardzone, ale czasem z korzeniami. Duze koła bez problemu.
Przy Turkusowym podobnie.
Poza tym miejsca fantastyczne. Jak jedziecie w tamta stronę to macie jeszcze Zjazd Wikingów w sierpniu i Park dinozaurów :-)
 
Do góry