reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Gdzie powinna pojawić się druga kreska?

anyżowa_cynamonka

Początkująca w BB
Dołączył(a)
9 Kwiecień 2018
Postów
25
Dziewczyny, zrobiłam test ciążowy. Już miałam go wyrzucić, kiedy pod kątem zobaczyłam drugą kreskę, tyle że... znacznie bliżej niż powinna być (według instrukcji na opakowaniu). No i widać ją tylko pod światło... Ktoś się spotkał z takim przemieszczeniem kreski? :)
Pozdrawiam!
 
reklama
test.jpg
 

Załączniki

  • test.jpg
    test.jpg
    29,4 KB · Wyświetleń: 14 937
hmm, chyba lepiej będzie powtórzyć test. Kreska faktycznie przesunięta. Moja też była taka niewyraźna, a jestem w 7 tygodniu ciąży aktualnie. Wtedy byłam w około 4tym. Powtórz, mógł być zepsuty. Ale ponoć kreski na testach nie biorą się nigdy z "nikąd".
 
Wg mnie wcale nie jest przesunięta, ale po kilkunastu minutach i pod światło to żaden sposób na sprawdzenie. Moim zdaniem nawet jak wpuścisz w test czystą wodą i popatrzysz pod światło, to zobaczysz kreski.
 
Z tą wodą to jakaś bzdura, sorry. Ja też w jednym z testów, a robiłam ich trzy (będąc faktycznie w ciąży ), miałam taka kreskę że wlaściwie widziałam ja tylko ja i pod światło. Potem zrobiłam kolejny i był ujemny. Następnego dnia zaaferwana jednak zrobiłam jeszcze jeden - i kreska byla już wyrazniejsza. Powtórz test ;)
 
Z tą wodą to jakaś bzdura, sorry. Ja też w jednym z testów, a robiłam ich trzy (będąc faktycznie w ciąży ), miałam taka kreskę że wlaściwie widziałam ja tylko ja i pod światło. Potem zrobiłam kolejny i był ujemny. Następnego dnia zaaferwana jednak zrobiłam jeszcze jeden - i kreska byla już wyrazniejsza. Powtórz test ;)
Próbowałaś moczyć test płytkowy wodą? No ja niestety nie mam, ale moim zdaniem tam musi być pasek diagnostyczny (który się zabarwia pod wpływem HCG) i nie dziwota, że pod światło prześwituje. 1
 
reklama
Nie no sorry, ale kto tak test sprawdza? Z tego co się orientuję, to te kreski testowe "pod światło" tak właśnie widać, bo tam jest odczynnik, który zabarwia się na różowo, także jak przepuścić przez to mocz, to w ten sposób na pewno zobaczysz kreski. Mogę się mylić, zawsze możesz powtórzyć test. A że kreski są bliżej siebie niż na obrazku w instrukcji, to raczej nie ma znaczenia.
 
reklama
Do góry